Search
حداقل تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

حداقل تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

مشاوره ویزای توریستی کانادا

در زمان درخواست برای اخذ ویزا شما به ثابت کردن تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا نیاز دارید. تمکن مالی نشان‌ دهنده میزان توانایی مالی جهت تامین هزینه‌ ها در زمان سفر می‌ باشد. برای این منظور شما می‌ توانید نامه‌ ای مبنی بر میزان دسترسی به مقدار منابع مالی مورد نظر از بانک یا موسسه مالی دریافت کنید. ثابت کردن تمکن مالی ویزای توریستی کانادا یکی از مراحل اخذ ویزای توریستی محسوب می‌ شود. شما بایستی نشان دهید که از توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه‌ ها برای دیدار از این کشور برخوردار هستید. به طور کلی اشخاص با نشان دادن این که دارای خانه و شغل هستند و بدهی چندانی ندارند، تمکن مالی ویزای توریستی کانادا را ثابت می‌ کنند.

نحوه ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی ویزای توریستی کانادا


نحوه ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی ویزای توریستی کاناداصورت حساب سپرده در حساب بانکی متقاضی بایستی نشان‌ دهنده تاریخ دقیق تراکنش‌ های انجام شده باشد (حداقل برای سه ماه اخیر پیش از ارائه درخواست)

 • متقاضی باید یک نامه رسمی از موسسه مالی دارای شماره تلفن، ایمیل و آدرس محل سکونت خود ارائه دهد.
 • نام متقاضی اصلی و اطلاعات شخصی او بایستی به طور کامل ارائه شود.
 • متقاضی باید اطلاعات حساب بانکی را به شرح زیر ارائه دهد:
  • تاریخ افتتاح حساب بانکی
  • شماره حساب بانکی
  • بدهی جاری در حساب بانکی
  • متوسط موجودی در حساب بانکی در 6 ماه گذشته
  • متقاضی باید لیست بدهی‌ های معوقه مانند کارت اعتباری و وام را ارائه دهد.
  • متقاضی می‌ تواند در صورتی که دارای سپرده در بانک‌ های مختلفی باشد، بیش از یک نامه رسمی برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا ارائه دهد.

صورت‌ حساب بانکی مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا


شما بایستی دارای صورت‌ حساب بانکی نشان‌ دهنده تمامی تراکنش‌ های مالی در طول شش ماه اخیر شامل تمامی انواع تراکنش‌ ها مانند خرید املاک، سپرده ثابت، سودآوری شغلی و غیره باشید. همچنین به معرفی نامه برای ویزا بر روی سربرگ شرکت نیاز می‌ باشد.

اداره مهاجرت کانادا نامه‌ ای از بانک که نشان‌ دهنده میانگین موجودی در طول شش ماه باشد را از شما درخواست می‌ کند. اداره مهاجرت از این نامه به منظور اطمینان از این که متقاضی پول را از شخص دیگری قرض نگرفته باشد استفاده می‌ کند.

صورت‌حساب بانکی بایستی 28 روز (و حداکثر 31 روز پیش از تاریخ درخواست) را تحت پوشش قرار دهد. شما می‌ توانید از صورت‌ حساب بانکی خود و یا از صورت‌حساب والدین/ سرپرست قانونی خود استفاده کنید. شما همچنین می‌ توانید یک صورت‌ حساب آنلاین را پرینت کرده و از بانک بخواهید روی هر صفحه را مهر بزند. شما همچنین بایستی قرارداد کار، چک حقوق، تایید حساب پس‌انداز و سند مالکیت را نیز ارائه دهید.

اثبات فعالیت حرفه‌ ای یا تحصیلی


اثبات فعالیت حرفه‌ ای یا تحصیلیدر ارتباط با شغل برای تمکن مالی ویزای توریستی کانادا بایستی توجه شود که چنانچه کارمند هستید، باید فیش حقوقی متعلق به شش ماه اخیر و  نامه‌ ای از کارفرمای فعلی خود ارائه دهید. جزئیات قرارداد کاری مبنی بر این که شما کارمند دائمی شرکت مورد نظر هستید، وظیفه شغلی در شرکت و تاریخ مورد انتظار برای بازگشت به شرکت برای کار نیز باید ارائه شود.

