Search
اجاره خانه در کانادا به عنوان توریست

اجاره خانه در کانادا به عنوان توریست: شرایط و هزینه‌ها

در رابطه با انتخاب محلی برای اقامت در مدتی که در کانادا هستید، گزینه‌های متعددی پیش روی شماست. از اینرو، در این مقاله راهنمایی‌های لازم برای اجاره کوتاه مدت خانه و انتخاب انواع مختلف خانه و آپارتمان برای اجاره ارائه شده است. طی این مقاله، انواع قراردادهای اجازه خانه، ودیعه (Deposits)، میانگین نرخ اجاره خانه، اسناد و مدارکی که باید ارائه دهید و نحوه پرداخت قبوض خدماتی را مرور خواهیم کرد و همچنین، اطلاعاتی که باید برای یافتن مکانی مناسب جهت اقامت در کانادا باید از آنها آگاه باشید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اجاره خانه یا آپارتمان در کانادا


اگر نمی‌دانید که چطور می‌توانید یک خانه یا آپارتمان را در کانادا اجاره کنید، باید به شما بگوییم که برای انجام این کار، راه‌های متعددی پیش روی شماست. وب سایت‌های اجاره خانه در کانادا (اعم از Craigslist)، سایت Kijiji.ca، روزنامه‌های محلی، بیلبوردهای تبلیغاتی، رسانه‌های اجتماعی یا مراجعه و گفتگوی حضوری. اما از طرفی نیز باید مراقب معاملات اینترنتی باشید چرا که اکثرا افراد شیاد و کلاهبرداران در بستر اینترنت برای پیشبرد اهداف خود فعالیت می‌کنند. همیشه به یاد داشته باشید که اگر چیزی به قدری خوب است که محال به نظر می‌رسد، پس شک نکنید که کاملا درست فکر می‌کنید.

اجاره طولانی مدت می‌تواند گزینه خوبی برای مهاجران باشد چرا که هم هزینه کمتری نسبت به خرید ملک دارد و هم در این حالت شخص زیر بار مسئولیت و تعهد دائمی و همیشگی نیست. هم آپارتمان‌های مبله و هم بدون وسایل برای اجاره موجود هستند، البته اکثریت آپارتمان‌ها غیر مبله و بدون اثاثیه هستند که در این حالت شما باید از قبل فکر بودجه مالی مورد نیاز برای تهیه لوازم ضروری مانند مبلمان، ظروف و لوازم آشپزخانه، رختخواب و وسایل بهداشتی نظافتی باشید. چنانچه بخواهید حیوان خانگی خود را هم به کانادا بیاورید باید بودجه مالی اضافه‌ای در نظر بگیرید چرا که ممکن است در این حالت برخی از صاحبخانه‌ها هزینه بیشتری از شما بگیرند.

میانگین هزینه اجاره خانه در کانادا


میانگین هزینه اجاره خانه در کانادا
Rent control

طبق آمارهای سایت‌های PadMapper.com، شهر ویندزور کانادا در مقایسه با ۲۴ کلانشهر دیگر سراسر این کشور، پایینترین نرخ اجاره خانه را دارد. حداقل هزینه اجاره خانه در ویندزور، بر اساس میانگین ماهانه، برابر با ۷۵۰ دلار کانادا (معادل ۵۶۴ دلار آمریکا) برای خانه تک خوابه و ۹۹۰ دلار کانادا (معادل ۷۴۵ دلار آمریکا) برای خانه دو خوابه است.

سایر شهرهای اصلی که بنا بر مقرون به صرفه بودن اجاره خانه در آنها به شما توصیه می‌کنیم عبارتند از:

شهر تک خوابه/هزینه ماهانه. دلار کانادا (دلار آمریکا) دو خوابه/اجاره ماهانه. دلار کانادا (دلار آمریکا)
سنت جان 810 (609) 890 (670)
ساسکاتون 830 (625) 1010 (760)
رجینا 860 (647) 1080 (813)
شهر کبک 880 (662) 1,110 (835)
ادمونتون 910 (685) 1200 (903)
ابوتسفورد 950 (715) 1080 (813)
وینیپگ 970 (730) 1240 (933)
لندن 1020 (767) 1210 (910)

به طور کلی اگر از نرخ اجاره‌بها در کانادا اطلاعی ندارید، با نگاهی به جدول زیر می‌توانید از متوسط هزینه اجاره خانه در سراسر این کشور با خبر شوید:

اپارتمان هزینه ماهانه. دلار کانادا (دلار آمریکا) محدوده قیمتی. دلار کانادا (دلار آمریکا)
تکخوابه در مرکز شهر 1205 (907) 800-1800 (602-1354)
تکخوابه خارج از مرکز شهر 980 (737) 700-1500 (523-1129)
سه خوابه در مرکز شهر 1,958 (1,473) 1300-3000 (978-2257)
سه خوابه خارج از مرکز شهر 1,593 (1,198) 1100-2500 (823-1881)

مراحل و قوانین اجاره خانه در کانادا


مدت زمان اجاره خانه در کانادا معمولا ۱ ساله بوده اما میتواند بصورت ماه به ماه یا برای مدت معینی کوتاه‌تر نیز باشد. پس از گذشت ۱ سال، قرارداد برای سال دیگر نیز قابل تمدید است. بهتر است که در اینباره از ابتدا با صاحبخانه توافق کنید.

قوانین و مقررات مربوط به افزایش اجاره بها، در هریک از استان‌های کانادا متفاوت هستند. در برخی از استان‌ها، سقف قیمتی از سوی دولت تعیین میشود که هر سال قابل تغییر است. اما برای اجاره بها در برخی از استان‌ها مانند آلبرتا، سقفی تعیین نشده است. در حال حاضر در آنتاریو، این سقف قیمتی  1.8٪ در سال است. در بریتیش کلمبیا، این محدوده برابر با 2.5 درصد است. چنانچه مالک قصد افزایش نرخ بیش از این محدوده را داشته باشد باید از دولت تاییدیه بگیرد. از طرفی، مالک هر ۱۲ ماه یکبار می‌تواند اجاره بها را افزایش دهد. مالک باید حداقل از ۹۰ روز قبل، افزایش اجاره بها را به مستاجر خود اطلاع دهد. سایر قوانین و وظایفی که مربوط به مالک یا صاحبخانه میشود این است که سر موعد اجاره بها را از مستاجر اخذ کند، تمامی مواردی که در قرارداد ذکر شده را در اختیار مستاجر قرار دهد و قبل از ورود به آپارتمان شما (بنا به دلایلی مانند نیاز به تعمیر و بازسازی)، مستاجر را مطلع سازد. حتما در رابطه با قوانین و حقوق مربوط به مستاجر نیز اطلاعات کافی کسب کنید چرا که این قوانین نیز در هر استانی متفاوت هستند.

نحوه اجاره آپارتمان در کانادا


نحوه اجاره آپارتمان در کانادا
Happy family with agent realtor near new house.

زمانی که محل مد نظر را پیدا کردید می‌توانید برای بازدید از خانه یا آپارتمان با صاحبخانه تماس بگیرید تا برای تعیین زمان بازدید از خانه با او هماهنگ شوید. چنانچه خانه را بپسندید و قصد اجاره کردن آن را داشته باشید، صاحبخانه فرم درخواستی به شما خواهد داد که باید آنرا پر کرده و به او تحویل دهید. حداقل ۴۸ ساعت به صاحبخانه خود فرصت دهید تا با شما تماس بگیرد. اگر صاحبخانه تمایل اجاره دادن خانه به شما را داشته باشد، قرارداد اجاره را خواهد فرستاد تا شما آن را بررسی کنید. اگر تمامی این مراحل بدرستی پیش برود، قرارداد را امضا کرده و ودیعه را پرداخت می‌کنید (که در ادامه توضیحات بیشتری در این باره ارائه شده است) و سپس می‌توانید در مورد اسباب کشی یا نقل مکان با صاحبخانه به توافق برسید. در روزی که برای نقل مکان روی آن توافق کرده‌اید، اجاره ماه اول را پرداخت می‌کنید و کلیدخانه را تحویل می‌گیرید.

الزامات و مدارک لازم برای اجاره آپارتمان در کانادا


اکثریت صاحبخانه‌ها قبل از اجاره دادن خانه به شما می‌خواهند مطمئن شوند که شما توانایی مالی کافی را دارید تا بتوانید اجاره خود را به موقع بپردازید. به همین دلیل ممکن است صاحبخانه مدارک زیر را از شما بخواهد:

 • نامه کارفرما با جزئیات حقوق دریافتی
 • صورتحساب بانکی جهت اثبات توان مالی کافی برای پرداخت اجاره چندین ماه
 • توصیه نامه از صاحبخانه‌های قبلی شما

برای اکثریت آپارتمان‌ها و خانه‎‌های اجاره‌ای در کانادا، شما باید مبلغی به عنوان ودیعه که حداقل برابر با نیمی از مبلغ اجاره ماهیانه است را بپردازید. اگر شما به عنوان یک تبعه خارجی در کانادا قصد اجاره کردن خانه را داشته باشید، ممکن است برخی از صاحبخانه‌ها از شما ضامن نیز بخواهند. ضامن باید کانادایی (تبعه کانادا) باشد.

همچنین ممکن است بررسی اعتبار بانکی نیز انجام شود اما از آنجایی که شما یک تبعه خارجی هستید ممکن است هیچگونه سابقه اعتباری در کانادا نداشته باشید. به همین دلیل، بهتر است که یک نسخه تایید اعتبار بانکی از کشور محل اقامت خود برای اثبات اعتبار مالی و بانکی به همراه خود داشته باشید.

در اکثریت نقاط سراسر کانادا مخصوصا در کلانشهرهایی مانند تورنتو و ونکوور، رقابت نزدیکی برای اجاره خانه در محله‌های محبوب وجود دارد، بنابراین نباید اننظار داشته باشید که محل مدنظر حتما به شما اجاره داده شود. اکثریت مالکان قبل از اجاره دادن خانه، برای پیدا کردن مناسب‌ترین مستاجر، با همه متقاضیان اجاره ملک گفتگو میکنند. از اینرو، ممکن است برای پیدا کردن جایی برای اجاره مجبور باشید تا از خانه‌های متعددی بازدید کنید.

ودیعه و قرارداد اجاره خانه در کانادا


ودیعه و قرارداد اجاره خانه در کانادادر قرارداد اجاره، معمولا خواسته‌های مستاجر و قوانینی که باید به عنوان مستاجر رعایت کند، تعیین می‌شوند. معمولا موارد زیر در قرارداد قید می‌شوند:

 • نام مستاجر و صاحبخانه، آدرس و اطلاعات تماس
 • مدت اجاره
 • مبلغ ماهانه اجاره بها و تاریخ مقرر پرداخت(که معمولا اول هر ماه خواهد بود)
 • پرداخت قبوض خدماتی(اگر به مبلغ اجاره اضافه نشده باشند)
 • شرایط فسخ قرارداد
 • شرایط افزایش اجاره بها(چه زمانی و به چه میزان صاحبخانه می‌تواند اجاره‌بها را افزایش دهد)
 • مبلغ و شرایط ودیعه

قرارداد اجاره خانه نوعی سند با اعتبار قانونی است، بنابراین قبل از امضای آن باید حتما تمامی موارد را به دقت مطالعه کرد. می‌توانید از یک وکیل نیز برای بررسی قرارداد کمک بگیرید. بعد از امضای قرارداد باید ودیعه را پرداخت کنید. مبلغ ودیعه چنانچه در مرحله تخلیه ملک و پایان قرارداد درصورتی که خسارتی به ملک وارد نشده باشد، باید به مستاجر برگردانده شود.

اجاره کوتاه مدت خانه در کانادا


اجاره کوتاه مدت خانه در کانادااگر به عنوان توریست قصد سفر به کانادا را دارید، بهتر است که در ابتدا گزینه اجاره کوتاه مدت را مد نظر قرار دهید. اجاره کوتاه مدت به چندین دلیل گزینه بهتری است: اولا، ممکن است شما بخواهید قبل از استقرار کامل، شخصا محله مد نظر را بشناسید. برخی از مهاجرین نیز ترجیح می‌دهند به جای رزرو خانه بنه صورت آنلاین و تنها با دیدن عکس‌های آن (که اصلا توصیه نمی‌شود)، شخصا منزل را ببینند تا بتوانند انتخاب بهتر و مطمئن‌تری داشته باشند. اما در کل، زمانی که صحبت از اجاره کردن خانه در کانادا از راه دور (در کشور محل اقامت) می‌شود، اجاره کوتاه مدت گزینه بهتری است که فرصت کافی و انعطافپذیری بیشتری به نوع انتخاب شما می‌دهد.

در کشور کانادا، چندین گزینه اجاره موقت یا کوتاه مدت متناسب با هر میزان بودجه مالی وجود دارد. در چنین حالتی توصیه می‌شود که همیشه رزرو خود را قبل از رسیدن انجام دهید. رزرو قبل از رسیدن بویژه زمانی که در فصل اوج سفر به کانادا باشید که معمولا طی ماه‌های تابستان از ژوئن تا سپتامبر است، بسیار توصیه می‌شود. در مورد اکثریت خانه‌ها می‌توانید رزرو خود را شخصا و به صورت آنلاین یا از طریق آژانس مسافرتی خود انجام دهید.

محبوب‌‎ترین گزینه‌های اجاره کوتاه مدت


برخی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای اجاره کوتاه مدت عبارتند از اقامتگاه‌های موجود در سایت Airbnb، هتل‌های bed-and-breakfast، هتل و مسافرخانه‌های شامل تخفیف یا حتی برخی از اقامتگاه‌های داخل کالج و دانشگاه‌ها که در فصل تابستان خالی هستند. همچنین اقامتگاه‌های مربوط به مؤسسات مسیحی اعم از انجمن زنان جوان مسیحی یا انجمن مسیحی مردان جوان نیز می‌توانند گزینه مناسبی برای اقامت راحت کوتاه مدت باشند.

سایر موارد اجاره یا اقامت بلند مدت شامل هتل آپارتمان‌ها یا محل‌های اقامت مشترک خانوادگی می‌شود:

 • هتل‌های Bed-and-Breakfast: معمولا یک اتاق خواب و حمام خصوصی دارید. سرویس صبحانه طبق برنامه دایر است. با این حال به امکانات آشپزخانه برای پخت شخصی غذا دسترسی نخواهید داشت.
 • اقامتگاه‌های کالج یا دانشگاه‌ها: معمولا این اقامتگاه‌ها تنها طی ماه‌های می و آگوست خالی هستند.
 • هتل/مسافرخانه: هزینه اقامت در هتل‌ها و مسافرخانه‌های شامل تخفیف شده از اقامت در هتل‌های لوکس به مراتب کمتر خواهد بود.
 • هتل اپارتمان‌ها: امکان اجاره ماهانه، روزانه یا هفتگی داشته و معمولا هزینه کمتری نسبت به هتل‌ها خواهند داشت.
 • محل اقامت مشترک: معمولا دارای اتاق خواب شخصی و خصوصی هستند اما سایر فضاها مانند آشپزخانه یا حمام با صاحبخانه مشترک خواهد بود.
 • اقامتگاه‌های موسسات مسیحی: دارای برخی قوانین محدود کننده هستند و در طول تابستان به سرعت ظرفیت آنها پر می‌شود. از اینرو توصیه میشود که قبل از سفر رزرو خود را انجام دهید.

اجاره کوتاه مدت آپارتمان مزایای دیگری نیز دارد. معمولا اجاره کوتاه مدت شامل مسکن مبله میشود. همچنین برای اجاره کوتاه مدت ممکن است به ارائه مدارکی اعم از گزارش اعتبار بانکی یا توصیه نامه کارفرما نیاز نباشد.

میانگین هزینه

محل اقامت هزینه اقامت برای هر شب به دلار کانادا (دلار آمریکا)
اقامتگاه‌های موسیسات مسیحی 24-45 (18-34)
هتل‌های Bed-and-Breakfast 35-105 (26-79)
سایر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها 45-250 (34-188)

نکات مهم در مورد اجاره آپارتمان در کانادا


باید همواره به نکته مهمی توجه کرد که اجاره کوتاه مدت در سراسر کانادا تحت قوانین نظارتی سختگیرانه‌ای صورت می‌گیرد و در واقع برخی مناطق، به ویژه شهر تورنتو (پایتخت استان آنتاریو)، اجاره بدون داشتن مجوز معتبر و ثبت اظهارنامه مالیاتی امکان‌پذیر نیست. این قوانین نظارتی برای مقابله با فعالیت روزافزون اقامتگاه‌های آنلاین مانند Airbnb و VRBOs اجرا می‌شوند، زیرا فعالیت آنها باعث بروز مشکلات متعددی در صنعت هتلداری شده است. با این حال، همانطور که قبلاً گفته شد، اجاره کوتاه مدت به طور نسبتاً راحت و قابل دسترسی است.

هزینه نقل مکان یا اسباب کشی در کانادا


هزینه نقل مکان یا اسباب کشی در کانادامهاجرین جدید و افرادی که به تازگی وارد کانادا شده و مکانی اجاره می‌کنند، ممکن است بتوانند از پرداخت هزینه اضافی برای موارد زیر جلوگیری کنند:

 • اجاره ون یا کامیون حمل بار
 • گرفتن کارگر حرفه‌ای برای حمل اسباب و اثاثیه
 • خرید جعبه و نوار برای بسته بندی وسایل
 • غذا و نوشیدنی برای دوستان و خانواده که به شما در اسباب کشی کمک می‌کنند.
 • دریافت مرخصی از محل کار

اگر بخواهید تمامی وسایل خود را از کانادا بخرید ممکن است با برخی از این هزینه‌های اضافی مواجه نشوید. اما به جای آنها، هزینه خرید اثاثیه منزل،‌ لوازم آشپزخانه و سایر وسایل شخصی را متحمل خواهید شد.

بیمه مستاجر در کانادا


بیمه‌نامه استاندارد مستاجر معمولا هزینه خرابی، سرقت،‌ حوادث و خسارات وارده به اموال را پوشش می‌دهد. اکثریت مستاجرین در کانادا این بیمه را تهیه کرده و بیشتر صاحبخانه‌ها و قوانین ساختمان‌ها نیز مستاجر را ملزم به خرید آن می‌کنند. از این رو، به مهاجرین و دانشجویان بین‌المللی به شدت توصیه می‌شود که بیمه مستاجر را خریداری کنند چرا که در مواقع اضطراری از پرداخت هزینه اضافی در صورت وقوع خسارات، جلوگیری می‌کند.

در موقع خرید بیمه مستاجر باید قیمت ارائه دهندگان مختلف بیمه را با هم مقایسه کنید. در موارد اجاره، شما مالک ملک نیستید اما موجر محسوب می‌شوید. بنا به اعلام شرکت‌های بیمه، بیمه مستاجر سه مورد زیر را پوشش می‌دهد:

 • اموال و دارایی شخصی (لوازم منزل و لوازم الکترونیک و لباس)
 • هزینه‌های اضافی زندگی (در صورتی که بدلیل نیاز به تعمیر ملک اجاره شده، مجبور باشید در مکان دیگری سکونت کنید).
 • بیمه مسئولیت (جهت پوشش هزینه‌ها در صورت مجروح شدن شخص مستاجر یا خسارت وارده به اموال مستاجر در حین سکونت در محل اجاره شده).

پرداخت هزینه قبوض خدمات شهری و اینترنت، کابل تلویزیون و تلفن در کانادا به عهده چه کسی است؟


چنانچه هزینه این موارد به هزینه اجاره ماهانه شما اضافه نشده باشد، باید در شرکت‌های خدمات محلی حساب باز کرده و هزینه مواردی از قبیل قبوض برق، گرمایش، کابل، اینترنت، تلویزیون یا حتی خط تلفن را بپردازید. توجه داشته باشید که ممکن است برای این خدمات نیاز باشد تا شما وديعه مسكن (سكوريتى دپازيت) بپردازید.

چگونه می‌توان از فریب کلاهبرداران و شیادان در امان ماند؟


باید به نکات مهم زیر بویژه زمانی که بطور آنلاین در پی اجاره مکانی هستید توجه داشته باشید:

 • قیمت‌های بسیار ارزان. خوب تحقیق کنید و اگر اجاره‌بهای ملکی بیش از حد ارزان باشد، این می‌تواند نشانه کلاهبرداری باشد.
 • همیشه به طور حضوری ملک را بررسی کنید و قبل از بازدید پولی ارسال نکنید.
 • مکان‌های درون شهری بهترین گزینه هستند. اگر صاحبخانه بگوید که خارج از کشور است یا به هر دلیلی در دسترس نیست، این مورد مشکوک است.
 • اگر صاحبخانه فقط با ایمیل با شما صحیت میکند و از تماس تلفنی یا حضوری ممانعت می‌کند باید مراقب این مورد باشید.
 • خدمات آنلاین انتقال پول از قبیل MoneyGram و Western Union بسیار محبوب کلاهبرداران هستند چرا که غیرقابل پیگیری و ردیابی هستند. اگر بخواهند که با استفاده از این ابزار انتقال پول را انجام دهید، باید مراقب این مورد باشید.
 • فایل‌های پیوست شده از سوی فرد صاحبخانه را در مواردی که به او اعتماد ندارید بدون نرم افزار ضد ویروس باز نکنید.

سوالات متداول


برای اجاره کردن خانه در کانادا به چه مواردی نیاز دارم؟

اگر سابقه‌ای در سامانه اعتبار سنجی بانکی نداشته باشید یا مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد ممکن است صاحبخانه از شما درخواست ضامن بکند. ضامن می‌تواند والدین یا قیم شما با سابقه اعتبار بانکی خوب باشد. در این حالت ضامن موظف است که در صورت عدم توانایی مالی شما اجاره بها را پرداخت کند.

آیا می‌توانم به عنوان یک تبعه خارجی، در کانادا خانه اجاره کنم؟

اجاره کردن اکثریت آپارتمان‌ها و خانه‌ها درکانادا به پرداخت ودیعه‌ای معادل حداقل نصف مبلغ اجاره ماهیانه نیاز دارد. اجاره خانه در کانادا به عنوان یک تبعه خارجی ممکن است به ارائه ضامن نیاز داشته باشد. ضامن باید تبعیت کانادا داشته باشد.

سیستم اجاره خانه در کانادا چگونه است؟

بعد از امضای قرارداد اجاره نامه ،صاحبخانه ممکن است مبلغی بعنوان ودیعه از شما بگیرد .که درصورت عدم پرداخت اجاره بها یا خسارت زدن به اموال صاحبخانه هزینه آنها از مبلغ ودیعه کسر خواهد شد. حین تخلیه خانه، صاحبخانه ودیعه را به شما برمی‌گرداند یا از آن به عنوان هزینه اجاره بهای آخرین ماه استفاده می‌کند.

قبل از اجاره کردن خانه در کانادا چه سوالاتی را باید از صاحبخانه بپرسم؟

 • مدت قرارداد اجاره ثابت است یا دوره ای؟
 • ساکن غیرمجاز یا متصرف به چه کسی گفته میشود؟
 • مبلغ ودیعه مسکن ( سکوریتی دپازیت ) چقدر است؟
 • آیا صاحبخانه ودیعه را پس میدهد؟
 • آیا هزینه ی خدمات شهری نیز به اجاره بها اضافه شده است؟
 • از صاحبخانه بخواهید توضیح صریحی درمورد اجاره بها ، مبلغ ودیعه و هزینه خدمات شهری ارائه دهد.

آیا اجاره خانه در کانادا بصورت ماهانه پرداخت می‌شود؟

اجاره بها به صورت ماهانه به صاحبخانه پرداخت می‌شود. مبلغ اجاره‌بها در سراسر کانادا متغییر است، اما نباید بیش از ۳۰ درصد درآمد ناخالص شما باشد.

اجاره خانه در کانادا چگونه پرداخت می‌شود؟

اجاره خانه را می‌توان به وسیله چک، حواله بانکی الکترونیکی یا بصورت نقدی پرداخت کرد. از صاحبخانه خود بپرسید که به چه روشی می‌توانید اجاره‌بها را پرداخت کنید. پرداخت با چک مدت دار نیز مناسب است اما در برخی از استان‌های کانادا این شیوه پرداخت غیرقانونی است.

میانگین یا حد متوسط ​​اجاره خانه در کانادا چقدر است؟

۱۰۶۱دلار ماهانه برای آپارتمان تک خوابه، ۱۵۴۷ دلار برای آپارتمان دوخوابه و ۱۷۷۹ دلار ماهانه برای آپارتمان سه خوابه، حدودا ۳۰۰۴ دلار ماهانه برای اجاره ی خانه ی تک خانواری .

حین اجاره خانه چه قبوضی را باید پرداخت کرد؟

قبوض خدماتی شامل گاز، برق، آب، تلفن ثابت، اینترنت و مالیات می‌شود. در برخی مناطق قبوض خدماتی میتواند آب، برق، سیستم های امنیتی، جمع آوری زباله و فاضلاب باشد.

برای اجاره دادن خانه، صاحبخانه چه مدارکی را خواهد خواست؟

مالک یا صاحبخانه معمولا قصد بررسی توانایی مالی شما برای پرداخت اجاره بها را خواهد داشت. ازاینرو ممکن است مدارکی اعم از قرارداد کاری ، توصیه نامه کارفرما، فیش حقوقی یا صورتحساب بانکی شما را بخواهد.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید