لوگو آبرنگ سفر

تاثیر داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای توریستی کانادا

تاثیر داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای توریستی کانادا

ویزای شینگن مانند یک مهر تایید بر پاسپورت شما


ویزای شینگن مانند یک مهر تایید بر پاسپورت شما  ایران دارای یکی از ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان است. با پاسپورت ایران فقط به 48 کشور می‌توان (بدون ویزا یا با ویزا)،  سفر کرد. اعتبار پاسپورتی که سابقه سفر دارد بیشتر از یک پاسپورت سفید است؛ چراکه پاسپورت سفید نشان دهنده بی‌سابقه بودن فرد است و کشور میزبان این را یک نمره منفی در نظر می‌گیرد.

سفر کردن به کشور‌های مختلف برای شما سابقه سفر به خارج از کشور را می‌سازد. کشورهای عضو شینگن بهترین کشورها برای بالا بردن شانس دریافت ویزای توریستی کانادا هستند. بهترین روش برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کردن به ویزای شینگن و بعد درخواست پیکاپ ویزای کانادا است.

خیلی‌ها باور دارند شانس اخذ ویزای توریستی کانادا برای کسانی که به کشورهای اروپایی مخصوصاً منطقه شینگن سفر نکرده‌اند بسیار پایین است. برای همین کسانی که قصد مسافرت به کانادا را دارند برای بالا بردن شانس گرفتن ویزای توریستی کانادا اول برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند. ولی آیا ویزای شینگن واقعا در دریافت ویزای توریستی کانادا تاثیری دارد؟

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید شرایط اولیه را داشته باشید

 • یک مدرک معتبر برای سفر داشته باشید، مانند پاسپورت
 • در سلامت کامل باشید
 • هیچ‌گونه محکومیت کیفری یا محکومیت در رابطه با مهاجرت نداشته باشید
 • بتوانید افسر مسئول اداره مهاجرت را متقاعد کنید که در کشور خود الزاماتی دارید، مانند: خانواده، شغل، خانه، دارایی ها و اموالی که باعث می‌شود، شما به کشور خود بازگردید.
 • افسر اداره مهاجرت را متقاعد کنید که پس از پایان سفر، کشور کانادا را ترک خواهید کرد .
 • پول کافی برای اقامت خود داشته باشید. مقدار پولی که نیاز دارید، بستگی به مدت اقامت شما داشته و یا اینکه آیا در هتل اقامت می‌کنید و یا در خانه اقوام خواهید ماند. همچنین ممکن است نیاز به معاینات پزشکی و یک دعوتنامه از شخصی که در کانادا زندگی می‌کند داشته باشید .

افرادی که اجازه ورود به کانادا را ندارند

برخی افراد مجاز به ورود به کانادا نیستند. به این معنی که به آنها اجازه ورود به این کشور داده نمی‌شود .دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث شود که شما نتوانید اجازه ورود به کانادا را دریافت کنید. از جمله شرکت در فعالیت‌های زیر:

 • فعالیت‌های جنایی
 • نقض حقوق بشر
 • جرائم سازمان‌یافته

شما همچنین ممکن است به دلایل امنیتی، بهداشتی و یا مالی، غیرقابل پذیرش باشید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی یا کوتاه مدت کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با مهلت تاریخ انقضاء بیش از 6 ماه
 • اسنادی برای اثبات وابستگی و بازگشت به کشورتان
 • دو قطعه عکس جدید در اندازه پاسپورت با پس‌زمینه سفید بدون حاشیه
 • تاریخ عکس‌ها نباید قبل از 90 روز پیش باشد
 • سوگند‌نامه یا دعوتنامه از بستگان خود در کانادا، اگر قصد دارید با آنها زندگی کنید
 • گواهینامه پزشکی سلامت جسمانی
 • فتوکپی بلیط برگشت یا برنامه سفر
 • هرگونه مدارک اضافی مورد درخواست از طرف دفتر ویزای محلی
 • صورتحساب بانکی برای اثبات اینکه شما دارای بودجه کافی برای زندگی برای مدتی در کانادا می‌باشید

تهیه این مدارک یک مرحله مهم برای درخواست ویزای توریستی کانادا می‌باشد.

مزایای دریافت ویزای شینگن


مزایای دریافت ویزای شینگنهمانطوریکه از قبل نیز می‌دانید ، بخشی از منطقه شینگن مزایای میزبانی فراوانی دارد. مزیت داشتن ویزای شینگن برای سفر می‌تواند، به سادگی سفر از آلمان به لوگزامبورگ، بدون نیاز به کنترل پاسپورت در هر بار عبور از مرز باشد .یا امورات پیچیده‌تری مانند جابجایی کالا و تجارت در آن‌سوی مرزها. منطقه شینگن همچنین، مدت زمان جابجایی کالاها را در سراسر اروپا، کاهش داده است. در گذشته عبور کامیون ها از بعضی مرزها ساعت‌ها طول می‌کشید، اما اکنون آنها، بدون توجه به مرز، به راه خود ادامه می‌دهند. این امر جابجایی کالا در اروپا را بسیار آسانتر، سریعتر و ارزانتر می‌کند. این سهولت می‌تواند از سفر در سراسر اروپا نیز فراتر رود و داشتن ویزای شینگن به شما این امکان را می‌دهد که بدون هیچ سوالی، در کشورهای غیراروپایی نیز رفت و آمد کنید. بنابراین یکی از مزیت‌های ویزای شینگن، این است که به مقدار بسیار زیادی در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند. بعنوان مثال، اگر خویشاوندی دارید، که در یکی از کشورهای شینگن زندگی می‌کند و می‌خواهید هر دو ماه یکبار با آنها ملاقات کنید، اگر در یکی از کشورهای شینگن زندگی نمی‌کنید، و یا ویزای معتبر نداشته باشید، این امر برای شما مشکل‌ساز خواهد شد. اگر در کار تجارت بین‌المللی هستید و نیاز به رفتن به سفرهای منظم داشته باشید، در این کار نیز با مشکل مواجه خواهید شد. یکی دیگر از مزایای ویزای شینگن این است که، هربار که قصد خروج از کشور را دارید، نیازی برای مراجعه به سفارتخانه‌ها ندارید. رفتن به سفارتخانه‌ها، بخصوص برای افرادی که از کشور هایی می‌آیند که، دید بین المللی مثبتی به آن کشور وجود ندارد، می‌تواند استرس‌زا باشد.

جهت اطلاع از هزینه ویزای شینگن، وارد صفحه هزینه و قیمت های ویزای شینگن شوید.

مشاوره ویزای توریستی کانادا

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید

دور دنیا در ایمیل شما

با ما در ارتباط باشید
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30