تاریخ گواهی اشتغال باید حداکثر دو ماه پیش از ارسال درخواست باشد. این گواهی باید نشان‌دهنده موارد زیر باشد:

 • نامه اصلی امضا شده روی سربرگ شرکت از طرف کارفرمای شما که شامل: نام، موقعیت شغلی، میزان حقوق و تاریخ استخدام شما و یا مدارک صادر شده از جانب کارفرما مبنی بر دریافت حقوق مستمر شما مانند فیش حقوقی و اظهارنامه مالیات بر درآمد برای مدت 2 سال اخیر و یا اثبات دیگر منابع درآمد (سوابق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری و غیره).

مدارکی که کارآفرینان و یا کارگران بایستی ارائه دهند:

 • صورت‌های مالی مرتبط با فعالیت شغلی شما برای مدت دو سال اخیر
 • حکم اعطای امتیاز انحصاری
 • پروانه کسب

مدارکی که دانشجویان باید ارائه دهند:

 دانشجویان بایستی مدارک مبنی بر تحصیلات فعلی خود را ارائه دهند. نمونه این مدارک شامل موارد زیر می‌ باشند:

 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • ریز نمرات موسسه آموزشی مورد نظر

نامه حمایتی


چنانچه از لحاظ مالی به شخص دیگری وابسته هستید، شخص مورد نظر می‌ تواند با ارائه نامه حمایتی ثابت کند که دارای منابع مالی کافی برای حمایت از شما در کانادا می‌ باشد.

این نامه شامل مقدار هزینه مورد نظر و شواهد مبنی بر رابطه او با شما می‌ باشد. به همراه این نامه، مدرک مبنی بر برخورداری از منابع مالی کافی را می‌ توان با ارسال موارد زیر ارائه داد:

 • حساب بانک کانادایی به نام شخصی که از شما حمایت مالی می‌ کند.
 • منابع مالی مورد نظر (در صورتی که سرمایه به کانادا انتقال داده شده باشد).
 • مدارک مربوط به وام دانشجویی از موسسه مالی
 • صورت‌حساب بانکی چهار ماه اخیر
 • حواله بانکی به صورت ارز قابل تبدیل
 • مدرک مبنی بر پرداخت هزینه شهریه و هزینه محل سکونت
 • نامه از طرف شخص یا موسسه‌ای که شما را از لحاظ مالی حمایت می‌ کند.
 • مدرک مبنی بر پرداخت هزینه‌ها از داخل کانادا (چنانچه بورسیه تحصیلی داشته باشید و یا در یک رشته تحصیلی با تامین مالی از جانب کشور کانادا در حال تحصیل باشید)

مدارکی که برای سفر تجاری بایستی ارائه شوند


 • صورت‌ های مالی، نامه‌ ها، حکم اعطای امتیاز انحصاری، پروانه کسب، گزارش تراکنش‌ ها
 • تمامی مدارک نشان‌ دهنده اهداف و ارتباطات تجاری شما در کانادا
 • اثبات ارتباط شما با فعالیت اقتصادی مورد نظر در کانادا
 • دعوت‌ نامه از جانب مخاطب تجاری در کانادا که ماهیت و مدت زمان سفر تجاری، نام رابط تجاری، آدرس محل کسب، شماه تلفن و توضیح دقیق مربوط به هدف از بازدید شما را تایید می‌کند.
 • نامه از جانب کارفرما مبنی بر هدف سفر شما، تاریخ استخدام، موقعیت شغلی و میزان حقوق، تاریخ و مدت مرخصی تایید شده و نام شخصی که هزینه سفر شما را تقبل می‌کند.
 • برنامه سفر شما به کانادا
 • جزئیات و اثبات منابع مالی شخصی که پرداخت هزینه سفر را بر عهده دارد.

اعلام جزئیات مربوط به تمکن مالی در زمان سفر به کانادا


اعلام جزئیات مربوط به تمکن مالی در زمان سفر به کانادا

اگر شما تمامی اسناد مالی خود را که قصد ورود به کانادا با آنها را دارید، به طور دقیق اعلام کنید، هیچ محدودیتی در مورد میزان پولی که می‌توانید با خود به این کشور بیاورید وجود ندارد. با این حال، لازم به ذکر است که برخی از کشورها ممکن است محدودیت‌هایی در رابطه با میزان پولی که می‌توان در یک زمان از آنها خارج کرد، داشته باشند.

قبل از سفر به کانادا، پیشنهاد می‌شود با بانک خود تماس بگیرید و اطلاعاتی درباره هرگونه محدودیتی که ممکن است در کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید وجود داشته باشد، کسب کنید. این اقدام به شما امکان می‌دهد از راهنمایی بانک در مورد هرگونه محدودیت و روش‌های همکاری با مقامات مهاجرتی کانادا استفاده کنید و از داشتن منابع مالی کافی در زمان سفر به کانادا اطمینان حاصل کنید.

اثبات برخورداری از منابع مالی برای حامی مالی متقاضی سفر به کانادا


 شما بایستی یکی از مدارک زیر را برای شخصی که قصد حمایت مالی از شما در کانادا را دارد، ارائه دهید:

 • کپی گزارش درآمد سالیانه و کسر مالیات بر درآمد که در کانادا به آن T4 و یا T1 slip گفته می‌شود. کپی اظهارنامه مالیات بر درآمد.
 • اصل نامه یا مدرک مربوط به ته چک مشروح از جانب کارفرما که جزئیات مشخصات مالی را در صورت خود اشتغالی تایید می‌ کند، نامه از جانب حسابدار که میزان درآمد سالیانه را تایید می‌ کند.

سوال‌های رایج در مورد تمکن مالی ویزای توریستی کانادا


به چند ماه صورت‌حساب بانکی برای درخواست ویزای کانادا نیاز است؟

6 ماه صورت‌حساب بانکی (صورت‌حساب شخصی که نشان‌دهنده تمکن مالی برای سفر می‌باشد). همچنین به 2 عکس رنگی گذرنامه با پس‌زمینه سفید نیاز می‌ باشد.

آیا برای اخذ ویزای توریستی کانادا به اثبات تمکن مالی نیاز است؟

جهت پوشش هزینه‌ های زندگی به ارائه مدرک جهت ثابت کردن تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا نیاز می‌ باشد.

آیا می‌ توان از سپرده ثابت به عنوان ثابت کردن تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا استفاده کرد؟

بله، سپرده ثابت به عنوان مدرک اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا مورد قبول می‌باشد. سپرده ثابت می‌تواند به اسم متقاضی اصلی و یا ثانویه باشد.

نحوه حمایت مالی از متقاضی برای سفر به کانادا چگونه است؟

جهت اسپانسر شدن و حمایت مالی از متقاضی، شخص اسپانسر باید فرم l-134 را به همراه دعوت‌نامه و مدارک مبنی برای توانایی مالی برای تقبل مخارج سفر ارائه دهد.

اثبات تمکن مالی با چه روش‌هایی قابل قبول است؟

تمکن مالی معمولا به صورت صورت‌حساب بانکی قابل قبول می‌باشد و از طریق بانک یا موسسه مالی که منابع مالی متقاضی در آن نگهداری می‌شود فراهم می‌شود. صورت‌حساب بانکی متداول‌ترین مدرک برای اثبات تمکن مالی محسوب می‌شود.

برای سفر به کانادا به چه میزان منابع مالی نیاز است؟

شما بایستی برای صرف هزینه در حدود 187 دلار کانادا (146 دلار آمریکا) برای هر روز در کانادا برنامه‌ریزی کنید. این میزان هزینه در واقع میانگین خرج روزانه بر اساس هزینه‌های سایر مسافرین در کانادا است.

آیا گواهی سرمایه‌ گذاری تضمینی برای اثبات تمکن مالی کافی می‌ باشد؟

بله. این گواهی نوعی سرمایه‌گذاری در کانادا است که نرخ بازده تضمین‌شده را در یک دوره زمانی ثابت ارائه داده و معمولا توسط موسسه‌های امانی یا بانک‌ها صادر می‌شود. شما بایستی به میزان 10000 دلار کانادا به عنوان ضمانت به این منظور واریز کنید.

آیا سفارت کانادا صورت‌حساب‌ های بانکی را تایید می‌ کند؟

بله. سفارت کانادا تراز و صورت‌حساب بانکی را بررسی و تایید می‌کند تا از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کند.

آیا ملک می‌ تواند به عنوان مدرکی برای اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا محسوب شود؟

خیر. البته ملک می‌تواند به شما در قانع کردن مامور امور مهاجرتی در ارتباط با بازگشت به ایران پس از سفر به کانادا کمک کند.

 

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید