Search
راهنمای سفر به شهر کبک

راهنمای سفر به شهر کبک: هتل ها، رستوران ها و هزینه ها

به محض پیاده شدن از هواپیما عاشق شهر کبک خواهید شد. خیابان‌های سنگفرش، پاسیوهای چشم‌نوازی که در جای‌جای شهر به چشم می‌خورند، معماری اروپایی و پوتین (سیب زمینی با پنیر و آب گوشت یا گریوی) لذیذ فرانسوی‌ قلب‌تان را به لرزه درخواهد آورد. شهر کبک معروف به فرانسه نو، مستعمره‌ای بود که ساموئل دو شامپلن آن را در سال 1608 پایه‌گذاری کرد. این شهر ظرف بیش از چهارصد سال از فرانسوی به بریتانیایی و دوباره به فرانسوی تبدیل شد، این تحولات موجب شکل‌گیری آمیزه دلپذیری از سبک‌های معماری گوناگون شد. شهر کبک جذابیت و فریبندگی یک شهر سوئیسی یا فرانسوی را دارد. از این گذشته در کبک آن‌قدر گفتگو به زبان فرانسوی می‌شنوید که احساس کنید در قلب یک شهر فرانسوی‌ زبان اروپایی هستید. کبک با چهار میلیون سکنه بسیار کوچک‌تر از مونترآل است، حال و هوای صمیمانه و جوّ باشکوه شهرهای قدیمی که بر شهر کبک حاکم است، این شهر را به یک مقصد گردشگری بسیار جذاب برای مسافران تبدیل می‌کند.

آب و هوای کبک در زمستان‌ها سرد است و دما 20- درجه یا کمتر است. با این‌ حال زیبایی‌های کبک حتی در این سرمای استخوان‌سوز هم آن‌قدر چشم‌نواز است که نمی‌توان از دیدن‌شان صرف‌نظر کرد. هوای کبک در فصل‌های تابستان و پاییز بسیار معتدل‌تر است. کبک در فصل بهار پربارش و هنوز سرد است.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا مُهری است که روی پاسپورت‌تان زده می‌شود تا اجازه ورود به کانادا را پیدا کنید. ویزای توریستی کانادا مجوزی برای سفر به این کشور است که به شما اجازه می‌دهد به طور موقت و قانونی در این کشور اقامت کنید. اتباع کشورهایی که معاف از ویزا نیستند یا توافق‌نامه مجوز سفر الکترونیک (eTA) را با کانادا امضاء نکرده‌اند، برای ورود به کانادا به ویزا نیاز دارند. ایران یکی از این کشورهاست.

برای درخواست ویزای توریستی کانادا ابتدا باید در وب‌سایت IRCC حساب کاربری ایجاد کنید. درخواست‌تان را پس از تکمیل پرسش‌نامه شروع کنید، مدارک‌تان را بارگذاری کنید و درخواست‌تان را پس از پرداخت هزینه اپلای ارسال کنید. سپس برای ثبت اطلاعات زیست‌سنجی (بیومتریک) در یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که برای درخواست ویزای توریستی کانادا به چه مدارکی نیاز دارید.

 • پاسپورت: دقت کنید که بیش از سه سال از تاریخ صدور پاسپورت‌تان نگذشته باشد و پاسپورت حداقل تا شش ماه پس از تاریخ در نظر گرفته‌ شده برای بازگشت از کانادا به ایران معتبر باشد. به‌ علاوه گذرنامه‌تان باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • گواهی تمکن مالی: باید مدارکی ارائه کنید که ثابت کند می‌توانید هزینه‌های خود و اعضای خانواده همراه‌تان را در مدت زمان اقامت‌تان در کانادا پرداخت کنید. صورت‌حساب بانکی، قرارداد استخدامی که درآمد سالانه‌تان را نشان بدهد، شواهدی که ثابت کند هماهنگی‌های لازم را برای دریافت کمک مالی از دوستان یا اعضای خانواده در مدت زمان اقامت‌تان در کانادا انجام داده‌اید یا مدارک درآمدی عضو خانواده یا میزبان کانادایی‌تان را می‌توانید به عنوان گواهی تمکن مالی ارائه کنید.
 • مدرکی که اثبات کند پس از انقضای ویزا به ایران بازخواهید گشت: باید بتوانید متصدی امور ویزا را متقاعد کنید که پس از انقضای ویزا به کشورتان بازخواهید گشت. از طریق روش‌های زیر می‌توانید حتمی بودن بازگشت‌تان را ثابت کنید:
  • قرارداد استخدامی: باید رونوشت قرارداد استخدامی‌تان را ارائه کنید. باید در قرارداد ذکر شده باشد که نیروی کار دائم هستید. همچنین باید نامه‌ای از کارفرما داشته باشید که اعلام کند انتظار می‌رود چه زمانی به محل کار بازگردید و چه نقشی در شرکت دارید.
  • چنانچه ملکی در کشور زادگاهتان دارید، باید مدارک آن، برای مثال سند مالکیت یا اجاره‌نامه را ارائه کنید.
  • اگر در ایران باید مراقب خویشاوند یا افراد دیگری، مانند اعضای مسن خانواده یا فرزندان‌تان باشید، باید مدارکی را که نشان‌ دهنده این مسئولیت‌ها باشد نشان بدهید.
 • مدارک شناسایی: لازم است مدارک شناسایی و مدارک مربوط به وضعیت تأهل‌تان، مانند شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق را ضمیمه درخواست ویزای کانادا بکنید.
 • گواهی عدم سوءپیشینه: باید ثابت کنید که سابقه جنایی ندارید و خطری برای جامعه کانادا محسوب نمی‌شوید. به این منظور لازم است گواهی عدم سوءپیشینه تهیه کنید.
 • دعوت‌نامه: باید از فردی که شهروند کاناداست یا اقامت دائم کانادا را دارد، دعوت‌نامه داشته باشید. ارسال‌کننده دعوت‌نامه از نظر قانونی مسئول شما نیست. باید دعوت‌نامه را ضمیمه درخواست‌تان کنید.

بلیط هواپیما و تبدیل ارز

برای سفر به شهر کبک از میان گزینه‌های مختلف حق انتخاب دارید. مسافران ایرانی می‌توانند یکی از شرکت‌های هواپیمایی زیر را انتخاب کنند:

 • شرکت هواپیمایی اتریش: دو توقف در فرودگاه‌های بین‌المللی وین و تورنتو خواهید داشت. قیمت بلیط 1050 دلار آمریکاست.
 • ترکیش ایرلاین: دو توقف در فرودگاه‌های بین‌المللی استانبول و تورنتو خواهید داشت. قیمت بلیط 1050 دلار آمریکاست.
 • هواپیمایی قطر: با دو توقف در فرودگاه‌های بین‌المللی دوحه و مونترآل به مقصد می‌رسید. برای خرید بلیط باید 1170 دلار آمریکا پرداخت کنید.
 • لوفت‌ هانزا: دو توقف در فرودگاه‌های بین‌المللی فرانکفورت و تورنتو خواهید داشت. برای خرید بلیط باید 1260 دلار آمریکا هزینه کنید.

لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی اتریش مسیر سریع‌تری را طی می‌کند. بلیط هواپیما را می‌توانید به طور مستقیم از وب‌سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی فوق یا از آژانس‌های مسافرتی معتبر تهیه کنید.

توصیه می‌کنیم هنگام سفر به کبک دلار کانادا همراه داشته باشید تا راحت‌تر باشید. البته از آن‌جا که اکثر کسب و کارهای کانادایی دلار آمریکا را نیز می‌پذیرند، با داشتن دلار آمریکا نیز دچار مشکل نمی‌شوید و مجبور نیستید هزینه‌ای برای تبدیل ارز پرداخت کنید.

بهترین هتل‌های شهر کبک

وقتی بحث هتل و اقامتگاه در کبک مطرح می‌شود، دامنه انتخاب بسیار گسترده‌ای پیش رو دارید. اگر دوست دارید در حال و هوای محلی کبک قرار بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم گزینه‌های مختلف را امتحان کنید: چند شب در یک مهمان‌خانه بمانید و از مکان‌های تاریخی دیدن کنید، سپس در محله‌ای دیگر یک اتاق در Airbnb اجاره کنید تا زندگی روزمره در کبک را واقعاً تجربه کنید.

با این‌ حال اگر اقامت در هتل را ترجیح می‌دهید، حتماً این بخش را بخوانید تا با بهترین هتل‌های شهر کبک آشنا شوید.

فیرمونت شاتو فرونتناک (Fairmont Château Frontenac)

فیرمونت شاتو فرونتناک

فیرمونت شاتو فرونتناک نماد کبک است. این هتل چشم‌اندازهای بی‌نظیری از رودخانه سن لورن و شهر قدیمی با استحکامات دفاعی دارد که یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است. تمام 610 اتاق هتل کاملاً لوکس و مجهزاند تا مهمانان در کمال آسایش و آرامش باشند. مسافران با اقامت در مومنت اسپای هتل از شانس لذت بردن از یک ماساژ آرامش‌بخش یا درمان‌های زیبایی صورت برخوردار می‌شوند. این هتل تاریخی تورهایی را برای مسافرانی که نمی‌توانند در آن‌جا اقامت کنند، برگزار می‌کند تا همه شکوه و زیبایی این هتل را از نزدیک ببینند.

نشانی: 1rue des Carrières CITQ No. 040703, Québec City, Quebec G1R 4P5

هتل دو گلس (Hôtel de Glace)

هتل دو گلس

هتل دو گلس یا هتل یخی کبک هر ساله در فصل زمستان پذیرای مهمانان است. این هتل تنها هتل یخی در آمریکای شمالی است. هتل دو گلس از سقف تا جام‌های شرابش به تمامی از یخ ساخته شده است و بنابراین اقامت در آن تجربه‌ای بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. مهمانان می‌توانند در مجموعه سوناها یا وان‌های آب داغی که چشم‌اندازی از آسمان شب پرستاره دارند، گرم شوند.

نشانی: 2280Bd Valcartier, Saint-Gabriel-de-Valcartier, QC G0A 4S0, Canada

اوبرژ سن آنتوان (Auberge Saint-Antoine)

اوبرژ سن آنتوان

اوبرژ سن آنتوان در قلب شهر کبک قرار دارد؛ بنابراین مهمانان این هتل به راحتی به مکان‌های دیدنی کبک دسترسی دارند و چشم‌اندازهای زیبای رودخانه سن لورن در مقابل دیدگان‌شان است. این هتل در سه بنای متعلق به سده‌های هفدهم و هجدهم دایر است و بر روی یک سایت باستان‌شناختی برپا شده است. گلچینی از صنایع دستی و آثار هنری در اتاق‌ها چشمان هر بیننده‌ای را محسور می‌کند. بار Artefact هتل با یک نوشیدنی گوارای بی‌نظیر از مهمانان پذیرایی می‌کند.

نشانی: 8Rue Saint-Antoine, Québec, QC G1K 4C9, Canada

هتل لو ژرمن (Hotel Le Germain)

هتل لو ژرمن

هتل لو ژرمن واقع در بندر قدیمی (اولد پورت) مکانی فوق‌العاده‌ برای تجربه کردن تمام جذابیت‌های شهر کبک است. این هتل با داشتن امکاناتی مانند باشگاه شبانه‌روزی، دستگاه نسپرسو در اتاق‌ها و صبحانه قاره‌ای هیچ مسافری را ناامید نمی‌کند. به‌ علاوه این هتل سیاست دوستدار حیوانات خانگی را در پیش گرفته است.

نشانی: 126St-Pierre Street, Quebec, Quebec, G1K 4A8

هتل کاپیتول (L’Hôtel du Capitole)

هتل کاپیتول

هتل کاپیتول واقع در مرکز شهر با 108 اتاق پذیرای مسافرانی است که با اقامت در این هتل به دلیل موقعیت مرکزی آن از نهایت راحتی برخوردار می‌شوند. میز پذیرش در طبقه هفدهم چشم‌اندازی سراسری از کبک قدیم دارد. امکاناتی مانند استخر در طبقه نهم، باشگاه تناسب اندام مجهز و پیشرفته، صبحانه رایگان و لباسشویی در محل اقامت مهمانان را به یک سفر دلپذیر تبدیل می‌کند.‌

نشانی: 972rue Saint-Jean, Québec (Québec) G1R 1R5

تهیه سیم کارت در شهر کبک

تهیه سیم کارت کانادایی و حفظ ارتباط با دنیای دیجیتال هنگام سفر به شهر کبک مهم است. می‌توانید غذا و تاکسی اینترنتی اوبر سفارش بدهید و زیبایی‌های سفر را با عزیزان‌تان به اشتراک بگذارید. می‌توانید با پرداخت 10 دلار کانادا (7.35 دلار آمریکا) از اپراتورهایی مانندRogers، Telus ،Bell  ،Freedom  Mobile، Fido، PC Mobile، Public Mobile و Petro-Canada Mobility & Virgin Plus (Mobile سابق) سیم کارت تهیه کنید؛ برای تهیه سیم کارت از Koodo و Lucky Mobile باید 20 دلار کانادا (14.70 دلار آمریکا) پرداخت کنید. در فرودگاه‌ها نیز سیم کارت فروخته می‌شود؛ برای مثال اگر از طریق فرودگاه بین‌المللی تورنتو (YYZ) وارد کانادا می‌شوید، می‌توانید از آن‌جا سیم کارت بخرید.

اگر می‌خواهید بهترین سیم کارت کانادایی را تهیه کنید، ما Telus یا Koodo را پیشنهاد می‌کنیم. Telus بهترین پوشش و بالاترین سرعت را در کانادا دارد. سیم کارت Koodo دسترسی کامل (به‌جز 5G NR) به شبکه Telus دارد و ارزان‌تر است. در هر حال سقف سرعت برای مشترکین پیش‌پرداخت Telus و Koodo 100 Mbps است.

رفت و آمد در شهر کبک

رفت و آمد در شهر کبک

شهر کبک شهری ایده‌آل برای عاشقان پیاده‌ روی است. به راحتی می‌توانید پای پیاده در محله‌های اصلی شهر (Vieux-Québec ،Petit-Champlain ،Place-Royale ،Vieux-Port ،Grande Allée ،Montcalm و Saint-Jean-Baptiste) گردش کنید. محله‌های دورتر Saint-Roch ،Saint-Sauveur و Limoilou نیز با اتوبوس در دسترس‌اند.

بلیط تک‌ سفره اتوبوس 3.5 دلار کاناداست، مگر آن‌ که به فروشنده مجاز مراجعه کنید و بلیط را با قیمت 3 دلار تهیه کنید. همچنین می‌توانید هزینه‌های رفت و آمد را با خرید کارت کاهش دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد گردش در مکان‌های دوردست مانند آبشار مونت مورنسی (Chute Montmorency) را دارید، حتماً کارت تهیه کنید:

 • کارت روزانه: 8.75 دلار کانادا
 • کارت پایان هفته نامحدود: 16 دلار کانادا
 • کارت 5 روز پیاپی: 30 دلار کانادا

برنامه موبایلی Nomade RTC (شبکه حمل و نقل پایتخت) را دانلود کنید؛ در این برنامه می‌توانید مسیرهای تردد در خارج شهر را بررسی کنید. همچنین برنامه RTC اطلاعاتی را درباره برنامه‌های حرکت، نزدیک‌ترین ایستگاه به موقعیت‌تان و زمان رسیدن اتوبوس بعدی در اختیارتان می‌گذارد.

بهترین تفریحات و مکان‌های دیدنی کبک

شهر کبک زادگاه فرهنگ فرانسوی در آمریکای شمالی است. کبک قرار گرفته بر فراز صخره‌های کپ دیامانت و مشرف به رودخانه سن لورن موزه‌ای زنده‌ است. از این گذشته کبک تنها شهر دارای استحکامات دفاعی در آمریکای شمالی است. 5 مکان دیدنی کبک را در این بخش معرفی می‌کنیم که سفرتان بدون بازدید از آن‌ها کامل نخواهد بود:

گردش در کبک قدیم (Vieux-Québec)

هرچند به تنهایی گشت و گذار کردن در کبک قدیم نیز مفرح است، بهتر است در یک تور پیاده‌گردی شرکت کنید. اگر بودجه سفرتان محدود است، تور پیاده‌گردی رایگانی را امتحان کنید که یکی از راهنماهای محلی شوخ و بامزه به نام ساموئل دوبوآ برگزار می‌کند؛ ساموئل زندگی‌اش را با انعام‎هایی می‌چرخاند که از مسافران می‌گیرد. ساموئل شهر قدیم را به شما نشان می‌دهد و داستان‌ها و واقعیت‌های جالبی را برای‌تان تعریف می‌کند. به‌ علاوه ساموئل یک آبجوساز حرفه‌ای است، پس فراموش نکنید که از راهنمایی‌هایش استفاده کنید. اگر پول‌تان کم است و می‌خواهید در یک تور پیاده‌گردی تاریخی با یک راهنمای متعارف شرکت کنید، تورهای پیاده‌گردی سیسرون (Cicerone) را پیشنهاد می‌کنیم.

بازدید از قلعه لا سیتادل و استحکامات شهر

شهر کبک یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دارای استحکامات دفاعی در آمریکای شمالی است؛ در واقع کبک یکی از تنها دو شهر موجود است که هنوز مستحکم‌اند. کمی در سیتادل وقت بگذرانید که هنوز عملیاتی است و مقر هنگ بیست و دوم سلطنتی است. استحکامات سیتادل در بازه زمانی 1820- 1850 برای محافظت از شهر در برابر حمله‌ آمریکایی‌ها ساخته شد. ورودیه قلعه 18 دلار کاناداست که شامل ورود به سیتادل، تور موزه، تغییر نگهبانان (در تابستان) و مراسم رژه Beating of the Retreat می‌شود.

تراس دوفرین

این تراس قدیمی‌ترین مسیر پیاده‌روی چوبی شهر است که در مقابل فیرمونت شاتو فرونتناک کشیده شده است. تابستان‌ها می‌توانید در این تفرجگاه استراحت کنید، اجرای هنرمندان خیابانی را تماشا کنید و از Au 1884 بستنی قیفی شکلاتی بخرید. زمستان‌ها با سورتمه از سراشیبی دوفرین که یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری است، پایین بروید.

رفتن بر فراز Pierre-Dugua-de-Mons

یک عکس کارت پستالی را در نظر بگیرید که نمای زیبایی از شاتو فرونتناک و رودخانه سن لورن را نشان می‌دهد. این جاذبه گردشگری پلکانی چوبی پس از آلاچیق تراس دوفرین قرار گرفته است.

سوار قطار کابلی شوید

از بالای تراس دوفرین سوار قطار کابلی شوید و پایین بیایید تا به پتی شامپلن (یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید) و کاخ سلطنتی (جایگاه نخستین مستعمره) برسید. هزینه این سواری یک‌طرفه 3.75 دلار کاناداست.

نکته: اگر از بالا رفتن از سربالایی‌ها بیزارید، سراشیبی کوته دو لا مونتاگیو (Côte de la Montague) را پیاده پایین بروید، از آن‌ جا سوار قطار برقی بشوید و به بالای تراس دوفرین بروید.

بهترین رستوران‌های شهر کبک

اگر به غذاخوری علاقه دارید، اما بودجه‌تان برای سفر به کبک محدود است، بدانید که اوضاع کمی برای‌تان سخت خواهد شد. برای صرفه‌جویی در هزینه غذا بهتر است دور از شهر قدیم به ماجراجویی بپردازید؛ به‌ این‌ ترتیب رستوران‌هایی را پیدا می‌کنید که بیشتر خود سرآشپزها آن‌ها را اداره می‌کنند و معمولاً ارزان‌تراند. در کبک از میان غذاهای ارزان فراوانی مانند پوتین، برگر، شاورما و … نیز حق انتخاب دارید. البته رستوران‌های مجلل بسیاری نیز در کبک وجود دارند. در این بخش بهترین رستورا‌ن‌های کبک را معرفی می‌کنیم.

Le Lapin Saute

رستوران Le Lapin Saute

Le Lapin Saute در محله پتی شامپلن رستوران جذابی است که یکی از بهترین خرگوش‌های شهر را طبخ می‌کند. ظرفیت رستوران در فصل زمستان 32 صندلی در داخل فضایی دنج و گرم است. در فصل تابستان صندلی‌های بیشتر روی تراسی خنک گذاشته می‌شود تا مهمانان غذای‌شان را همراه با لذت بردن از وزش ملایم نسیم نوش جان کنند. حتماً پوتین خرگوش یا یکی از کسوله‌های لذیذ را امتحان کنید. توصیه می‌کنیم از قبل میز رزرو کنید، البته رزرو اجباری نیست.

نشانی: 52rue du Petit-Champlain, Québec (Québec)

Restaurant Le Continental

رستوران Le Continental

با غذا خوردن در Restaurant Le Continental چشم‌ها و شکم‌تان را به جشنی باشکوه دعوت کنید. کارکنان باتجربه سالاد سزار، شاتوبریان و اردک شکم‌پر را برای‌تان سرو می‌کنند. غذاهای سنتی فرانسوی چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. غذای‌تان را با کرپ سوزت بی‌نظیر رستوران تمام کنید. منوی پرباری از شراب‌های فرانسوی، ایتالیایی و آمریکایی در کنار منوی غذای اصلی ارائه می‌شود.

نشانی: 26rue St-Louis, Vieux-Québec, Québec, G1R 3Y9

ARVI

رستوران ARVI

Arvi دو منوی لذیذ پنج‌غذایی را که یکی از آن‌ها مخصوص گیاه‌خواران است، با استفاده از محصولات فصلی ارائه می‌دهد. مفهوم فضای باز عملاً مانع بین سالن غذاخوری و آشپزخانه را از میان برمی‌دارد تا مهمانان با تماشای مسیر طبخ و سرو غذا از آشپزخانه تا میز تجربه هیجان‌انگیزی داشته باشند. ناگفته نماند که همان آشپزهای طبخ‌کننده غذا آن را مشتاقانه سر میزتان می‌آورند. از آن‌ جا که ظرفیت رستوران سی صندلی بیشتر نیست، رزرو کردن اکیداً توصیه می‌شود.

نشانی: 519,3e Avenue Québec, Qc G1l 2w4

La Korrigane

رستوران La Korrigane

La Korrigane مقدار کمی آبجوی دست‌ساز را در محل تولید می‌کند. برای نوشیدن یک لیوان Black Kraken یا Saison که با میوه‌های فصل تهیه می‌شود، حتماً سری به La Korrigane بزنید. وقتی پای غذا به میان می‌آید، La Korrigane غذاهای فصلی لذیذ و سبکی را با مواد محلی فصلی طبخ می‌کند. برای مهمانی‌های بیش از چهار نفر می‌توانید از قبل میز رزرو کنید. امکان نشستن در فضای سرپوشیده و سرباز وجود دارد.

نشانی: 380Dorchester Street, Québec (Qc) G1K 6A7

Le Pied Bleu

رستوران Le Pied Bleu

Le Pied Blue جوّی دوستانه و خوشایند دارد که باعث می‌شود احساس کنید در خانه هستید. تخصص این رستوران شارکوتری و گوشت است، از سوسیس خونی نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. برای میان‌ وعده صبحگاهی، ناهار یا شام سری به این رستوران بزنید یا چند قلم از غذاهایش را برای صرف کردن در بیرون رستوران انتخاب کنید. دست‌تان برای انتخاب نوشیدنی در این رستوران نیز کاملاً باز است.

نشانی: 179Rue Saint-Vallier O, Quebec, QC G1K 1J9

فرهنگ مردم کانادا

هر کشوری آداب و رسوم و بایدها و نبایدهای اجتماعی خاص خود را دارد. کانادا نیز بایدها و نبایدهای ویژه‌ای دارد. توصیه‌های زیر را رعایت کنید تا سفر لذت‌بخشی در کانادا داشته باشید:

 • اگر قولی دادید، به قول‌تان عمل کنید.
 • به ماهیت چندفرهنگی کانادا احترام بگذارید و هنگام برقراری ارتباط به تفاوت‌های فرهنگی توجه کنید.
 • دقت داشته باشید که ارتباط در کانادا کمی رسمی‌تر از کشورهای دیگر است، برای مثال دشنام دادن ناپسندتر شمرده می‌شود. سعی کنید گفتگوها را با در نظر گرفتن این نکته به روش مناسب‌تری پیش ببرید و موضوعات بهتری را مطرح کنید.
 • اگر کار ناپسندی انجام دادید، پیش از آن‌ که دیگری خطای‌تان را به روی‌تان بیاورد یا فرصت از دست برود، به بی‌ملاحظگی اجتماعی‌تان اشاره کنید و معذرت بخواهید. واکنش دیگران به موقعیت بستگی دارد، اما کانادایی‌ها عموماً با گشاده‌رویی حاضراند فردی را ببخشند که خود به اشتباهش اعتراف کرده است.
 • حالت ایده‌آل این است که خودتان باشید و با آرامش، شادی و محافظه‌کارانه با دیگران برخورد کنید.

 • لاف نزنید و با خودنمایی اظهارنظرهایی نکنید که این برداشت را در دیگران ایجاد کند که خودتان را برتر از آنان می‌دانید. کانادایی‌ها عموماً این خودستایی‌ها را نفرت‌انگیز و مبالغه‌آمیز تلقی می‌کنند.
 • کانادایی‌ها را با آمریکایی‌ها اشتباه نگیرید. برخی کانادایی‌ها خود را فروتن‌تر و خون‌گرم‌تر از آمریکایی‌ها می‌دانند و چنین مقایسه‌ای برای‌شان ناخوشایند است. بهترین کار این است که ابتدا از افراد با لهجه آمریکای شمالی بپرسید که آیا کانادایی هستند یا خیر، سپس اگر اشتباه کرده بودید، اشتباه‌تان را اصلاح کنید.
 • خشم یا هیجان‌های دیگرتان را که باعث آشفتگی اجتماعی می‌شود در مکان‌های عمومی نشان ندهید. کانادایی‌ها عموماً با صدای بلند در مکان‌های عمومی حرف نمی‌زنند یا گریه نمی‌کنند.
 • درباره موضوع‌های جنجال‌برانگیز بیش از حد بحث یا مجادله نکنید. اگر می‌خواهید درباره موضوعات بحث‌برانگیز حرف بزنید، بحث را با خونسردی و آمادگی برای پذیرش نظرهای مخالف شروع کنید. اگر مؤدب بمانید و با فهم و اطلاع درباره موضوع صحبت کنید، احتمال این که کانادایی‌ها به بحث با شما ادامه بدهند بیش از زمانی خواهد بود که با هیجان و پرخاشگرانه بحث کنید.
 • برای اشاره به بومی‌های کانادا از واژه‌های Natives یا Indians استفاده نکنید؛ این اصطلاحات توهین‌آمیز تلقی می‌شود. Indigenous واژه مناسب برای صحبت درباره اقوام اولیه، متی‌ها و اینوئیت‌ها است.

آب و هوای شهر کبک

زمستان‌های کبک بی‌نهایت سرد است و دمای هوا در این فصل برفی تا 18- درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند. کبک بخش اعظم بهار را همچنان تا حد زیادی پوشیده از برف و سرد می‌ماند. باید تا اواسط آوریل صبر کنید تا میانگین دمای هوا سرانجام به بیش از 5 درجه برسد و در این حدود تثبیت شود. معمولاً در این زمان است که مردم کبک چکمه‌های‌شان را کنار می‌گذارند. تابستان ناگهان از ژوئن شروع می‌شود دما تا 15.5 درجه افزایش می‌یابد و در ژوئیه و اوت حدوداً روی 24 درجه تثبیت می‌شود. اگرچه تابستان‌های کبک مرطوب است، شب‌های خنک کمک می‌کند تا گرمای تابستان هرگز آزاردهنده نشود. در پاییز سپتامبر با روزهای گرم و در عین‌حال دوره‌های خنک‌تر فراوان، خوشایندترین ماه سال در کبک است. دما در ماه‌های اکتبر و نوامبر ناگهان افت می‌کند و پوشیدن ژاکت‌ و گاهی دستکش‌ و کلاه‌ عادی می‌شود.

کبک در فصل تابستان از بقیه فصل‌های سال شلوغ‌تر است و بیشترین تعداد گردشگران ماه‌های ژوئیه، اوت و اوایل سپتامبر را برای سفر به کبک انتخاب می‌کنند. کبک قدیم تاریخی که یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است، در این ماه‌ها مملو از گردشگرانی می‌شود که در مسیرهای سنگفرش تنگ پرسه می‌زنند تا از جذابیت‌های باستانی شهر کبک لذت ببرند. گشت و گذار در جاذبه‌های گردشگری محبوبی مانند کاخ سلطنتی و موزه‌ها، علی‌رغم حضور انبوه گردشگران همچنان لذت‌بخش است و برای بازدید از آن‌ها به ندرت مجبور می‌شوید که مدتی طولانی در انتظار بمانید.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به کبک

صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به کبک

شهر کبک یکی از شهرهای گران‌تر کاناداست، با این‌ حال روش‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به این شهر وجود دارد. ده توصیه زیر مؤثرترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌های سفراند:

 • در تور پیاده‌گردی رایگان شهر قدیم شرکت کنید.
 • در یکی از ارزان‌ترین رستوران‌های شهر، به نام Chez Ashton، با پرداخت کمتر از 10 دلار کانادا پوتین نوش جان کنید.
 • از خواربارفروشی‌های محله غذا بخرید.
 • برای صبحانه کروسان میل کنید؛ کروسان ارزان و در عین حال خوشمزه است. Paillard در خیابان سنت ژان، در سمت راست و پایین خیابان سنت اورسول، بهترین انتخاب است.
 • برای استفاده از اتوبوس کارت تهیه کنید. قیمت کارت اتوبوس یک‌روزره 8.75 دلار کاناداست. اگر قصد داشته باشید دور شهر با اتوبوس بچرخید، خرید کارت موجب کم شدن هزینه‌های‌تان می‌شود.
 • از کلیساها و کتابخانه‌هایی بازدید کنند که بسیار زیبا و در عین حال رایگان هستند.
 • برای نوشیدن آبجوی ارزان به بار سنت آنجل سر بزنید.
 • برای بخش اعظم مدت اقامت‌تان اتاقی از Airbnb اجاره کنید تا در هزینه‌های اقامتگاه صرفه‌جویی کنید.

پرسش‌های پرتکرار

چند روز برای سفر به شهر کبک کافی است؟

کبک دیدنی‌ها و سرگرمی‌های فراوانی دارد، بنابراین توصیه می‌کنیم حداقل سه روز را برای سفر به کبک در نظر بگیرید. روز اول در کبک قدیم به تفرج بپردازید، در روز دوم در محله‌های دیگری مانند St-Roch و Montcalm گردش کنید و روز سوم را به گشت و گذار در Île d’Orléans یا  اختصاص بدهید.

شهر کبک بهتر از مونترآل است؟

شهرهای کبک و مونترآل از یکدیگر به طور کامل متفاوت هستند و با تکمیل زیبایی‌های همدیگر، تجربه‌ای منحصر به فرد را به بازدیدکننده‌ها ارائه می‌دهند. مونترآل به عنوان یک شهر با شهرت جهانی شناخته می‌شود؛ پرهیاهو، پرانرژی و متشنج است. از جمله جاذبه‌های آن می‌توان به معابر پرآرامش، موزه‌ها، بازارها و رستوران‌های معروف اشاره کرد.

از سوی دیگر، کبک یک شهر آرامش‌بخش و دل‌گرم‌کننده است. با فضایی ساحره‌گون، این شهر از آرامش و زیبایی طبیعت برخوردار است. قلعه تاریخی، کوچه‌های سنگی، بازارها و فضاهای فرهنگی از جمله جاذبه‌های کبک هستند که با تاریخچه و فرهنگ بی‌نظیر خود، بازدیدکنندگان را مسحور می‌کنند.

در هر دو شهر، می‌توانید از غذاهای لذیذ و متنوعی لذت ببرید. این شهرها به عنوان مقاصد گردشگری برای علاقه‌مندان به طبیعت و فعالیت‌های در فضای باز بسیار ایده‌آل هستند. از جاذبه‌های طبیعی بکر و مناظر زیبای آن‌ها می‌توان بهره‌برد و تجربه‌ای بی‌نظیر از طبیعت و هوای آزاد را دریافت کرد.

در کل، شهرهای کبک و مونترآل از طریق جذابیت خاص خود، تجربه‌های متفاوتی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کنند و هر کدام در بخش‌های خاص خود بی‌نظیر هستند.

بهترین فصل برای سفر به کبک چه زمانی است؟

پاییز بهترین فصل سال برای عاشقان طبیعت جهت سفر به کانادا و کبک است. اگرچه برگ‌های رنگارنگ منظره‌های تمام استان‌ها را چشم‌نواز می‌کنند، کبک و کانادای شرقی طیف رنگی درخشان‌تری را در پایان سپتامبر و اوایل اکتبر مقابل دیدگان مسافران به تصویر می‌کشند.

بهترین محله کبک برای اقامت کدام است؟

شهر قدیم کبک که در نزدیکی مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری مهم قرار دارد، بهترین مکان برای اقامت در کبک است. در این منطقه به راحتی می‌توانید پای پیاده گردش کنید و قطار برقی سفرتان از محله‌های پایینی به بالایی را بسیار آسان‌تر می‌کند.

غذاهای مشهور کبک چیست؟

کبک غذاهای منحصربه‌فرد بسیاری دارد. پوتین، تورتیر، پته شینوا (پته چینی‌ها)، سوپ نخود فرنگی، خوراک لوبیا (fèves au lard)، cretons و دسرهایی مانند پودینگ grands-pères  و St. Catherine’s taffy شهرت جهانی دارند.

می‌توانم در کبک به زبان انگلیسی حرف بزنم؟

اکثر محلی‌ها در محله‌هایی مانند Vieux-Québec ،Petit-Champlain ،Place Royale و Vieux-Port در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند و به زبان انگلیسی حرف می‌زنند. اما اهالی کبک در محله‌های دیگر به خوبی این محله‌ها انگلیسی بلد نیستند یا اصلاً به زبان انگلیسی حرف نمی‌‌زنند.

گردش در کبک آسان است؟

گشت و گذار در کبک با وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی آسان است.

کبک شهر دوستانه‌ای است؟

مردم کبک در جهان به خونگرم و صمیمی بودن مشهوراند. هر جا که بروید، کبکی‌ها با لبخند از شما استقبال‌ خواهند کرد. مردم کبک به فرهنگ فرانکوفون‌شان و ریشه‌های آمریکای شمالی‌شان می‌بالند.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید