Search
اتاوا سفر به پایتخت کانادا

اتاوا سفر به پایتخت کانادا

اتاوا، که سابقاً شهری خواب‌آلود (ساکت) و مناسب افراد نظامی و دیپلمات شناخته‌می‌شد، امروزه به مرکزی برای استارت‌آپ‌ها، افراد خلاق و متخصصین جوان تبدیل شده‌است و با اضافه‌شدن فرهنگ و پایتخت‌شدن به این موارد، فستیوال‌ها و تنوع غذایی نیز رونق‌گرفته‌است. علاوه‌بر ساختمان‌های دولتی و پارلمانی (گرچه هنوز هم به‌عنوان جاذبه محسوب می‌شود)، این شهر، موزه‌های معروف بین‌المللی خود، جشن‌ها و فستیوال‌های دولتی فراوان و مناظر طبیعی دیدنی خود که در مرکز شهر قراردارند را به  رخ‌می‌کشد.

می‌خواهید کمی بیشتر با پایتخت کانادا آشنا شوید؟ چه در حال برنامه‌ریزی سفر تابستانی باشید و یا شدیداً تمایل داشته‌باشید که ببینید این شهر در زمستان چه جاذبه‌هایی دارد، در اینجا تمام نکاتی که برای برنامه‌ریزی سفر به اتاوا لازم‌دارید، از اسکان گرفته تا کارهایی که می‌توانید در آنجا انجام‌دهید، آورده‌شده‌است.

برنامه‌ریزی سفر


برنامه‌ریزی سفربهترین زمان برای سفر: با اینکه تا حد زیادی به این امر بستگی دارد که چه هدفی از سفر خود دارید، اما بهترین زمان سفر به اتاوا ژوئن تا آگوست (تیر تا شهریور) است، زیرا هوا معتدل است و فستیوال‌های فراوان و فعالیت‌های زیادی در فضای باز هست که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. اگر دوست دارید زمستان آن را ببینید، قبل از اینکه هوا خیلی سرد شود، در ماه‌های دسامبر و ژانویه (آذر و دی)، سفر کنید.

زبان: فرانسوی و انگلیسی؛ درحالیکه هر دو زبان، زبان رسمی کانادا هستند، اما اکثر مردم اتاوا، حتی در مرز کبک، انگلیسی صحبت می‌کنند.

واحد پول: دلار کانادا

گردش: مرکز شهر اتاوا، برای پیاده‌روی مناسب است و تقریباً می‌توان کل آن را قدم زد. وسایل نقلیه‌ی عمومی هم در دسترس است و برای سفرهای خارج از مرکز شهر، مناسب و مطمئن است.

آب‌وهوا: هوای اتاوا، از گرمای زیاد در تابستان تا سرما در زمستان، متغیر است و فصل معتدل کوتاهی دارد. این شهر، زمستان‌های کانادایی دارد که با کولاک‌های زیاد همراه‌است و زمین هم همواره با برف پوشیده‌است. دمای هوا معمولاً در زمستان حدود 21.6درجه‌ی فارنهایت (3.27-درجه‌ی سانتیگراد) است که در فصل تابستان به 80درجه‌ی فارنهایت (26.6درجه‌ی سانتیگراد) می‌رسد.

کارهایی که می‌توانید انجام‌دهید.


کارهایی که می‌توانید انجام‌دهید.اتاوا معمولاً کسل‌کننده و ساکت شناخته‌می‌شود که به‌دلیل تجمع مراکز دولتی در مرکز شهر است؛ اما در واقع، اینطور نیست. چه بخواهید یک روز کانادایی در این پایتخت بگذرانید یا بخواهید در تعطیلات در ورزش‌های زمستانی شرکت‌کنید، کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام‌دهید.

خرید: اگرچه برای خرید رفتن، مانند تورنتو و مونترآل نیست، اما اتاوا هم مغازه‌ها و بازارهای زیادی دارد. حتماً به بازار بایوارد سربزنید، که بازاری با مغازه‌های توریستی، بوتیک و محصولات کشاورزی در مرکز شهر است که مورد توجه افراد بومی و گردشگران می‌باشد. از آنجا به مرکز خرید ریدو سی‌اف بروید که یک مرکز خرید چهارطبقه است و فروشگاه‌های خرده‌فروشی کانادایی، مثل هادسون‌بی و چپترز هم آنجا هستند.

دیدن پارلمان هیل: بدون شک، جاذبه‌ی اصلی اتاوا، ساختمان دولتی پارلمان هیل تاریخی در حاشیه‌ی کانال ریدو است. نمای بیرونی این ساختمان پارلمان، که به سال 1859 مربوط است، به‌دلیل سبک معماری احیای گوتیک خود، جذاب و زیباست؛ اما اگر فرصت دارید تور راهنمای داخلی هم بگیرید و ساختمان‌های داخلی را ببینید. حتی اگر در روزهای خاصی بروید، می‌توانید در اتاق رسمی مردم، مناظراتی را ببینید.

بازدید از موزه‌ها: دوست دارید در هنر و فرهنگ غرق شوید؟ بخت با شما یار است! اتاوا مرکز بهترین موزه‌ها و گالری‌های کشور است. به گالری ملی کانادا سری بزنید تا اثرهای هنری کلاسیک و معاصر هنرمندان کانادایی و بین‌المللی را ببینید. سپس در موزه‌ی تاریخ کانادا با هنرهای دستی کانادایی، به گذشته سفرکنید. سپس حتماً به موزه‌ی طبیعت کانادا بروید، مخصوصاً اگر بچه دارید؛ در آنجا، می‌توانید کلکسیون دائمی از فسیل‌های دایناسور و صنایع دستی قطبی و نمایشگاه‌های فصلی، را ببینید.

شرکت در جشن‌ها و فستیوال‌ها: اتاوا میزبان فستیوال‌ها و جشن‌های بسیاری است که شامل بزرگترین فستیوال آبی کانادا و دومین فستیوال آبی آمریکای شمالی، بلوفست اتاوا در بزرگترین میدان یخی جهان و جاده‌ی اسکیت کانال ریبو، است. گفته‌می‌شود که بزرگترین جشن در پایتخت، جشن روز کانادا است. هرسال در روز اول ماه ژوئیه، این شهر، با آتش‌بازی، موسیقی زنده در سراسر شهر، نمایش دوره‌گردها و مراسم دیگر، میزبان هزاران مسافر برای جشن روز کانادا است.

شرکت در جشن‌ها و فستیوال‌هادر مقاله‌ ما درباره‌ی بهترین کارها برای انجام، می‌توانید جاذبه‌ها و دیدنی‌های بیشتری در پایتخت کانادا را بیابید.

چه بخورید و بنوشید: گرچه اتاوا رستوران‌های مشهوری ندارد، اما در سال‌های اخیر تلاش شده است تا رستوران‌هایی در این پایتخت، بازگشایی شود. امروزه این شهر، پر از کارهای کانادایی کلاسیک، بارهای مشروب بومی، غذاهای بین‌المللی و کافی‌شاپ و نانوایی‌های کوچکتر  از آن‌هایی که در تورنتو و مونترآل هستند، است. برای هر سلیقه‌ای در اتاوا چیزی هست.

کجا بمانید (اسکان): به‌دلیل وجود اداره‌های دولتی زیاد در سرتاسر اتاوا، فقط چند هتل در آن وجود دارد که عبارتند از: هیلتون معروف زنجیره‌ای مانند، فیرمونت و ماریوت. بیشتر هتل‌ها در مرکز شهر هستند اما در کل شهر بوتیک و مسافرپذیر وجود دارد.

برای اسکان، بهترین جا، هتل معروف فیرمونت چاتیو لاوریر است. این کاخ فوق‌العاده واقع در مرکز شهر و در حاشیه‌ی کانال ریدو، ترکیبی از تاریخ و تکنولوژی است.

آیا به دنبال تجملات بیشتر هستید؟ در هتل لی جرمین اتاوا ساکن‌شوید. برندهای هتل کانادایی، بر راحتی و تجربه‌ای خاص تأکید دارند. این هم بد نیست که این مکان در کنار بازار بایوارد هم هست.

اتاوا، فقط به خاطر هتل‌هایش شناخته شده نیست، بلکه اگر آگاهی داشته‌باشید می‌توانید خدمات زیادی را با قیمت مناسب دریافت کنید. هتل سنچری (century)، اتاوا هتل خوبی است که در مرکز شهر قرار دارد و اتاق‌های دنج و آشپزخانه‌های کوچکی برای پختن سبزیجات تازه‌ای که از بازار خریده‌اید، دارد.

رفتن به اتاوا


رفتن به اتاواپایتخت کانادا، واقع در 125 مایلی غرب مونترآل، در مرز اونتاریو/کبک قراردارد که باعث شده جای خوبی برای ماندن در زمان سفر به مونترآل و تورنتو باشد. اتاوا از مرکز مونترآل، 2ساعت، از تورنتو 4ساعت و از شمال نیویورک 7ساعت فاصله دارد.

هواپیما: فرودگاه بین‌المللی اتاوا حدود 9مایل (15کیلومتر) یا 20دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.

قطار: راه‌آهن اتاوا 9دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد.

اتوبوس: اورلینزاکسپرس، اونتاریونورثلند و ماهوکس، از مونترآل، تورنتو و شهرهای دیگر شرق کانادا و اونتاریو، به اتاوا می‌آیند. اتوبوس‌ها، به ایستگاه مرکزی اتاوا در خیابان کاترین می‌روند.

اتومبیل: اتاوا از نزدیک‌ترین مرز آمریکا، در اوگدنسبرگ نیویورک، 59مایل (95کیلومتر) فاصله دارد.

فرهنگ و رسوم پایتخت کانادا


در کانادا، انگلیسی و فرانسوی به عنوان دو زبان رسمی شناخته می‌شوند. اغلب تابلوها و منوها در کانادا دوزبانه هستند، اما در اتاوا که پایتخت کانادا است، اکثریت مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین، در صورت بازدید از رستوران‌ها، نیازی به ارزیابی توانایی خود در صحبت کردن به زبان فرانسوی ندارید.

بیشتر رستوران‌ها و بارها در کانادا، 13% مالیات را به عنوان هزینه‌ای جداگانه دریافت می‌کنند که شما باید این مبلغ را به انعام خود اضافه کنید. میزان انعام مناسب در کانادا بین 20 تا 25% توصیه می‌شود و حداقل 15% از مبلغ صورتحساب به عنوان انعام معمول محسوب می‌شود.

نکاتی برای ذخیره‌ی پول


رفتن با تور: به‌دنبال فعالیت مناسبی در روزی بارانی می‌گردید؟ به پارلمان هیل بروید و در آنجا داخل ساختمان اداری را مشاهده‌کنید. تورهای پیاده‌روی رایگان هستند و حتی اگر علاقه‌ای به سیایت ندارید باید چندساعتی قدم بزنید.

رفتن به اسکیت بازی: اسکیت بازی در کانال طولانی ریدو، در زمستان رایگان است و یکی از جاذبه‌های اصلی اتاوا می‌باشد. مسیر 5مایلی برای اسکیت بازی، افراد بومی و مسافران را جذب می‌کند و بزرگترین مسیر اسکیت دنیا شناخته‌می‌شود.

عبور از مرز: بااینکه مناظر طبیعی زیادی در اتاوا هست، اما یکی از جذاب‌ترین آن‌ها، راه رفتن روی پل بین استانی رویال الکساندرا است. این پل مسیری برای پیاده‌روی است که دو استان اونتاریو و کبک را به‌هم وصل می‌کند و چشم‌انداز زیبایی از هردو استان را در اختیار مسافران قرارمی‌دهد.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید