Search
راهنمای سفر به مونترال

راهنمای سفر به مونترال | هتل‌ها، رستوران‌ها و هزینه‌ها

مونترال یک شهر به سبک اروپایی در کانادا محسوب می‌شود. مونترال یکی از پنج شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان بوده و سابق بر این پایتخت کشور کانادا نیز به شمار می‌رفته است. این شهر به طور چشمگیری ارزان‌تر از دیگر شهرهای بزرگ کانادا (تورنتو و ونکوور) می‌باشد. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و یکی از شهرهای جذاب و تاریخی این کشور محسوب می‌شود. شاید بهترین کلمه‌ای که بتوان این شهر را توصیف کرد، چندوجهی می‌باشد. با ادغام ساختارهای قدیمی قرن 18 که وارد قرن 21 شده‌اند، این شهر نمایانگر ترکیب دنیای قدیم و جدید می‌باشد. در حال حاضر خانه‌های قدیمی به رستوران‌های مدرن تبدیل شده و شیرینی‌های سنتی فرانسوی نیز به همراه پیراشکی‌های ویژه مونترال به فروش می‌رسند. درست در همان زمانی که فکر می‌کنید از تمامی قسمت‌های شهر بازدید کرده‌اید، یک سواری کوتاه با آسانسور، شهر دیگری را که چندین طبقه زیر سطح زمین قرار دارد در معرض دید شما قرار می‌دهد.

مونترال در تابستان در شلوغ‌ترین حالت خود قرار دارد؛ خصوصاً زمانی که هر هفته یک جشنواره برگزار می‌شود. ماه‌های جولای و آگوست در واقع گرم‌ترین ماه‌ها هستند و دمای هوا در این فصول به حدود 25 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. هزینه اقامت در این مدت زمان افزایش یافته و جمعیت زیادی برای بازدید جاذبه‌های گردشگری در این مدت به مونترال می‌آیند؛ بنابراین بهتر است که از قبل به این منظور رزرو کنید. در این مقاله، مطالب مورد نیاز در ارتباط با راهنمای سفر به مونترال شرح داده می‌شود.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

با استفاده از ویزای توریستی کانادا شما اجازه ورود به کشور کانادا را خواهید داشت. به کمک این ویزا، شما می‌توانید به کانادا سفر کرده و به طور قانونی در این کشور به طور موقتی اقامت داشته باشید. ساکنین کشورهایی که قرارداد معافیت ویزا یا مجوز الکترونیکی سفر با کانادا را امضا نکرده‌اند، جهت ورود به این کشور به ویزا نیاز دارند. ایران یکی از این کشورها محسوب می‌شود.

جهت درخواست برای دریافت ویزای توریستی کانادا در ابتدا بایستی در وبسایت IRCC، حساب کاربری باز کنید. پس از پاسخ دادن به پرسشنامه، می‌توانید روند درخواست را آغاز کرده، مدارک خود را آپلود کنید و درخواست خود را پس از پرداخت هزینه درخواست، ارسال کنید. سپس بایستی به یک کشور همسایه سفر کرده و اطلاعات بیومتریک خود را در مرکز درخواست ویزا ارائه دهید. مدارکی که برای درخواست ویزای توریستی کانادا به آن نیاز دارید شامل موارد زیر می‌باشند.

 • گذرنامه: اطمینان حاصل کنید که بیش از 3 سال از تاریخ صدور گذرنامه نگذشته باشد و حداقل شش ماه دیگر از تاریخی که قصد خروج از کانادا را دارید، دارای اعتبار باشد. همچنین پاسپورت بایستی دارای حداقل 2 صفحه خالی باشد.
 • اثبات تمکن مالی: شما بایستی مدارکی ارائه دهید که نشان دهد می‌توانید از نظر مالی، از خود و اعضای خانواده که ممکن است در طول مدت اقامت همراه شما باشند، از لحاظ مالی حمایت کنید. شما می‌توانید به این منظور از این موارد استفاده کنید: صورتحساب بانکی، نامه اشتغال به کار که نشان‌دهنده درآمد سالانه باشد، مدارک مبنی بر این که شما ترتیبی داده‌اید که از دوستان یا خانواده خود جهت پوشش هزینه‌ها در مدت اقامت حمایت مالی دریافت کنید و یا مدرک مبنی بر میزان درآمد میزبان کانادایی یا عضو خانواده.
 • اثبات این که شما پس از پایان اعتبار ویزا، به کشور زادگاه خود بازمی‌گردید: شما بایستی مامور امور مربوط به ویزا را متقاعد کنید که پس از پایان اعتبار ویزا، به کشور زادگاه باز می‌گردید. به این منظور روش‌های مختلفی وجود دارد شامل:
  • اثبات اشتغال. شما بایستی کپی قرارداد اشتغال و نامه اشتغال به کار که شما را به عنوان کارمند دائم معرفی کند را ارائه داده و زمان بازگشت به کار و نقش خود در شرکت مورد نظر را ذکر کنید.
  • اگر در کشور زادگاه صاحب ملک هستید، بایستی شواهدی مانند اسناد مالکیت یا قراردادهای اجاره را ارائه دهید.
  • در صورت داشتن پیوند‌های خانوادگی در کشور زادگاه و یا افرادی که بایستی از آن‌ها مراقبت کنید (مانند اعضای مسن خانواده یا کودکان)، بایستی مدارک مبنی بر مسئولیت‌های خود در این زمینه را ارائه دهید.
 • مدارک هویتی: شما باید فتوکپی مدارک هویتی و مدارک مبنی بر اثبات وضعیت تاهل را به درخواست ویزای کانادا پیوست کنید. این مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی و گواهی ازدواج/طلاق می‌باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: شما باید ثابت کنید که هیچ سابقه کیفری قبلی نداشته و برای جامعه کانادا بی‌خطر محسوب می‌شوید. این کار با اخذ گواهی عدم سوء پیشینه در کشور زادگاه امکان‌پذیر است.
 • دعوت‌نامه: امکان دارد به ارائه دعوت‌نامه از جانب شخصی در کانادا نیاز باشد. این شخص بایستی یا شهروند کانادا باشد و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد. نویسنده دعوت‌نامه از نظر قانونی مسئولیتی در قبال شما ندارد. این شخص بایستی دعوت‌نامه را به شما ارائه داده و شما نیز بایستی این نامه را به همراه درخواست خود ارائه دهید.

بلیط هواپیما و مبادله ارز

در زمان انتخاب مسیر پرواز به مونترال، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. مسافرین ایرانی از یکی از خطوط هوایی زیر استفاده می‌کنند:

 • ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines). با یک توقف در فرودگاه بین‌المللی استانبول (1200 دلار آمریکا)
 • هواپیمایی قطر (Qatar airways). با یک توقف در فرودگاه بین‌المللی دوحه (1200 دلار آمریکا)
 • لوفت‌هانزا (Lufthansa). با یک توقف در فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت (1100 دلار آمریکا)

مسیر سفر با خطوط هوایی لوفت‌هانزا سریع‌تر می‌باشد. شما می‌توانید بلیط را به طور مستقیم از وبسایت خطوط هوایی فوق و یا از آژانس‌های مسافرتی معتبر تهیه کنید.

توصیه می‌شود در زمان سفر به مونترال، دلار کانادا با خود به همراه داشته باشید. البته دلار آمریکا نیز به این منظور مناسب است و نیازی به پرداخت هزینه مربوط به نرخ تبدیل ارز نمی‌باشد، زیرا بیشتر مشاغل در کانادا، دلار آمریکا را می‌پذیرند.

بهترین هتل‌ها در مونترال

یک اتاق خصوصی استاندارد در هاستل یا مهمان‌سرا، 75 دلار کانادا در هر شب برای دو نفر هزینه در بر دارد، ولی میانگین هزینه اقامت در هاستل‌ها 150 دلار کانادا می‌باشد. وای فای رایگان، استاندارد اقامتگاه محسوب شده و بیشتر هاستل‌ها دارای امکانات پذیرایی و آشپزخانه هستند. در برخی از هاستل‌ها، صبحانه به صورت رایگان نیز ارائه می‌شود. هزینه اقامت در هتل‌های مقرون به صرفه و اقتصادی بین 110 تا 125 دلار کانادا در مرکز شهر می‌باشد. در این هتل‌ها امکانات اولیه مانند وای فای رایگان، تلویزیون و قهوه‌ساز/چای‌ساز ارائه می‌شوند. سرویس Airbnb در همه جای مونترال در دسترس است و هزینه اتاق‌های خصوصی از حدود 45 دلار کانادا برای هر شب آغاز می‌شود. هزینه اقامت در منزل/آپارتمان از حدود 90 دلار کانادا در هر شب آغاز می‌شود. در صورت عدم رزرو به موقع، امکان دارد این هزینه‌ها دو برابر شوند. در ارتباط با انتخاب بهترین هتل در مونترال می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

هتل فیرمونت کویین الیزابت

هتل فیرمونت کویین الیزابت

هتل کلاسیک فیرمونت در سال 2017 توسط شرکت سید لی (sid lee) بازسازی شده و فضایی کاملاً تازه شامل امکانات تجاری را راه‌اندازی کرد. امروزه این هتل پر رفت و آمد که در کنار ایستگاه قطار قرار دارد، بیش از همیشه دارای امکانات جهت ارائه خدمات می‌باشد. شما می‌توانید در همان اتاقی که جان لنون و یوکو اونو در آن اقامت داشته‌اند، اتاق خود را رزرو کنید. اتاق‌های بازسازی شده هتل فیرمونت با مبلمان چوبی و کاغذ دیواری با طرح انتزاعی و رنگارنگ تزئین شده‌اند. ساکنین این هتل در مونترال، معمولاً با قدم زدن در لابی هتل لحظات لذت‌بخشی را تجربه خواهند کرد.

هتل ریتز کارلتون

هتل ریتز کارلتون

هتل ریتز کارلتون از سال 1912 یک مکان مجلل و راحت در خیابان شربروک مونترال به شمار می‌رفته است و جهت حفظ موقعیت خود در بازار رقابتی، به طور مداوم در حال بازسازی است. مسئولین و کارمندان این هتل بسیار با تجربه هستند و جهت ارائه خدمات به ساکنین هتل، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند. مسافرین می‌توانند از صرف نوشیدنی‌های مختلف و چای در بعد از ظهر و همچنین صرف غذاهایی مدیترانه‌ای در این هتل لذت ببرند.

هتل نلیگان

هتل نلیگان

هتل نلیگان در یکی از بهترین‌ خیابان‌های خرید در وسط مونترال قرار دارد و از مناظری خیره‌کننده از قسمت سکو و ایوان بالای هتل برخوردار است. مسافرین پس از ورود به لابی و نشستن بر روی صندلی‌های چرمی، از درخشش و زیبایی دیوارهای آجری شگفت‌زده خواهند شد. اتاق‌های دنج و راحتی برای مهمانان دارد. در مجموع، هتل نلیگان یک هتل با استانداردهای فوق‌العاده و با یک موقعیت منحصر به فرد به شمار می‌رود.

هتل سوفیتل مونترال گلدن مایل

هتل سوفیتل مونترال گلدن مایل

با یک شب اقامت در هتل مجلل سوفیتل گلدن مایل متوجه خواهید شد که چرا این هتل اولین انتخاب بسیاری از مسافرین است که به مونترال سفر می‌کنند. این هتل دارای طراحی مینیمالیستی است و هر اتاق با طرح‌های هنری و رنگ‌های روشن مزین شده است. شما می‌توانید در رستوران فرانسوی این هتل از صرف اردک شکم‌پر که با قارچ، ریکوتا و کدو حلوایی پر شده است لذت ببرید.

هتل اوبرژ دو ویو-پورت

هتل اوبرژ دو ویو-پورت

هتل اوبرژ دو ویو-پورت تنها هتل در نزدیکی رودخانه سنت لارنس است و در چند متری محل شکل‌گیری و بنیان نهادن مونترال قرار دارد. خیابان دلا کمون با ساختمان‌های قرن هجدهمی و سنگفرش‌هایش مشابه رودخانه درویت در پاریس به نظر می‌رسد؛ با این تفاوت که به جای رودخانه به اندازه یک دریا می‌باشد. از این قسمت در اسکله، مسافرین می‌توانند به سمت غرب در امتداد کانال لاچین تا بازار اتواتر در سنت هنری از پیاده‌روی طولانی لذت ببرند. اتاق‌های این هتل دارای کفپوش از جنس بامبو، دیوارهای آجری یا سنگی و پنجره‌های بزرگ می‌باشد و دارای حال و هوای اتاق زیر شیروانی می‌باشد. در فصل تابستان، در جشنواره بین‌المللی des Feux مراسم مربوط به آتش‌بازی بر فراز سنت لارنس برگزار می‌شود. این هتل برای تماشای این جشنواره چه از اتاق و چه از تراس پشت بام بسیار عالی می‌باشد.

استفاده از سیم کارت در مونترال

برقراری ارتباط با دوستان و اعضای خانواده در زمان سفر بسیار اهمیت دارد. استفاده از سیم کارت در استفاده از سرویس Uber، سفارش غذا و یا پست کردن تصاویر در شبکه‌های اجتماعی نیز به شما کمک می‌کند. در زمان ورود به فرودگاه بین‌المللی مونترال، فروش سیم کارت در دو فروشگاه زیر صورت می‌گیرد:

فروشگاه آدرس سیم‌کارت‌های موجود
Lucky mobile

از دوشنبه تا جمعه: 7 صبح تا 11 بعد از ظهر

شنبه: 9 صبح تا 8 بعد از ظهر

یکشنبه: 12 ظهر تا 8 بعد از ظهر

ترمینال 3 منطقه ورودی‌های بین‌المللی Lucky mobile

قیمت‌ها از 15 دلار کانادا

صرافی مبادله ارز بین‌المللی

6 صبح تا 1 بعد از ظهر

ترمینال 1، قسمت چپ منطقه ورودی‌های بین‌المللی پس از گمرک Telus

قیمت‌های از 35 دلار کانادا

همچنین یکی از بهترین روش‌های برقراری ارتباط در زمان سفر استفاده از سیم‌کارت‌های الکترونیکی است. شما می‌توانید به صورت آنلاین این سیم‌کارت‌ها را سفارش داده، کد را دریافت کنید، تنظیمات را تغییر داده و از خط استفاده کنید. هزینه این سیم‌کارت‌ها به شرح زیر است:

 • 1 گیگابایت (data) برای 7 روز= 7.5 دلار آمریکا
 • 3 گیگابایت برای 30 روز= 17.5 دلار آمریکا
 • 5 گیگابایت برای 30 روز = 25 دلار آمریکا
 • 10 گیگابایت برای 30 روز = 36 دلار آمریکا

شما می‌توانید به صورت آنلاین یکی از موارد فوق را سفارش دهید.

رفت و آمد در مونترال

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و دوچرخه، بهترین گزینه‌ها برای رفت و آمد در مونترال هستند. به طور کلی شما می‌توانید از روش‌های زیر برای رفت و آمد در این شهر استفاده کنید:

 • سیستم حمل و نقل عمومی. سرویس اتوبوس، کل مرکز شهر و حومه از جمله فرودگاه را پوشش می‌دهد. هزینه سفر یک طرفه 3.5 دلار و سفر رفت و برگشت 6.5 دلار کانادا است. هزینه سفر بدون محدودیت یک روزه نیز 11 دلار می‌باشد و بهترین گزینه به این منظور محسوب می‌شود. شما می‌توانید از بلیط‌ها برای مترو نیز استفاده کنید که بهترین روش برای سفر در کل شهر به شمار می‌رود. در صورت تمایل به شارژ کارت حمل و نقل خود یک کارت Opus به مبلغ 6 دلار کانادا خریداری کنید. شما می‌توانید از اتوبوس‌های 747 با هزینه 11 دلار کانادا برای رفت و همچنین بازگشت از فرودگاه استفاده کنید.
 • دوچرخه. استفاده از دوچرخه در مونترال بسیار مرسوم است و تعداد زیادی سرویس کرایه دوچرخه در سراسر شهر وجود دارد. سیستم عمومی کرایه دوچرخه Bixi Bike نام دارد. هزینه استفاده از دوچرخه در هر دقیقه 10 سنت و برای دوچرخه برقی 12 سنت در هر دقیقه می‌باشد. با وجود بیش از 8000 دوچرخه در 700 ایستگاه در سراسر شهر، می‌توانید به راحتی با دوچرخه در شهر رفت و آمد داشته باشید. در صورت خرید کارت سفر OPUS، می‌توانید آن را به Bixi Bike مرتبط کرده و دوچرخه کرایه کنید و 10 درصد نیز از تخفیف بهره‌مند شوید.
 • تاکسی: هزینه استفاده از تاکسی در مونترال ارزان نمی‌باشد. کرایه پایه تاکسی 4.5 دلار کانادا است و هر کیلومتر اضافی نیز 1.75 دلار هزینه در بر دارد. توصیه می‌شود به خاطر هزینه زیاد تاکسی‌ها در صورت امکان از این روش استفاده نکنید.
 • به اشتراک‌گذاری خودرو. سرویس Uber در مونترال موجود می‌باشد و تا حدی از تاکسی ارزان‌تر است، ولی از سرویس حمل و نقل عمومی گران‌تر می‌باشد و چندان سریع نیز نیست.
 • کرایه خودرو. هزینه کرایه خودرو از 60 دلار کانادا در روز (برای کرایه چند روزه) آغاز می‌شود. البته این روش در مونترال توصیه نمی‌شود، چرا که هزینه پارکینگ در این شهر زیاد است و رفت و آمد با مترو و اتوبوس سریع‌تر انجام می‌شود.

5 مکان دیدنی برای بازدید در مونترال

در شهر مونترال جاذبه‌های گردشگری متعددی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. در زمان سفر به مونترال، مکان‌های دیدنی زیر را از دست ندهید:

پیاده‌روی در منطقه مونترال قدیم

پیاده‌روی در منطقه مونترال قدیم

منطقه مونترال قدیم، جذاب‌ترین ناحیه این شهر محسوب می‌شود. قدمت خیابان‌های سنگفرش و ساختمان‌های تاریخی این ناحیه به سال‌های 1700 باز می‌گردد. مونترال قدیم اولین ناحیه‌ای است که افراد در زمان صحبت در مورد این شهر، آن را در ذهن خود مجسم می‌کنند. برخی از بهترین موزه‌ها و گالری‌های هنری شهر نیز در این ناحیه قرار دارند؛ از جمله موزه باستان‌شناسی و تاریخ مونترال (هزینه ورودی 25 دلار کانادا). همچنین می‌توانید با پرداخت 21.5 دلار کانادا، در تور ویژه Ghost Tour شرکت کنید.

بازدید از میدان پلیس د آرمس (Place des armes)

بازدید از میدان پلس د آرمس

این میدان یکی از سه میدان اصلی در مونترال قدیم است که قدمت آن به پایان قرن 17 باز می‌گردد. این میدان در ابتدا برای رویدادهای نظامی و بازار مورد استفاده قرار می‌گرفته، ولی امروزه تنها جنبه تاریخی آن در نظر گرفته می‌شود. در نزدیکی میدان، نمازخانه سن سولپیس، قدیمی‌ترین مدرسه علوم دینی و ساختمان (ساخته شده بین 1684-1687) برای کلیسای کاتولیک سولپیس‌ها قرار دارد. همچنین کلیسای نوتردام مونترال نیز در نزدیک این میدان قرار دارد و یکی از زیباترین کلیساهای آمریکای شمالی محسوب می‌شود. در نهایت، اولین ساختمان بانک مونترال و همچنین ساختمان آسمان‌خراش بیمه عمر نیویورک ساخته شده در سال 1888 نیز در مجاورت این میدان قرار دارند.

پارک مونت رویال

پارک مونت رویال

این پارک یکی از قسمت‌های جذاب مونترال و در واقع نمادی از میراث این شهر محسوب می‌شود. با وجود 200 هکتار پوشش گیاهی سرسبز، این پارک مکانی فوق‌العاده برای پیاده‌روی در اطراف این ناحیه و یا بالا رفتن از تپه بزرگ موجود در این قسمت می‌باشد. در روزهای یکشنبه در فصل تابستان، پارک با وجود گردشگران و طبل مخصوصی که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند، به مکانی بسیار هیجان‌انگیز تبدیل می‌شود. این پارک در تمام طول سال به روی افراد باز می‌باشد و طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان به ورزش را برای دویدن، اسکی، اسکیت‌سواری، دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری و موارد دیگر به خود جذب می‌کند.

بازدید از مجموعه بیودوم (Biodome)

مجموعه بیودوم

بیودوم دارای چهار اکوسیستم (زیست بوم) مجزا می‌باشد. شما می‌توانید از جنگل‌های استوایی بازدید کرده، سمورها و سیاهگوش‌ها را در جنگل افرای لارنس مشاهده کنید و از طوطی‌های دریایی ساحل لابرادور نیز دیدن کنید و از مناظر آتشفشانی جزایر خارج از قطب جنوب بازدید کنید.  در این مجموعه، بیش از 200 گونه جانوری و حدود 750 گونه متعدد گیاهی وجود دارد. هزینه ورود به این مجموعه 21.5 دلار کانادا است. مجموعه بیودوم برای کودکان از جنبه تفریحی و آموزشی نیز برخوردار است.

بازدید از موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا

این موزه بزرگ دارای بیش از 43000 اثر هنری و همچنین تعدادی نمایشگاه موقت نیز می‌باشد. پنج غرفه ویژه نمایش آثار هنری در این موزه وجود دارند، ولی غرفه Claire و Marc Bourgie به علت وجود مجموعه‌ای از هنر کبک و کانادا از جمله هنر اینوئیت، ارزش بازدید را دارد. این موزه به دلیل همکاری با بخش آموزشی کانادا برای ایجاد تجربیات هنری منحصر به فرد به عنوان بخشی از ابتکارات مربوط به هنر درمانی مشهور می‌باشد. هزینه ورودی این موزه، 24 دلار کانادا است.

بهترین رستوران‌ها در مونترال

جهت کاهش هزینه مربوط به صرف غذا، در مونترال مجموعه گسترده‌ای از مکان‌های ویژه جهت صرف غذای فست فود و بیرون‌بر وجود دارد. شما می‌توانید غذای پوتین را به قیمت زیر 10 دلار و  همبرگر یا پیتزای کوچک را حدود 10 تا 12 دلار کانادا تهیه کنید. هزینه یک ساندویچ با گوشت دودی و سیب زمینی سرخ شده و سالاد حدود 20 دلار کانادا می‌باشد. هزینه ساندویچ بیگل نیز حدود 10 تا 12 دلار کانادا است. فست فودهایی مانند مک دونالد نیز حدود 12 دلار هزینه در بر دارند. هزینه صرف غذا در یک رستوران در مونترال با سطح متوسط، حدود 20 دلار کانادا می‌باشد. جهت صرف غذا در یک رستوران سطح بالا بدون نوشیدنی، به 45 دلار کانادا نیاز می‌باشد. به منظور پختن غذا در منزل، حدود 50 تا 60 دلار کانادا در هفته برای خرید مواد غذایی نیاز می‌باشد. این مواد غذایی شامل برنج، پاستا، سبزیجات و مقداری گوشت است. جهت انتخاب بهترین رستوران در مونترال در صورت تمایل به صرف غذا در بیرون از منزل، گزینه‌های زیر را در نظر داشته باشید:

رستوران lle flottante

رستوران lle flottante

این رستوران برای اولین بار در ارتباط با نحوه صعود و کسب معروفیت در سایت tripadvisor به شهرت رسید. صاحبان این رستوران (نادا ابو یونس و شان مورای اسمیت) می‌باشند. منوی این رستوران تمرکز ویژه‌ای بر سبزیجات دارد و به همین علت، آلن پاسارد سرآشپز مشهور فرانسوی به خاطر نوآوری‌ها و لذیذ بودن غذاهای این مکان، به این رستوران علاقه ویژه‌ای دارد. هزینه صرف پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر در این رستوران 45 دلار می‌باشد و یک وعده دارای 7 نوع غذای مختلف به صرف 85 دلار هزینه نیاز دارد.

رستوران Vin Mon Lapin

رستوران Vin Mon Lapin

این رستوران از تمامی موارد لازم جهت لذت بردن از صرف غذا در محیطی دلنشین بهره‌مند است. با وجود آشپزهای با تجربه این رستوران یعنی مارک اولیویه فراپیه و جسیکا نوئل و همچنین وانیا فیلیپوویچ که مسئول ارائه نوشیدنی‌ها است، به ندرت صندلی خالی در این رستوران یافت می‌شود. نوآوری و خلاقیت در نحوه پخت و ارائه انواع غذا نشان‌ دهنده جنبه کاملاً نوین از توانایی آشپزهای این رستوران می‌باشد.

رستوران Helicoptere

رستوران Helicoptere

این رستوران ترکیبی از آشپزی کلاسیک و مدرن می‌باشد که در محله شرقی اوشولاگا مزونو قرار گرفته است. تیم سه نفره این رستوران شامل سرآشپز دیوید اولو، شیرینی‌پز ملودی پرز موسو و مسئول ارائه نوشیدنی‌ها، یوی بوسیر فورنل که همگی قبلاً در رستوران بویلون بیلک تجربه کسب کرده‌اند، در حال ارائه خدمات و غذای با کیفیت با قیمت‌های مناسب (هم در رستوران و هم در کافی‌شاپ مجاور این رستوران) هستند.

رستوران Le Mousso

رستوران Le Mousso

آنتونین موسو ریوارد و کاترین موسو این رستوران را در سال 2015 افتتاح کرده و نظر بسیاری از افراد را جلب کردند. موسو ریوارد به علت ارائه غذای ساده و اصیل و در عین حال ایجاد نوآوری در پخت غذا، یک اعجوبه و هنرمند در این زمینه به شمار می‌رود. یک نمونه در این زمینه، ترکیب سبک غذاهای شمال اروپا با غذاهای اصیل استان کبک در کانادا می‌باشد. توصیه می‌شود جهت بهره‌مندی کامل از نوآوری در پخت و طعم غذا در این رستوران، غذای la carte neighbor le petit mousso  را سفارش دهید.

رستوران Toque

رستوران Toque

رستوران Toque یکی از دلایلی است که باعث شده مونترال در نقشه غذای آمریکای شمالی جای داشته باشد. صرف غذا در این رستوران سر میز سرآشپز “نورماند لاپریز” به معنای لذت بردن از تکنیک بی‌نظیر پخت غذا و خدمات بی عیب و نقص این رستوران به شمار می‌رود. در رستوران Toque، غذاهای محلی فوق‌العاده با تکنیک پخت فرانسوی به علاقه‌مندان ارائه می‌شود. مشتریان هیچگاه از صرف غذا در این رستوران پشیمان نخواهند شد.

فرهنگ کانادایی

هر کشوری دارای فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود می‌باشد. در این قسمت مواردی که بایستی در کانادا رعایت شوند و یا از انجام آن خودداری شود، ذکر می‌شوند:

 • در صورتی که پیشنهاد انجام کاری به کسی می‌دهید، به قول خود عمل کنید.
 • به ماهیت چند فرهنگی کشور کانادا احترام گذاشته و مسائل حساس فرهنگی را رعایت کنید.
 • ارتباطات در کانادا نسبت به سایر کشورها، رسمی‌تر می‌باشد. سعی کنید که با در نظر گرفتن این مسئله، موضوعات و مکالمات را به درستی بیان کنید.
 • در صورت انجام کاری نامناسب، پیش از این که شخص دیگری این مسئله را مطرح کرده و یا فرصت از دست برود، از شخص مورد نظر عذرخواهی کنید. این مساله بسته به موقعیت مورد نظر متفاوت است، ولی ساکنین کانادا معمولاً از بخشش کسانی که به اشتباهات خود اعتراف می‌کنند، استقبال خواهند کرد.
 • به طور کلی، در موقعیت‌های اجتماعی آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید شاد و با نشاط با دیگران رفتار کنید.

 • از خودستایی و خودنمایی در برابر دیگران و این که خود را برتر از دیگران در نظر بگیرید، خودداری کنید. ساکنین کانادا معمولاً این نوع رفتار را ناخوشایند تلقی می‌کنند.
 • تلاش کنید بین کانادایی‌ها و مسافرینی که از آمریکا به این کشور آمده‌اند، تمایز قائل شوید. برخی از کانادایی‌ها خود را مردمی فروتن‌تر از مردم آمریکا می‌دانند. توصیه می‌شود در ابتدا از فردی که دارای لهجه آمریکای شمالی است سوال شود که آیا اهل کانادا است یا خیر تا از عدم بروز هر گونه سوء تفاهم در این مورد اطمینان حاصل شود.
 • از بروز خشم یا هر گونه احساس دیگری که می‌تواند سبب ایجاد ناراحتی برای دیگران شود خودداری کنید. افراد در کانادا معمولاً از فریاد زدن در جمع اجتناب می‌کنند.
 • از نزاع یا مشاجره بیش از حد در مورد موضوعات بحث‌برانگیز خودداری کنید. در صورت تمایل به بحث در مورد این نوع موضوعات، با آرامش به گفتگو بپردازید. در صورتی که شما محترمانه صحبت کنید و در مورد موضوع مورد نظر مطلع باشید، احتمال این که شخص کانادایی با شما ارتباط برقرار کند بیشتر است.
 • از به کار بردن کلماتی مانند بومی یا محلی در مورد افراد کانادا خودداری کنید. این کلمات امروزه توهین‌آمیز محسوب می‌شوند.

آب و هوای مونترال

آب و هوای مونترال در فصل‌های مختلف تفاوت‌های قابل مشاهده ای دارد. در تابستان، هوا در این شهر معمولاً مرطوب است و دما به حداکثر 26 درجه سانتیگراد می‌رسد. در ماه سپتامبر، دما کاهش یافته و به حدود 20 درجه سانتیگراد می‌رسد و در طول ماه نوامبر به 4 درجه سانتیگراد هم کاهش می‌یابد. زمستان‌ها در مونترال معمولاً سرد و برفی است و دما به ندرت به بالای 6- درجه سانتیگراد می‌رسد.

اوایل پاییز و اواخر بهار به عنوان زمان‌های بسیار مناسب برای بازدید از مونترال شناخته می‌شوند. در این مواقع، هوا گرم است و شما می‌توانید از تمامی جاذبه‌ها و بازدیدها در فضای باز لذت ببرید. علاوه بر این، تعداد گردشگران در این فصل‌ها نیز کمتر است. از اواخر ماه سپتامبر تا پایان اکتبر، تماشای تغییر رنگ برگ‌ها و رنگارنگی طبیعت بسیار دیدنی است و یک تجربه زیبا را به شما هدیه می‌دهد.

به طور کلی، اگر می‌خواهید از آب و هوای گرمتر و فعالیت‌های فضای باز در مونترال لذت ببرید، اوایل پاییز و اواخر بهار زمان‌های مناسبی هستند. اما اگر علاقه‌مند به تجربه زمستان برفی و فصل‌های سرد هستید، زمستان نیز جذابیت‌های خود را دارد.

زمستان‌ها در مونترال بسیار سرد است و در ماه ژانویه میانگین دما در این شهر حدود 7- درجه سانتیگراد است. البته ممکن است هوا از این مقدار نیز بسیار سردتر شود. امکان بارش مقدار زیادی برف نیز وجود دارد. به طور کلی، توصیه می‌شود که در زمستان به مونترال سفر نکنید (مگر برای مواردی مانند ورزش اسکی و لذت بردن از مناظر برفی).

نکات مربوط به صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مونترال

هزینه‌های سفر به مونترال چندان ارزان نمی‌باشد، ولی روش‌های مختلفی جهت کاهش هزینه‌های سفر به این شهر وجود دارد؛ خصوصاً اگر از فعالیت‌ها و تفریحات رایگان استفاده شود. برخی از نکات مربوط به صرفه‌جویی در هزینه‌ها شامل:

 • آشنایی و سفر با افراد ساکن مونترال. در صورتی که از قبل برنامه‌ریزی کرده باشید، می‌توانید از سایت Couchsurfing برای پیدا کردن اقامتگاه در این شهر استفاده کنید. به این ترتیب، مکانی رایگان برای اقامت داشته و می‌توانید با ساکنین این شهر در ارتباط با کاهش هزینه‌های سفر به مونترال مشورت کنید.
 • شرکت در تورهای رایگان پیاده‌ روی. شرکت در این تورها، راهی بسیار مناسب برای آشنایی با فرهنگ این شهر محسوب می‌شود. تورهای رایگان پیاده‌روی مونترال، تمامی نکات برجسته این شهر را پوشش می‌دهد. در پایان، انعام راهنمای تور بایستی ارائه شود.
 • استفاده از کارت ویژه ورود به موزه‌ها. با استفاده از این کارت، امکان ورود به بیش از 40 موزه در مونترال برای شما فراهم می‌باشد. هزینه کارت ویژه سه روزه 75 دلار کانادا است (هزینه کارت سه روزه نامحدود 80 دلار کانادا می‌باشد).
 • Apportez-votre vin (نوشیدنی خود را به همراه داشته باشید). بسیاری از رستوران‌های مونترال دارای تابلویی هستند که بر روی آن نوشته شده: Apportez votre vin؛ به معنای نوشیدنی خود را به همراه داشته باشید. شما می‌توانید نوشیدنی مورد نظر خود را از سوپرمارکت تهیه کرده و با خود به رستوران ببرید.
 • شرکت در رویدادها و مراسم رایگان. در مونترال مراسم رایگان زیادی در طول سال و خصوصاً در مدت تابستان برگزار می‌شود. بسیاری از جشنواره‌های موسیقی (مانند فستیوال بین‌المللی موسیقی جاز در مونترال) کنسرت‌های رایگانی در خیابان برگزار می‌کنند. همچنین نمایش‌های هنری، تئاتر و استندآپ کمدی رایگان نیز اجرا می‌شوند. فستیوال Just for laughs بزرگترین فستیوال کمدی در جهان محسوب می‌شود. در سایت Mtl.org لیست تمامی این رویدادها وجود دارد.
 • استفاده از تخفیف جهت اقامت. در سایت Mtl.org، گزینه‌های مختلفی برای بهره‌مندی از تخفیف وجود دارد. با استفاده از این سایت، می‌توانید از مزایایی مانند اقامت همراه با صرف صبحانه و یا استفاده از تخفیف برای اتاق مورد نظر (تا 30 درصد تخفیف) بهره‌مند شوید.
 • صرف غذا در بازار غذای مونترال. بازار ژان تالون، بزرگ‌ترین بازار مواد غذایی در فضای آزاد در آمریکای شمالی است. در این بازار مکان‌های زیادی برای صرف مواد غذایی مانند تاکو، کرپ، بستنی یا صدف خوراکی وجود دارند.
 • استفاده از کارت Passeport MTL. استفاده از این کارت به شما این امکان را می‌دهد که از بین 28 جاذبه گردشگری، 5 مورد را انتخاب کنید. این کارت همچنین شامل پیشنهادات با تخفیف برای دیگر مکان‌ها نیز می‌شود. هزینه این کارت 95 دلار کانادا است.
 • به همراه داشتن بطری آب. آب لوله‌کشی مونترال برای آشامیدن بی‌خطر می‌باشد. پس یک بطری جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش استفاده از پلاستیک به همراه داشته باشید. استفاده از بطری‌های Lifestraw به جهت برخورداری از فیلتر برای اطمینان از پاکیزه بودن آب توصیه می‌شود.

سوال‌های رایج در مورد راهنمای سفر به مونترال

جهت بازدید از قسمت‌های مختلف مونترال به چند روز نیاز می‌باشد؟

ده روز زمان مناسبی برای بازدید از شهر مونترال و کبک است و به شما امکان می‌دهد که زمان کافی برای تجربه تفریحات شبانه در این شهر و بازدید از قسمت‌های مختلف آن اختصاص دهید.

چه ماه‌هایی بهترین زمان سفر به مونترال محسوب می‌شوند؟

بیشترین میزان سفر به مونترال بین ماه ژوئن و سپتامبر صورت می‌گیرد؛ خصوصاً در ماه‌های جولای و آگوست (یعنی زمانی که بیشتر مدارس در آمریکای شمالی تعطیل هستند). در ماه‌های جولای و آگوست، مونترال قدیم نیز شلوغ است و فستیوال‌های زیادی برگزار می‌شوند.

آیا مونترال برای پیاده‌روی مناسب است؟

مونترال برای پیاده‌روی بسیار مناسب می‌باشد، چرا که دارای مناظر و مکان‌های دیدنی و زیبای بسیاری است که با پیاده‌روی می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

مونترال برای چه غذایی شناخته شده می‌باشد؟

مونترال برای غذاهایی مانند: ساندویچ گوشت دودی، بیگل و پوتین مشهور می‌باشد.

مونترال برای چه موردی شهرت یافته است؟

مونترال بیشتر به علت میزبانی نمایشگاه جهانی در سال 1967 و همچنین برگزاری اولین بازی‌های المپیک در کانادا در تابستان 1976 مشهور می‌باشد.

آیا آب لوله‌کشی در مونترال قابل نوشیدن است؟

کیفیت آب در مونترال بسیار عالی است. بیشترین سهم آب آشامیدنی شهر از رودخانه سنت لارنس، لاک سنت لویس و رودخانه پریری تامین می‌شود. جهت اطمینان از سالم بودن، آب پیش از توزیع فیلتر و ضد عفونی می‌شود.

آیا در مونترال به زبان انگلیسی صحبت می‌شود؟

اگرچه بسیاری از افراد در مونترال به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، در دیگر بخش‌های استان کبک افراد به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

آیا دلار آمریکا در مونترال پذیرفته می‌شود؟

شما می‌توانید در بیشتر قسمت‌های مونترال از دلار آمریکا استفاده کنید.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید