Search

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که با عنوان ویزای اقامت موقت (TRV) نیز شناخته می‌شود، سندی رسمی است که توسط دولت کانادا صادر و در پاسپورت متقاضیان درج می‌شود؛ این ویزا به اتباع خارجی اجازه می‌دهد که برای اقامت موقت وارد کانادا شوند.

دریافت ویزای توریستی یا همان ویزای ویزیتوری کانادا برای افرادی که قصد دارند برای بازدید توریستی از کانادا، دیدار دوستان و اقوام، شرکت در کنفرانس‌ها و جلسه‌های کاری یا سایر اهداف کوتاه‌مدت به کانادا سفر کنند، لازم است.

اما اخذ ویزای توریستی کانادا کار چندان راحتی نیست؛ برای دریافت این ویزا باید مدارک و  شرایط خاصی داشته باشید تا توسط آفیسر مهاجرتی ریجکت نشوید. نگران باشید! در این مقاله شرایط ویزای توریستی کانادا، مدارک و مراحل لازم برای دریافت آن، روش‌های افزایش شانس اخذ ویزا و کاهش ریجکتی را بررسی می‌کنیم.

شما عزیزان می‌توانید از طریق فرم زیر و با جواب دادن به چند سوال ساده، شانس خود را برای دریافت ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) محاسبه کنید:

رزرو وقت مشاوره ویزای توریستی کانادا

Loading...

ویزای ویزیتوری کانادا در یک نگاه

مدت زمان اعتبار ویزا
۵ سال
مدت اقامت در کانادا در هر ورود حد اکثر ۶ ماه
میزان تمکن مالی مورد نیاز ۱۲ هزار دلار برای هر نفر (۶ ماه اقامت)
هزینه اپلای + انگشت‌نگاری ۱۸۵ دلار
مدت زمان پردازش و پاسخ ویزا درحال‌حاضر ۸۴ روز

پیشنهاد می‌کنیم پادکست زیر که صحبت‌های وکیل مهاجرت به کانادا درباره ویزای توریستی کانادا و بایدها و نبایدهای آن است را نیز بشنوید:

انواع ویزای توریستی كانادا

۱. ویزای سینگل کانادا (Single):

با دریافت ویزای توریستی سینگل کانادا فقط یک‌بار اجازه ورود به کانادا را دارید و می‌توانید حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. معمولا ویزای سینگل به‌منظور شرکت افراد در رویدادها یا کنفرانس‌های خاص و بازدیدهای دیپلماتیک توسط دولت کانادا صادر می‌شود.

۲. ویزای مولتیپل کانادا (Multiple):

ویزای توریستی مولتیپل کانادا ۵ سال اعتبار دارد و دارنده آن می‌تواند در این ۵ سال به دفعات مکرر وارد خاک کانادا شود. با هر بار ورود به کانادا با ویزای مولتیپل، می‌توانید ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. معمولا ایرانیان برای اخذ ویزای توریستی مولتیپل اقدام می‌کنند.

 • سوپر ویزای کانادا:‌ سوپر ویزا یک نوع ویزای مولتیپل ۱۰ ساله است که با نام ویزای والدین یا ویزای پدرها و مادرها نیز شناخته می‌شود. این ویزا به پدران و مادران و پدر‌بزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌های افراد مقیم دائم یا سیتیزن‌های کانادا اجازه می‌دهد که پس از هر بار ورود به کانادا، بتوانند ۵ سال در کنار فرزندان خود بمانند.

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای ویزیتور کانادا باید برخی از پیش‌نیازهای اولیه را داشته باشید. به‌طور‌کلی، شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا عبارت‌ است از:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • از نظر پزشکی در وضعیت سلامت به سر ببرید.
 • سوء‌سابقه کیفری یا محکومیت مرتبط با مهاجرت نداشته باشید.
 • آفیسر مهاجرتی را متقاعد کنید که با کشور خودتان تای‌‌ها و وابستگی‌هایی دارید و به ایران باز‌ می‌گردید. این تای‌ها می‌توانند موقعیت شغل مناسب، تای‌های عاطفی و خانوادگی یا دارایی‌های مالی باشند.
 • آفیسر مهاجرتی را قانع کنید که در پایان سفر خاک کانادا را ترک می‌کنید.
 • برای اقامت خود در کانادا پول کافی داشته باشید.
  • مقدار پولی که نیاز دارید به مدت و محل اقامتتان بستگی خواهد داشت.
 • همچنین ممکن است به معاینه پزشکی و دعوت‌نامه از فردی که در کانادا زندگی می‌کند نیاز داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل گرفتن ویزای ویزیتوری کانادا به‌صورت آنلاین و از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا (IRCC) انجام می‌شود. برای دریافت ویزای اقامت موقت کانادا باید مراحل زیر را طی کنید:

۱. ابتدا مدارک مورد‌نیاز برای اپلای را گرد‌آوری و آماده کنید.

۲. پس از آماده‌سازی مدارک، برای تشکیل پرونده وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید، در صفحه اول سایت زبان مورد‌نظرتان را انتخاب و بعد مطابق تصویر روی گزینه «Visit» کلیک کنید.

۳. در صفحه بعد گزینه «Apply for a visitor visa» را انتخاب کنید. در صفحه‌ جدیدی که باز می‌شود، اطلاعات کاملی درباره ویزای ویزیتوری کانادا نوشته شده است که حتما آن‌ها را به‌دقت بخوانید.

۴. سپس روی عبارت «How to apply» کلیک کنید؛ در این صفحه چند سوال درباره هدفتان از سفر از شما پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخ دهید. IRCC با توجه به پاسخ‌های شما، مدارک لازم برای اپلای را معرفی می‌کند.

۵. سپس در پایین صفحه و از طریق گزینه «Sign in to IRCC portal» در سامانه IRCC ثبت‌نام کرده و اکانت بسازید.

۶. برای ساخت اکانت، در صفحه بعدی، ابتدا باید در پایین صفحه روی گزینه «Get invite code» کلیک کنید و یک کد معرف بگیرید. سپس در سامانه IRCC حساب کاربری خود را تشکیل دهید.

۷. پس از ورود به حساب کاربری‌تان، مطابق تصویر زیر روی گزینه «Apply to visit, study or work in canada as a temporary resident» کلیک و مراحل اپلای را یک‌به‌یک تا پایان انجام دهید.

۸. از این به بعد، در قالب یک فرم اپلیکیشن، از شما سوالاتی پرسیده خواهد شد. باید فرم‌های ارائه‌شده را پر و مدارک مورد‌نیاز را در سامانه اپلای کنید.

تصویر بخشی از فرم درخواست ویزا:

۹. پس از تکمیل فرم‌ها و بارگذاری مدارک، هزینه ویزای توریستی کانادا و هزینه انگشت‌نگاری را بپردازید.

۱۰. در مرحله نهایی از یکی از دفاتر VAC سفارت کانادا در کشورهای همسایه وقت انگشت‌ نگاری کانادا بگیرید. معمولا بسیاری از افراد برای بیومتریک به شهر زیبای استانبول سفر می‌کنند.

۱۱. برای پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید. تبریک می گوییم! اکنون لیبل ویزای گردشگری کانادا در پاسپورتتان درج شده است. در‌صورت تمایل می‌توانید برای انجام این مراحل از خدمات ما در آبرنگ سفر استفاده کنید.

بعد از درخواست ویزای توریستی چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از اینکه شما انگشت‌نگاری را انجام دهید، IRCC فرایند پردازش درخواست شما آغاز می‌کند. این کار معمولا دو تا سه هفته طول می‌کشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ارائه گواهی عدم سوء‌پیشینه برای ایرانیان اجباری نیست؛ اما به قوی بودن پرونده شما کمک می‌کند.

نامه هدف از سفر به کانادا یکی از مهم‌ترین مدارک شما برای گرفتن ویزای ویزیتوری کانادا است. برای جلوگیری از ریجکتی ویزای خود باید این نامه به‌صورت حرفه‌ای و با حساسیت بالا بنویسید.

دعوت‌نامه کانادا می‌تواند از طرف اعضای درجه ۱ خانواده، سازمان‌ها یا شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، دعوت‌نامه یک همایش یا از یک دوست و آشنا باشد.

 • شامل مدرک PR یا شهروندی دعوت‌کننده، استادی پرمیت یا ورک پرمیت دعوت‌کننده، مدارکی مانند سند ملکی یا فیش حقوقی دعوت‌کننده که ثبات مالی و اقتصادی وی را نشان دهد.
 • ارائه دعوت‌نامه به‌معنای این نیست که فرد دعوت‌کننده مسئولیت شما را برعهده می‌گیرد؛ بلکه نشان‌دهنده این موضوع است که وی می‌تواند در‌صورت نیاز مخارج سفرتان را تامین کند و برخی از هزینه‌ها را پوشش دهد.

تراول هیستوری یا همان سابقه سفر، سابقه سفرهای قبلی متقاضی به خارج از کشور است. ارائه این مدرک برای دریافت ویزای توریستی کانادا اجباری نیست؛ اما شانس ویزا شدنتان را به‌شدت افزایش می‌دهد.

شما باید برای طول مدت اقامت خود در کانادا تمکن مالی کافی ارائه کنید. همچنین،‌ برای نشان دادن ثبات مالیتان در ایران باید گردش حساب ۶ ماهه اخیر را ارائه دهید.

مانند سند ملک، زمین و سایر مدارک مربوط به دارایی‌های مالی

شامل نامه اشتغال به کار، قرارداد کاری، فیش حقوقی یا حکم بازنشستگی

فرم‌های ارائه‌شده در سامانه را پر و مجددا در بخش‌ مربوطه در سامانه آپلود کنید.

ارائه مدارک انگشت‌نگاری برای دریافت ویزای ویزیتور کانادا الزامی است.

ارائه مدرکی برای نشان دادن محل اقامت در کانادا و خصوصا بلیط پرواز رفت‌و‌برگشت، تاثیر زیادی در گرفتن ویزای توریستی دارد. آفیسر با مشاهده این مدارک قانع می‌شود که شما به ایران باز خواهید گشت.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

 • حداقل ۲٬۰۰۰ دلار به‌ازای هر ماه اقامت

میزان تمکن مالی ویزای توریستی کانادا به عواملی مانند مدت زمان اقامت در کانادا و محل اقامتتان (اینکه در هتل بمانید یا در خانه دوستان و نزدیکان) بستگی دارد. اگر قصد داشته باشید ۶ ماه در کانادا بمانید، لازم است به‌ازای هر ماه حداقل ۲٬۰۰۰ دلار تمکن مالی ارائه دهید. این مبلغ برای ۶ ماه مبلغ ۱۲٬۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه‌های اصلی و قیمت ویزای توریستی کانادا عبارت‌اند از:

 • هزینه درخواست ویزا: ۱۰۰ دلار کانادا
 • هزینه انگشت‌نگاری برای هر شخص: ۸۵ دلار کانادا

توجه داشته باشید که هزینه‌های اضافی دیگری نیز برای دریافت ویزای اقامت موقت کانادا وجود دارند. هزینه‌هایی مانند ترجمه مدارک، رفت‌و‌آمد به دفتر VAC برای بیومتریک و پیکاپ ویزا. در‌صورتی‌که از طریق یک وکیل مهاجرتی معتبر اقدام کنید، هزینه آن نیز اضافه خواهد شد.

 • هزینه وکیل مهاجرتی (اختیاری): ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار

همچنین، همه افراد تحت تکفل مانند همسر و فرزندانی که در این سفر شما را همراهی می‌کنند نیز باید هزینه درخواست را پرداخت کنند. شما می‌توانید با هم اپلای کنید تا به‌عنوان یک خانواده پردازش شوید.

برخی از هزینه‌های جانبی ویزای توریستی که باید در آن‌ها را در نظر بگیرید، عبارت‌اند از:

هزینه‌های جانبی
مبلغ
هزینه وکیل مهاجرتی (اختیاری) ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار کانادا
هزینه بیمه درمانی به‌ازای یک نفر هر روز ۵ دلار کانادا
هزینه سفر سه روزه به ترکیه برای انگشت‌نگاری حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون
هزینه ترجمه مدارک متغیر
هزینه تمدید ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار کانادا
هزینه پیکاپ ویزا توسط آبرنگ شروع از ۱ میلیون تومان

دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

در‌حال‌حاضر در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۲۳، زمان پردازش ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان ۸۴ روز است. اما این زمان ممکن است در طول زمان تغییر کند. شما می‌توانید همواره از طریق صفحه «مدت زمان جواب ویزای کانادا» در سایت IRCC زمان پردازش انواع ویزای کانادا را بررسی کنید.

چرا ریجکت شدم؟ بررسی دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ویزای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی ممکن است به دلایل مختلفی توسط آفیسر مهاجرتی ریجکت شود. مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا عبارت‌اند از:

 • قانع نشدن آفیسر از بازگشت متقاضی به ایران پس از پایان مدت سفر
 • نداشتن وابستگی و تای‌های محکم با کشور مبدا
 • شفاف و قانع‌کننده نبودن هدف از سفر متقاضی به کانادا
 • ارائه کردن مدارک ناقص یا نادرست
 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • داشتن سوء‌پیشینه کیفری یا مهاجرتی
 • دارایی یا اموال ناکافی در کشور مبدا
 • تناسب نداشتن میزان تمکن مالی و مدت زمان سفر
 • وضعیت شغلی ناپایدار متقاضی در ایران
 • ارائه نکردن مدارک کافی از فرد دعوت‌کننده

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا؛ در نا‌امیدی بسی امید است!

اگر درخواست ویزای ویزیتوری شما توسط IRCC رد شد، نگران نباشید. در‌صورتی‌که پرونده‌تان به‌خوبی طراحی و ارسال شده و اشکال اساسی نداشته باشد، شما می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزای توریستی خود از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:

 • رفع ایرادات پرونده و درخواست مجدد برای ویزا
 • اعتراض به IRCC و درخواست تجدید نظر ویزا (کانسیدریشن)
 • اعتراض به ریجکتی ویزا در دادگاه (کورت)

در‌صورت ریجکتی، توصیه می‌کنیم حتما با یک وکیل مهاجرتی معتبر مشورت کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی کامل با روش‌های رفع ریجکتی، مقاله «رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا» را بخوانید.

روش‌های افزایش شانس دریافت ویزا ویزیتوری کانادا

 • دریافت دعوت‌نامه کانادا: داشتن دعوت‌نامه از طرف یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر‌بزرگ یا مادر‌بزرگ) شانس شما را برای دریافت ویزای ویزیتوری کانادا به‌مقدار زیادی افزایش می‌دهد.
  توجه داشته باشید که ارائه دعوت‌نامه از طرف دوستان یا اقوام درجه دو و سه تاثیر چندانی در دریافت ویزا ندارد. البته دعوت‌نامه را می‌توان از طرف شرکت‌ها یا سازمان‌ها، دانشگاه‌ها یا برای شرکت در کنفرانس‌ها نیز دریافت کرد.
 • بهبود سابقه سفر متقاضی:‌ داشتن سابقه سفر به کشورهایی که سخت ویزا می‌دهند (مانند کشورهای حوزه شینگن، آمریکا، ژاپن، استرالیا، کره و سایر کشورها) می‌تواند شانستان را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهد.
  • داشتن سابقه سفر خوب، خصوصا در مواقعی که متقاضی دعوت‌نامه مناسبی ندارد،‌ بسیار مهم است.
 • اثبات داشتن وابستگی و تای با کشور مبدا: اگر به آفیسر نشان دهید که تای‌های محکمی با ایران دارید نیز شانستان برای دریافت ویزا بالاتر می‌رود. اثبات داشتن تای در ایران می‌تواند از طریق روش‌های زیر انجام شود:
  • تای‌های خانوادگی: مثلا داشتن پدر و مادر پیر، همسر یا فرزندان در ایران
  • تای شغلی: داشتن شغل مناسب، سمت شغلی رده بالا یا حقوق مناسب و اثبات آن از طریق ارائه مدارک شغلی
  • داشتن ثروت و دارایی در ایران: از طریق ارائه سند ملکی
 • اقدام جداگانه برای دریافت ویزا: اگر همه اعضای خانواده به‌طور هم‌زمان برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام کنند، ممکن است آفیسر تصور کند که این متقاضی قصد پناهندگی با ویزای توریستی کانادا را دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود که همه اعضای خانواده به‌طور هم‌زمان برای گرفتن ویزا اقدام نکنند.

ادعای دریافت ویزای توریستی تضمینی یا با گارانتی کانادا توسط برخی از مشاورین یا وکلای نا‌معتبر، ادعایی دروغ و بی‌پایه‌و‌اساس است. از نظر قوانین مهاجرت کانادا وکیل یا مشاور نمی‌تواند در خصوص نتیجه اطمینان داشته باشد و دادن هرگونه ضمانت یا تعهد به دریافت ویزا از سوی این افراد غیرقانونی است.

در‌واقع تصمیم‌گیرنده اصلی اعطای ویزای اقامت موقت کانادا، IRCC و افسر پرونده است و دریافت ویزا یا ریجکت نشدن آن را هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین کند.

 

شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به سایر انواع ویزاها

پس از اخذ ویزای ویزیتور کانادا،‌ امکان تبدیل این ویزا به سایر ویزاها مانند ویزای کاری یا تحصیلی وجود دارد.

شرایط تبدیل ویزای کانادا توریستی به سایر ویزاهای این کشور به‌صورت زیر است:

 • تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

پس از ورود به کانادا، امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری وجود دارد. برای این کار باید از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنید و بعد برای ویزای کاری کانادا درخواست دهید. اگر هدفتان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کاناداست، حتما از قبل درباره نحوه کاریابی در کانادا و دریافت جاب آفر و ویزای کاری این کشور تحقیق کنید.

 • تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا نیز وجود دارد. برای این کار باید از قبل درباره شرایط تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور تحقیق کنید. پس از ورود به کانادا باید از یک دانشگاه معتبر نامه پذیرش بگیرید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهید.

 • تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

امکان دریافت اقامت دائم کانادا با ویزای توریستی به‌صورت مستقیم وجود ندارد. برای این‌ کار ابتدا باید برای اخذ ویزای کاری یا تحصیلی اقدام کنید و بعد شرایط لازم برای دریافت PR کانادا را به‌دست بیاورید.

 • پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

اگرچه امکان پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی وجود دارد،‌ اما این روش به‌هیچ‌وجه به متقاضیان مهاجرت به کانادا توصیه نمی‌شود. احتمال دریافت پناهندگی با ویزای توریستی بسیار اندک است. همچنین این روش خطرات و مشکلات متعددی برای متقاضی در پی خواهد داشت.

برای مهاجرت به کانادا روش‌های جایگزین بسیار بهتری وجود دارند. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با بهترین روش‌ مهاجرت به کانادا متناسب با شرایط خودتان از مشاوران ما در آبرنگ سفر وقت مشاوره بگیرید.

آبرنگ سفر هیچ‌گونه خدماتی در رابطه با پناهندگی در کانادا به کلاینت‌های خود ارائه نمی‌کند.

نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا چگونه است؟

 • بیرون از کانادا هستم؛ اعتبار ویزای توریستی‌ام تمام شده و قصد دارم مجددا به کانادا بروم:
  • باید مجددا برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.
 • داخل کانادا هستم، اعتبار ویزای ویزیتوری‌ام رو به اتمام است و قصد تمدید آن را دارم:
  • شما می‌توانید برای دریافت ویزیتور رکورد اقدام کنید. این سند ویزا نیست، اما به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر در کانادا بمانید (تاریخ جدید به شما اعلام می‌شود). توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید تا پایان مدت اقامتتان اعتبار داشته باشد.

بهتر است حداقل ۳۰ روز قبل از پایان اقامت مجاز خود برای ویزیتور رکورد درخواست دهید. این کار به‌صورت آنلاین از طریق حساب کاربریتان در سایت IRCC انجام می‌شود.

با ویزای توریستی کانادا به کدام کشورهای دنیا می‌توان سفر کرد؟

ایرانیانی که ویزای توریستی کانادا را دریافت می‌کنند، در‌حال‌حاضر امکان سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۶ کشور زیر را دارند.

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی با خدمات آبرنگ سفر

در این مقاله از صفر تا صد درخواست و گرفتن ویزای توریستی کانادا را با هم بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم قبل از درخواست ویزای ویزیتوری کانادا، با مشاوران خبره مهاجرتی مشورت کنید تا شرایط پرونده شما به‌درستی سنجیده شده و بهترین پرونده برایتان طراحی شود.

همکاران ما در مجموعه آبرنگ سفر آماده ارائه مشاوره درباره دریافت ویزای ویزیتوری کانادا به شما عزیزان هستند.

ما در آبرنگ‌ سفر متعهد به اخذ ویزای توریستی کانادا در کمترین زمان و مطمئن‌ترین روش ممکن برای شما هستیم تا بتوانید اوقات خوشی را در کشور کانادا سپری کنید. خدمات آبرنگ سفر در این زمینه عبارت‌اند از:‌

 • مشاوره ویزای توریستی
 • طراحی پرونده و اقدام برای دریافت ویزا
 • تور انگشت‌ نگاری کانادا
 • پیکاپ ویزا
 • دلیوری پاسپورت به آدرس شما

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین، اگر هنوز در رابطه با آخرین اخبار ویزای توریستی کانادا سوالی دارید، آن را زیر همین مقاله در قالب کامنت از ما بپرسید. کارشناسان آبرنگ سفر در اسرع‌وقت پاسختان را خواهند داد.

رزرو وقت مشاوره ویزای توریستی

Loading...

سوالات متداول

خیر؛ برای کار کردن در کانادا باید یک مجوز کار معتبر داشته باشید. شما نمی‌توانید با ویزای توریستی در کانادا کار کنید یا مشغول به تحصیل شوید. اما می‌توانید در مدت اقامت خود در این کشور به‌دنبال کار و دریافت جاب آفر بگردید یا از یک دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.

با داشتن ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) می‌توانید فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید. نوزادان متولد‌شده در کانادا شهروند این کشور محسوب می‌شوند. اما توجه داشته باشید که اگر هدف خود از سفر به کانادا را فقط زایمان اعلام کنید، احتمالا توسط آفیسر مهاجرتی ریجکت می‌شوید.

بله؛‌ شما می‌توانید بدون داشتن دعوت‌نامه نیز برای ویزای ویزیتوری اقدام کنید؛ اما اگر سابقه سفر قوی نداشته باشید،‌ احتمال ریجکتی شما بسیار بالا خواهد بود.

بله؛ امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا وجود دارد. برای این کار باید از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنید.

خیر؛ برای درخواست ویزای توریستی کشور کانادا الزامی به داشتن وکیل مهاجرتی نیست و خودتان نیز می‌توانید درخواست دهید. اما توجه داشته باشید که اگر از طریق وکیل اقدام کنید، با ارائه نامه دفاعیه وکیل شانستان برای دریافت ویزای توریستی نسبت به افرادی که وکیل ندارند،‌ افزایش می‌یابد.

بله؛ با اینکه الزامی به ارائه سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن وجود ندارد؛ اما داشتن ویزای شینگن شانس متقاضیان را برای دریافت ویزای TRV کانادا افزایش می‌دهد.

خیر؛ فقط در‌صورتی‌که اداره مهاجرت کانادا از شما درخواست کند، باید آزمایش بدهید.

احتمالا ماه‌هاست که برای دریافت ویزای ویزیتور کانادا تلاش می‌کنید و انرژی زیادی را صرف برنامه‌ریزی سفر خود کرده‌اید. اکنون ویزای شما آمده است؛‌ تبریک می‌گوییم! اما یادتان نرود که یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید پیش از سفر به کانادا انجام دهید، تهیه بیمه مسافرتی (Travel Insurance) است.

این بیمه هزینه‌های پزشکی نا‌خواسته و اورژانسی و همچنین خدمات بهداشتی مورد‌نیاز در کانادا را پوشش می‌دهد و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان می‌شود. به یاد داشته باشید که اگر برای والدین یا پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ‌ها درخواست سوپر ویزا می‌دهید، قبل از درخواست ویزا، خرید بیمه مسافرتی الزامی است.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید