Search
چگونه برای ویزای توریستی کانادا وقت سفارت کانادا بگیریم؟

چگونه برای ویزای توریستی کانادا وقت سفارت کانادا بگیریم؟

مشاوره ویزای توریستی کانادا

پس از درخواست برای ویزا، شما بایستی برای ثبت اثر انگشت و عکس در مرکز درخواست ویزا، نوبت زمان مراجعه تعیین کنید. به اثر انگشت و عکس، اطلاعات بیومتریک گفته می‌شود.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا جهت اخذ ویزای توریستی


جهت گرفتن وقت سفارت کانادا جهت اخذ ویزای توریستی می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

وقت گرفتن به صورت آنلاین

وقت گرفتن به صورت آنلاینجهت ایجاد حساب کاربری برای گرفتن وقت می‌توانید به وب‌سایت visa.vfsglobal.com مراجعه کنید. خدمات زیر از این طریق قابل ارائه است:

 • تعیین برنامه زمانی جهت گرفتن وقت سفارت
 • برنامه‌ ریزی مجدد برای گرفتن وقت
 • کنسل کردن وقت سفارت

شما بایستی برای ایجاد اطلاعات حساب، دستورالعمل‌ های ذکر شده در صفحه مورد نظر را دنبال کنید.

در این ارتباط بایستی به موارد زیر توجه شود:

 • اطلاعات شخصی شما تنها به منظور گرفتن وقت سفارت کانادا در این وب‌ سایت جمع‌آوری خواهد شد. هیچ گونه اطلاعات شخصی به غیر از آن چه که در سیستم گرفتن وقت لازم می‌ باشد را در ایمیل‌ ها، چت(گفتگوی) اینترنتی، اس ام اس یا دیگر روش‌ های ارتباط الکترونیکی وارد نکنید. از شما خواسته می‌ شود که یک فرم رضایت‌ نامه را تکمیل کنید.
 • در برگه وقت سفارت جزئیات تاریخ، زمان و محل مراجعه به همراه دیگر اطلاعات مربوطه ارائه خواهد شد.

وقت گرفتن از طریق تلفن

در صورت تمایل به گرفتن وقت سفارت کانادا از طریق تلفن، شما می‌ توانید با استفاده از شماره 02128111312  در این مورد کسب اطلاع کنید.

در این ارتباط به موارد زیر توجه کنید:

 • پس از برنامه‌ ریزی برای وقت سفارت، برگه وقت سفارت به ایمیل ثبت شده در روند تعیین زمان مراجعه ارسال خواهد شد. در صورت عدم ایجاد حساب ایمیل، یک پیغام از طریق اس ام اس حاوی تاریخ و زمان وقت سفارت به شماره همراه مورد نظر ارسال می‌ شود.
 • یک پیام یادآوری 24 ساعت پیش از تاریخ مراجعه به سفارت از طریق ایمیل یا تلفن همراه ارسال خواهد شد.

در صورت تمایل به گرفتن وقت سفارت کانادا از طریق ایمیل، می‌ توان کار را از طریق فرم وب(web) انجام داد.

لطفا توجه داشته باشید که:

 • پس از گرفتن وقت سفارت، یک کپی برگه وقت سفارت حاوی شماره ارجاع وقت سفارت به آدرس ایمیل شما ارسال می‌ شود. همچنین یک پیام اس ام اس مبنی بر تایید وقت سفارت به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.
 • یک پیام یادآوری از طریق ایمیل یا تلفن همراه 24 ساعت پیش از تاریخ مراجعه به سفارت برای شما ارسال می‌ شود.

استفاده از خدمات نماینده حرفه‌ ای برای گرفتن وقت سفارت کانادا

این روش در واقع راحت‌ ترین راه برای گرفتن وقت سفارت کانادا است. ما در سایت آبرنگ سفر شما را در طول این روند راهنمایی کرده و به شما در جهت جمع‌ آوری تمامی مدارک لازم و رزرو نوبت مراجعه کمک می‌ کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ارائه در سفارت کانادا


مدارک مورد نیاز برای ارائه در سفارت کانادا در سفارت کانادا به ارائه مدارک زیر نیاز می‌ باشد:

 • پرینت ایمیل مبنی بر تایید جزئیات نوبت زمان مراجعه که بعد از تعیین نوبت زمان مراجعه دریافت خواهد شد.
 • گذرنامه معتبر. با حداقل 2 صفحه که هر دو طرف آن خالی باشد.
 • پرینت فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا (شامل 2 کپی از صفحات بارکد دو بعدی). اصلاح این فرم به صورت دستی در مرکز درخواست ویزا  قابل قبول نمی‌ باشد.
 • تمامی مدارک پشتیبان مرتبط با بیومتریک. نامه دستورالعمل بیومتریک (BIL)، نامه اطلاع‌ رسانی دریافت شده از دولت کانادا برای ارائه گذرنامه/ مدارک، صفحه اطلاعات شخصی (صفحه اصلی گذرنامه – 2 کپی)، فرم رضایت‌ نامه VFS (2 کپی)
 • تمامی اسناد پشتیبان. بسته به نوع ویزای مورد درخواست، بایستی برخی از اسناد پشتیبان را در مرکز درخواست ویزا به همراه داشته باشید.
 • چنانچه هزینه ویزا/بیومتریک را به صورت آنلاین پرداخت کرده و یا سرویس‌ های اضافی دیگری را به صورت آنلاین خریداری کرده‌ اید. پرینت رسید پرداخت

گرفتن وقت اضطراری سفارت کانادا


شرایط مربوط به وقت اضطراری سفارت کانادا به شرح زیر است:

 • مرگ یکی از خویشاوندان نزدیک مقیم کانادا
 • بیماری وخیم یکی از خویشاوندان نزدیک مقیم کانادا

خویشاوندان نزدیک شامل موارد زیر می‌ باشند:

 • همسر یا شریک زندگی
 • فرزند وابسته
 • کودک وابسته‌ فرزند بزرگسال وابسته (نوه)
 • والدین (همچنین ناپدری یا نامادری)
 • سرپرست یا قیم

متقاضیانی که تمایل به گرفتن وقت سفارت برای بیومتریک ویزای توریستی کانادا دارند بایستی مدرک مبنی بر اضطراری بودن موقعیت خود را در زمان حضور در مرکز درخواست ویزا ارائه دهند. این مدرک می‌ تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

 • گواهی فوت/گواهی پزشکی
 • نامه از واحد/افسر پزشکی
 • نامه از موسسه تدفین

لطفاً توجه داشته باشید که مرکز درخواست ویزا موظف است درخصوص تمامی متقاضیانی که در زمان حضور برای گرفتن وقت اضطراری، مدارک لازم را ارائه نمی‌دهند، گزارش خود را به سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارسال کند. تعیین وقت اضطراری برای بیومتریک در کانادا تأثیری بر نتیجه یا زمان بررسی درخواست ویزای شما توسط سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ندارد. لطفاً توجه داشته باشید که برای تعیین وقت اضطراری برای بیومتریک، نمی‌توانید از سیستم نوبت‌گیری آنلاین استفاده کنید. به منظور اخذ وقت اضطراری برای بیومتریک، باید تماس تلفنی با مرکز درخواست ویزا برقرار کنید یا به صورت حضوری به مرکز درخواست ویزا مراجعه نمایید.

مقررات امنیتی در سفارت کانادا


مقررات امنیتی در سفارت کانادادسترسی به مرکز درخواست ویزا فقط محدود به متقاضیان اخذ ویزا می‌ باشد. تنها موارد استثنا در این مورد عبارتند از:

 • کودکان زیر 18 سال به همراهی والدین یا سرپرست نیاز دارند.
 • متقاضیان سالخورده یا از کار افتاده‌ ای که به کمک جهت ارائه درخواست نیاز دارند. متقاضیانی که در این دسته‌ بندی‌ ها قرار می‌ گیرند بایستی به هنگام ورود به مرکز درخواست ویزا این مسئله را به کارکنان امنیتی اعلام کنند.

افراد می‌ توانند در مرکز درخواست ویزا از تلفن همراه استفاده کنند ولی تلفن همراه بایستی در حالت سایلنت یا ویبره باشد. تلفن همراه بایستی پیش از ورود به مرکز درخواست ویزا روشن شود. اشخاص تحت هیچ شرایطی اجازه عکسبرداری، فیلمبرداری یا ضبط صدا را ندارند. در زمان صحبت با کارکنان مرکز نباید از تلفن همراه استفاده شود.

نگهداری یا استفاده از تمام انواع کیف مانند کیف‌ های مسافرتی، کوله پشتی، چمدان یا کیف اداری و دیگر انواع کیف در داخل مرکز درخواست ویزا امکان‌ پذیر نمی‌ باشد.  اشخاص تنها می‌ توانند از کیسه پلاستیکی حاوی مدارک مربوط به درخواست ویزا استفاده کنند.

به دلایل امنیتی استفاده از موارد زیر در داخل مرکز درخواست ویزا امکان‌ پذیر نیست:

 • انواع تجهیزاتی که با باطری یا نیروی الکتریسیته کار می‌ کنند مانند دوربین، ضبط صوت، سی دی، دستگاه‌ های پخش موسیقی، لپ‌تاپ، هارد دیسک، دستگاه ضبط صدا، دستگاه‌های جاسوسی یا تجهیزات دیگری که ممکن است در عملکرد مرکز اختلال ایجاد کنند.
 • پاکت‌ها یا بسته‌ های مهر و موم شده
 • هر گونه مواد قابل اشتعال مانند کبریت، فندک، سیگار الکتریکی، سوخت
 • هر گونه اشیاء تیز مانند قیچی، چاقوی جیبی، سوهان ناخن
 • اسلحه، اشیاء مشابه اسلحه یا هر گونه مواد منفجره

به تشخیص کارکنان امنیتی، ممکن است همراه داشتن موارد دیگر ممنوع باشد. لازم است توجه داشته باشید که مرکز درخواست ویزا قادر به نگهداری از مواردی که در بالا ذکر شد، نمی‌باشد. متقاضیان باید قبل از ورود به مرکز درخواست ویزا، تدابیر لازم برای نگهداری این اشیاء را برعهده بگیرند. تمامی مراکز درخواست ویزا با استفاده از دوربین‌های نظارتی ۲۴ ساعته تحت نظارت امنیتی قرار دارند و تصاویر به منظور پیشگیری از جرائم و حفظ امنیت عمومی به طور مداوم ضبط می‌شوند.

سوال‌ های رایج در مورد وقت سفارت کانادا


به چه علت به تعیین نوبت زمان مراجعه در مرکز درخواست ویزا نیاز می‌ باشد؟

پیش از شیوع کووید 19، شما می‌توانستید به مرکز درخواست ویزا مراجعه کرده و اطلاعات بیومتریک ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید. ولی در حال حاضر، تعیین نوبت حضوری محدود به موارد اضطراری می‌ باشد. جهت تعیین نوبت زمان مراجعه برای ویزای توریستی کانادا شما بایستی پس از تعیین نوبت، اثر انگشت و عکس خود را ارائه دهید.

مرکز درخواست ویزای کانادا به چه منظور تاسیس شده است؟

این مراکز برای ارائه پشتیبانی اداری از مراجعه‌کنندگان جهت ارسال درخواست برای کلیه موارد اقامت موقت (ویزای توریستی، اجازه کار و تحصیل) و ارائه درخواست مدارک سفر به سازمان‌های مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در سراسر جهان تاسیس شده است.

آیا شخص دیگری می‌ تواند درخواست را از جانب متقاضی ارائه دهد؟

شما می‌توانید نماینده‌ای را برای ارسال درخواست خود تعیین کنید. به این منظور، لطفا فرم مربوط به نماینده [IMM 5476] و یا فرم رضایتنامه VFS Global را تکمیل کنید. این فرم به نماینده اجازه می‌دهد که بسته درخواست/ پاکت مربوط به تصمیم‌گیری در مورد درخواست را از طرف متقاضی ارسال یا جمع‌آوری کند.

گرفتن وقت سفارت کانادا به چقدر هزینه نیاز دارد؟

اگر شما خودتان برای گرفتن وقت اقدام کنید، به هیچ هزینه‌ای به این منظور نیاز نیست و تنها باید هزینه مربوط به اطلاعات بیومتریک را بپردازید. البته توصیه می‌شود برای رفع هر گونه ایراد، از کمک یک نماینده حرفه‌ای برای تعیین وقت استفاده کنید.

آیا مرکز درخواست ویزا در ایران وجود دارد؟

خیر. در ایران مرکز درخواست ویزا وجود ندارد. به منظور مراجعه به مرکز درخواست ویزای کانادا بایستی به یک کشور همسایه سفر کنید.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید