لوگو آبرنگ سفر

تاثیر داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای توریستی کانادا

تاثیر داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای توریستی کانادا
فهرست مطالب

ویزای شینگن مانند یک مهر تایید بر پاسپورت شما


ویزای شینگن مانند یک مهر تایید بر پاسپورت شما  ایران دارای یکی از ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان است. با پاسپورت ایران فقط به 48 کشور می‌توان (بدون ویزا یا با ویزا)،  سفر کرد. اعتبار پاسپورتی که سابقه سفر دارد بیشتر از یک پاسپورت سفید است؛ چراکه پاسپورت سفید نشان دهنده بی‌سابقه بودن فرد است و کشور میزبان این را یک نمره منفی در نظر می‌گیرد.

سفر کردن به کشور‌های مختلف برای شما سابقه سفر به خارج از کشور را می‌سازد. کشورهای عضو شینگن بهترین کشورها برای بالا بردن شانس دریافت ویزای توریستی کانادا هستند. بهترین روش برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کردن به ویزای شینگن و بعد درخواست پیکاپ ویزای کانادا است.

خیلی‌ها باور دارند شانس اخذ ویزای توریستی کانادا برای کسانی که به کشورهای اروپایی مخصوصاً منطقه شینگن سفر نکرده‌اند بسیار پایین است. برای همین کسانی که قصد مسافرت به کانادا را دارند برای بالا بردن شانس گرفتن ویزای توریستی کانادا اول برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند. ولی آیا ویزای شینگن واقعا در دریافت ویزای توریستی کانادا تاثیری دارد؟

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید شرایط اولیه را داشته باشید

 • یک مدرک معتبر برای سفر داشته باشید، مانند پاسپورت
 • در سلامت کامل باشید
 • هیچ‌گونه محکومیت کیفری یا محکومیت در رابطه با مهاجرت نداشته باشید
 • بتوانید افسر مسئول اداره مهاجرت را متقاعد کنید که در کشور خود الزاماتی دارید، مانند: خانواده، شغل، خانه، دارایی ها و اموالی که باعث می‌شود، شما به کشور خود بازگردید.
 • افسر اداره مهاجرت را متقاعد کنید که پس از پایان سفر، کشور کانادا را ترک خواهید کرد .
 • پول کافی برای اقامت خود داشته باشید. مقدار پولی که نیاز دارید، بستگی به مدت اقامت شما داشته و یا اینکه آیا در هتل اقامت می‌کنید و یا در خانه اقوام خواهید ماند. همچنین ممکن است نیاز به معاینات پزشکی و یک دعوتنامه از شخصی که در کانادا زندگی می‌کند داشته باشید .

افرادی که اجازه ورود به کانادا را ندارند

برخی افراد مجاز به ورود به کانادا نیستند. به این معنی که به آنها اجازه ورود به این کشور داده نمی‌شود .دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث شود که شما نتوانید اجازه ورود به کانادا را دریافت کنید. از جمله شرکت در فعالیت‌های زیر:

 • فعالیت‌های جنایی
 • نقض حقوق بشر
 • جرائم سازمان‌یافته

شما همچنین ممکن است به دلایل امنیتی، بهداشتی و یا مالی، غیرقابل پذیرش باشید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی یا کوتاه مدت کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با مهلت تاریخ انقضاء بیش از 6 ماه
 • اسنادی برای اثبات وابستگی و بازگشت به کشورتان
 • دو قطعه عکس جدید در اندازه پاسپورت با پس‌زمینه سفید بدون حاشیه
 • تاریخ عکس‌ها نباید قبل از 90 روز پیش باشد
 • سوگند‌نامه یا دعوتنامه از بستگان خود در کانادا، اگر قصد دارید با آنها زندگی کنید
 • گواهینامه پزشکی سلامت جسمانی
 • فتوکپی بلیط برگشت یا برنامه سفر
 • هرگونه مدارک اضافی مورد درخواست از طرف دفتر ویزای محلی
 • صورتحساب بانکی برای اثبات اینکه شما دارای بودجه کافی برای زندگی برای مدتی در کانادا می‌باشید

تهیه این مدارک یک مرحله مهم برای درخواست ویزای توریستی کانادا می‌باشد.

مزایای دریافت ویزای شینگن


مزایای دریافت ویزای شینگن

همانطور که قبلاً بیان شد، منطقه شنگن دارای مزایای بسیاری در حوزه میزبانی است. یکی از مزایای حاصل از داشتن ویزای شنگن برای سفر، این است که می‌توانید به آسانی از آلمان به لوگزامبورگ سفر کنید بدون اینکه نیازی به کنترل پاسپورت در هر بار عبور از مرز داشته باشید. همچنین، برای اموری پیچیده‌تر مانند جابجایی کالا و تجارت در مناطق مرزی، ویزای شنگن از مزیت‌های قابل توجهی برخوردار است.

منطقه شنگن همچنین باعث کاهش زمان جابجایی کالاها در سراسر اروپا شده است. در گذشته، عبور کامیون‌ها از برخی از مرزها ساعت‌ها طول می‌کشید، اما امروزه آنها بدون در نظر گرفتن مرزها به راه خود ادامه می‌دهند. این واقعیت باعث می‌شود جابجایی کالا در سراسر اروپا آسان‌تر، سریع‌تر و هزینه‌های کمتری داشته باشد.

سهولت‌های مرتبط با ویزای شنگن می‌تواند به شما امکان سفر به کشورهای غیرعضو منطقه شنگن را بدون هیچ سوالی بدهد و این امر سفر در سراسر اروپا را هم شامل می‌شود. به عبارت دیگر، با داشتن ویزای شنگن، می‌توانید به کشورهای غیرعضو منطقه شنگن سفر کنید بدون اینکه نیاز به پرسش‌ها و محدودیت‌های ورودی داشته باشید. این از جمله مزایای ویزای شنگن است که به شما زمان زیادی را صرفه‌جویی می‌کند.

به عنوان مثال، اگر خویشاوندی در یکی از کشورهای شنگن زندگی می‌کند و شما می‌خواهید هر دو ماه یکبار با او ملاقات کنید، با داشتن ویزای شنگن، مشکلاتی که به دلیل عدم زندگی در کشور شنگن یا نداشتن ویزای معتبر پیش می‌آید، برطرف می‌شود. همچنین، اگر در حوزه تجارت بین‌المللی فعالیت می‌کنید و نیاز به سفرهای منظم دارید، داشتن ویزای شنگن به شما کمک می‌کند این فعالیت را به راحتی انجام دهید.

یکی دیگر از مزیت‌های ویزای شنگن این است که هنگام خروج از کشور، نیازی به مراجعه به سفارتخانه ندارید. این امر به شما اجازه می‌دهد بدون استرس و آزار ناشی از مراجعه به سفارتخانه‌ها، از کشور خارج شوید. به ویژه برای افرادی که از کشورهایی می‌آیند که دید بین‌المللی مثبتی در جامعه بین‌المللی ندارند، عدم نیاز به مراجعه به سفارتخانه مزیتی بزرگ است.

جهت اطلاع از هزینه ویزای شینگن، وارد صفحه هزینه و قیمت های ویزای شینگن شوید.

مشاوره ویزای توریستی کانادا