Search
دعوت نامه ویزای توریستی کانادا

دعوت نامه ویزای توریستی کانادا: مدارک، هزینه‌ و نحوه نوشتن آن

مشاوره ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می‌دهد به مدت کوتاهی که معمولاً 6 ماه یا کمتر است در این کشور اقامت داشته باشید. چنین مسافرتی می‌ تواند برای اهداف مختلفی مثل گردشگری، دیدن دوستان یا خانواده، یا برای مقاصد تجاری و غیره باشد. البته، گاهی اوقات سفارت کانادا از متقاضی ویزا می‌خواهد که از طرف یک شهروند کانادا که او را به خوبی می‌شناسد یک دعوت نامه ارائه بدهد. در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که دعوت نامه ویزای توریستی کانادا چیست و چطور می‌ توانید آن را تهیه کنید؛ همچنین نمونه‌ ای از این دعوت نامه‌ ها را به شما نشان خواهیم داد تا خودتان بتوانید با کمک آن یک دعوت نامه بنویسید.

دعوت نامه چیست؟


دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادا یک نامه ساده‌ امضا شده از طرف فردی در کانادا است که به خوبی شما را می‌شناسد و در آن از شما برای سفر به این کشور دعوت می‌کند. این شخص می‌تواند یک دوست، عضو خانواده یا شریک تجاری بوده، اما در هر صورت باید کسی باشد که رابطه نزدیکی با شما داشته باشد و بتواند هویت و هدفتان از سفر به کانادا را تأیید کند.

این دعوت نامه اساساً درخواستی است که طی آن شخص دعوت کننده از کنسولگری کانادا می‌خواهد که به شما یک ویزا داده و اجازه بدهد که وارد این کشور شوید. دعوت نامه ویزا، در عین حال، در حکم ضمانت‌‌ نامه‌ ای از طرف فرد دعوت کننده است که اطلاعات ارائه شده توسط شما در مورد قصدتان برای ورود به کانادا را تأیید کرده و تضمین می‌ کند که شما بعد از اتمام اعتبار ویزایتان کانادا را ترک خواهید کرد و بیش از زمان تعیین شده در متن ویزا در این کشور نخواهید ماند؛ به علاوه، این دعوت نامه به نوعی، ضمانت می‌دهد که اگر توانایی مالی نداشته باشید فرد دعوت کننده می‌تواند هزینه‌ هایتان را پوشش بدهد.

همچنین، این دعوت نامه یکی دیگر از شواهد و مدارکی است که کنسولگری کانادا را مجاب می‌ کند که ویزای این کشور را برایتان صادر نماید. به این ترتیب، دعوت نامه ویزا به عنوان یکی از مدارک درخواست (اپلیکیشن) ویزا می‌ تواند شانس شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا را افزایش بدهد.

آنچه نویسنده دعوت نامه ویزای توریستی کانادا باید بداند.


آنچه نویسنده دعوت نامه ویزای توریستی کانادا باید بداند.نوشتن دعوت نامه به این معنی نیست که شما در مدت حضور فرد دعوت شده در کانادا از لحاظ حقوقی مسئول اعمال او هستید. با این حال باید دعوت نامه را صادقانه بنویسید. شما باید در نامه حقایق را عنوان کرده و به قول‌ هایی که در آن می‌ دهید عمل کنید.

دعوت نامه را می‌ بایست برای فردی که به کانادا دعوت کرده‌اید بفرستید (نامه، در صورتی که دفتر صدور ویزا مقرر کرده باشد می‌ بایست ابتدا در یک دفترخانه رسمی ثبت شود). سپس، فرد متقاضی می‌ بایست این نامه را هنگام درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود تحویل دهد.

مدارکی که می‌توانید همراه با دعوت نامه ارائه بدهید.

مدارکی که می‌توانید همراه با دعوت نامه ارائه بدهید.مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه، عبارتند از:

 • کپی مدارک مرتبطی که وضعیت شما در کانادا را نشان بدهند.
 • مجوز تحصیل
 • مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی
 • کارت اقامت دائم
 • مدارک شهروندی کانادا

مدارک شما می‌بایست تا پایان مدت اقامت عضو خانواده‌ تان در کانادا اعتبار داشته باشند. اگر تحصیلتان را اخیراً تمام کرده‌اید اما هنوز مجوز کار بعد از فارغ‌ التحصیلی دریافت نکرده‌ اید، می‌ توانید مجوز تحصیل خود را همراه با یک نامه رسمی اتمام تحصیلتان ارائه بدهید. اگر به صورت آنلاین برای یک مجوز کار بعد از تحصیل درخواست داده‌ اید اما هنوز آن را دریافت نکرده‌ اید، می‌ توانید یک کپی از نامه تأییدیه‌ ای که IRCC در هنگام دریافت درخواستتان به شما می‌ دهد را ارائه بدهید.

 • کپی گذرنامه‌تان
 • دعوت نامه‌ای که خودتان می‌نویسید (می‌توانید از نمونه زیر استفاده کنید)
 • دعوت نامه را خودتان بنویسید. به علاوه، ممکن است مرکز صادر کننده ویزا از شما بخواهد که نامه‌تان را در یک دفترخانه اسناد رسمی ثبت محضری کنید. در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا الزامات و شرایط مورد نیاز را چک کنید.
 • کپی سند ازدواجتان (اگر می‌خواهید همسرتان را دعوت کنید)
 • اطلاعات اضافی در مورد وضعیت اجتماعی‌ تان در کانادا
 • نامه رسمی ثبت نام در دانشگاه (برای کسانی که در حال حاضر دانشجو هستند)
 • اگر شرایط خاصی دارید (برای مثال، به زمان بیشتری برای اتمام درستان احتیاج دارید؛ در نامه ثبت نامتان تاریخی برای اتمام درستان پیش‌ بینی نشده است؛ یا اگر درخواستتان را در تابستان و قبل از اینکه بتوانید برای ترم زمستانی ثبت نام کنید ارائه می‌ دهید)، شما می‌ توانید از مشاور تحصیلی یا دانشکده‌ تان یک نامه ثبت نام سفارشی(Customized) بگیرید که در آن رشته و مقطع تحصیلی‌ تان، وضعیتتان به عنوان یک دانشجو و تاریخی که برای پایان تحصیلتان پیش‌ بینی شده است، ذکر شده باشد. این نامه را همراه با نامه ثبت نام ارائه بدهید.
 • نامه‌ ای از کارفرمایتان که شغل شما را تأیید کند (برای دارندگان مجوز کار بعد از تحصیل)
 • شواهد و مدارک نشان دهنده تمکن مالی شما (اگر شما هزینه این سفر را می‌ پردازید)

به علاوه، دوست یا اعضای خانواده شما می‌ بایست شواهد و مدارکی مبنی بر داشتن تای یا گره‌های اقتصادی و اجتماعی با کشور مبدأشان ارائه بدهند. هر چه این تای‌ ها قوی تر باشند، شانس موفقیت آن‌ ها در اثبات اینکه این افراد، بعد از دیدارشان از کانادا، این کشور را ترک خواهند کرد بیشتر خواهد بود.

 • مدارکی که می‌ توان با آن‌ ها تای‌ های اقتصادی را اثبات کرد عبارتند از صورتحساب‌ های بانکی، مدارک مربوط به سرمایه‌ گذاری مالی، گواهی اشتغال و مالکیت املاک و غیره.
 • نمونه‌های تای‌ های اجتماعی نیز عبارتند از شواهدی که نشان دهد اعضای خانواده فرد دعوت شده در کشور مبدأ به پشتیبانی مالی و غیرمالی او وابسته هستند؛ همچنین شواهدی که نشان دهد او بعد از دیدار از کانادا باید به کشورش برگردد تا تعهدات خود را در مقابل خانواده یا اجتماعش انجام بدهد؛ و غیره.

نمونه دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادا


نمونه دعوت نامه برای ویزای توریستی کانادابرای اینکه با ظاهر و نحوه نوشتن دعوت نامه ویزای توریستی کانادا بهتر و بیشتر آشنا شوید و بدانید که چه اطلاعاتی را باید در آن لحاظ کنید، می‌ توانید نمونه فوق را مطالعه کنید.

به فردی که متقاضی را دعوت می‌ کند «Inviting Person» و به فردی که دعوت می‌شود «Applicant» یا «Guest» گفته می‌ شود. از این نمونه می‌توان برای هر موقعیتی و توسط هر کسی استفاده شود البته به شرطی که در آن حتماً رابطه دعوت کننده با فرد دعوت شده ذکر شده و الزاماتی که پیشتر گفته شد نیز رعایت شود.

اطلاعات خاص مربوط به سوپر ویزا


اطلاعات خاص مربوط به سوپر ویزاسوپر ویزا نوعی از ویزا است که والدین و پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌ ها می‌ توانند با استفاده از آن فرزندان و نوه‌ های خود را به مدت بیش از 6 ماه ملاقات کنند. از آنجایی که اعتبار این ویزا بیش از سایر ویزاهای اقامت موقت است، علاوه بر آنچه بالاتر گفته شد می‌ بایست اطلاعات دیگری نیز در نامه ارائه شود. بنابراین فرزندان یا نوه‌ هایی که قصد پذیرایی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود در کانادا را دارند می‌ بایست موارد زیر را نیز لحاظ کنند:

 • نامه امضاء شده‌ ای که نشان دهد شما در تمام مدتی که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان در کانادا حضور دارند از آن‌ ها حمایت مالی خواهید کرد.
 • شواهد یا مدارکی که نشان بدهد درآمد شما برای کلیه افراد خانوارتان از جمله والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان که قصد دیدار شما را دارند کفایت خواهد کرد.

دعوتنامه باید امضاء شده و تاریخ‌گذاری شده باشد. همچنین، در برخی موارد، سفارت کانادا از فرد دعوت‌کننده خواستار ثبت حضور دعوتنامه در مقابل آنها می‌شود. این دعوتنامه باید به همراه سایر مدارک مربوط به درخواست ویزا ارائه شود. در صورتی که درخواست ویزای آنلاین ارسال می‌شود، نسخه اسکن شده دعوتنامه باید به صورت یک فایل PDF به درخواست آنلاین الحاق شود. اما اگر درخواست ویزا به صورت کاغذی ارائه می‌شود، در این صورت دعوتنامه باید چاپ شده و یک نسخه از آن همراه با سایر مدارک تحویل داده شود.

پرسش‌ های متداول


آیا خودم می‌ توانم یک دعوت نامه بنویسم؟

این اپلیکیشن بسیار شبیه به سایر اپلیکیشن‌های ویزای توریستی است و  شما خودتان می‌توانید با پیروی از دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا آن را آماده کرده و ارائه بدهید.

البته، در شرایط زیر ممکن است به کمک یک وکیل نیاز داشته باشید:

 • اگر هنوز در کانادا شرایط باثباتی ندارید.
 • اگر از نظر مالی چندان قوی نیستید.
 • اگر دوستتان در کشور خودش شرایط باثباتی نداشته باشد.
 • اگر قبلاً کانادا درخواست ویزای دوستتان را رد کرده باشد.
 • اگر دوستتان در حال حاضر بیکار بوده یا خیلی وقت است که بیکار است.
 • اگر پولی زیادی نداشته باشید و هزینه‌ تحصیلتان هم بالا باشد.
 • اگر دوستتان قبل از این سفر به کانادا زیاد مسافرت نکرده باشد.
 • اگر دوستتان از کشوری می‌ آید که اقتصاد ضعیفی داشته، وضعیتی امنیتی پرچالشی داشته باشد یا در یک تعارض بین‌المللی یا جنگ باشد.

آیا اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه امکان‌پذیر است؟

در کانادا، ویزای دعوت‌نامه وجود ندارد، اما شما می‌توانید از یک دوست یا عضو خانواده خود دعوت کنید تا به شما در کانادا سفر کنند. در این حالت، دوست یا عضو خانواده شما برای دریافت یک ویزای توریستی معمولی درخواست خواهند داد، و شما می‌توانید با ارائه یک دعوت‌نامه، درخواست ویزای آن‌ها را پشتیبانی کنید.

آیا برای ویزای توریستی کانادا به دعوت نامه نیاز است؟

برای ویزای بازدیدکننده کانادا به دعوت نامه نیازی نیست. بنابراین، الزامی برای ارائه چنین نامه‌ ای وجود ندارد. با این حال، ارائه یک دعوت نامه می‌ تواند شانس موافقت با درخواست ویزای شما را افزایش بدهد.

آیا می‌ توان دعوت نامه را از طریق ایمیل ارسال کرد؟

بله، شما می‌توانید دعوتنامه را از طریق ایمیل ارسال کنید، به شرطی که جزئیات مهمی مانند نام شما، شماره گذرنامه، مدت اقامت و سایر جزئیات مربوطه در دعوتنامه ذکر شده باشد. همچنین، مناسب است که جزئیاتی مانند محل اقامت شما در کانادا، پوشش هزینه‌ها در طول اقامت و سایر اطلاعات مربوطه را نیز در دعوتنامه ذکر کنید.

آیا نیاز است که دعوت نامه در یک دفتر اسناد رسمی ثبت شود؟

مراکز و نهادهای صادر کننده ویزا تقریباً همیشه از متقاضیان می‌ خواهند که دعوت نامه‌ ها را در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنند.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید