Search
هتل مجلل

هتل، مسافرخانه، آپارتمان یا هوم استی؟‌ کدام برای سفر بهتر است!

زمانی بود که اقامت در هتل ها یا مهمانپذیرها تقریباً تنها انتخاب شما در تعطیلات یا مسافرت بودند. همه ما این را پذیرفتیم و نپرسیدیم که آیا گزینه های دیگری برای اقامت در دسترس است یا خیر.

اگر با هزینه کم مسافرت می کردید ، باید در یک هتل ارزان قیمت اقامت میکردید و این موضوع پیچیدگی خاصی نداشت.  اما این روزها گزینه‌های زیادی برای اقامت داریم. در واقع ، تنوع برای انتخاب انقدر بالاست که انتخاب بهترین گزینه دشوار است!

رزرو محل اقامت نیز می تواند پیچیده باشد!

در اینجا تعدادی از بهترین گزینه های اقامتی هنگام سفر و اینکه چرا ممکن است این گزینه ها انتخاب مناسبی برای شما باشند آورده ایم :

مهمانپذیر ها


مناسب برای: مسافرتهای انفرادی + مسافران با بودجه کم

پیش از همه چیز باید گفت، مهمانپذیرها همیشه هم گزینه مناسبی برای بودجه کم نیستند. مهمانپذیرها در حال پیشرفت هستند و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک گزینه عالی برای مسافران بازار متوسط می‌باشند. افرادی زیادی هم هستند که همیشه نمی‌توانند از عهده هزینه‌های اقامت در هتل‌های مجلل بر بیایند و همچنین نمی‌خواهند در یک هتل حوصله سر بر و ارزان قیمت اقامت کنند. هتل‌های بوتیک چیزهای متفاوت و عجیب و غریب ارائه می دهند و این دقیقاً همان چیزیست که مهمانپذیر های لوکس ارائه میدهند.

قبلاً مهمانپذیرها دارای اتاق خواب‌های پر از تخت‌های دو طبقه و کوله پشتی های بد بو بودند اما اکنون اقامت در این مهمانپذیرها می‌تواند حس و حال اقامت در هتل‌های بوتیک را داشته باشد.  مهمانپذیرهای بوتیک معمولاً دارای اتاق های خصوصی و اتاق خواب های ارزان تر هستند. محوطه های  مشترکی وجود دارد که در آنجا می توانید با افراد دیگر ملاقات کنید (که این امر برای کسانی که تنها سفر میکنند عالی است) و همچنین فضایی دور از جمع در اتاقتان برای خلوت خود داشته باشید. آشپزخانه های کاملاً مجهزی نیز دارند، بنابراین می توانید در هزینه های غذای خود نیز صرفه جویی کنید.

مهمانپذیر

همچنین مهمانپذیرهای فوق العاده مقرون به صرفه‌تری هم وجود دارد که می توانید در آنها یک اتاق را با حداکثر۲۰ نفر شریک شوید. البته اگر بودجه مالی کم و یک جفت گوش سالم دارید!

هتل ها


مناسب برای: سفرهای لوکس و پر هزینه + تعطیلات آخر هفته

وقتی صحبت از هتل‌ها می شود، یا بزرگشو بردار یا برگرد بروخونه! منظور من از کلمه بزرگ از نظر اندازه نیست ، منظورم امکانات زیاد است.

اقامت در هتل ۲ ستاره چه فایده‌ای دارد؟ اقامت در چنین هتلی ممکن است مقرون به صرفه باشد اما وحشتناک خواهد بود. هتلی با اتاق‌های تو در تو و شبیه به هم با رنگ کرمی روی دیوارش و منظره‌ای رو به بلوک‌های بتنی ساختمان روبرو. مهم نیست کدام نقطه دنیا باشید، اتاق‌های این نوع هتل‌ها در همه جای دنیا شبیه به هم هستند.

هتل

اگر قرار است در هتل اقامت داشته باشیم پس چه بهتر که لوکس باشد. از این هتل‌های لوکس با امکاناتی نظیر  استخر، صبحانه در رختخواب، بالش های کرکی، یک مینی بار، حمام بزرگ، سرویس بهداشتی گران قیمت و یک دست لباس حمام و دمپایی پشمی.

آپارتمان ها


مناسب برای: سفرهای طولانی مدت + سفرهای خانوادگی + سفرهای گروهی

داشتن فضای اضافی با اتاق نشیمن و داشتن آشپزخانه  مجهز بسیار عالی است. وقتی مدت طولانی در سفر هستید ، در این آپارتمان ها اغلب فضای دنج و خلوت بیشتری برای تماس با خانه و احساس آرامش نسبت به مهمانپذیرها یا هتل وجود دارد.

آپارتمانها

اگر با بچه‌ها سفر می کنید ، آپارتمان ها بسیار راحت تر هستند تا بتوانید برای آنها غذا درست کنید و بزرگسالان وقتی بچه ها خواب هستند جایی برای نشستن دارند. اگر گروهی سفر می کنید، آپارتمان‌ها واقعاً مقرون به صرفه هستند، به خصوص اگر منتظر مهمان هم باشید.

هتل آپارتمان ها


مناسب برای: تجربه ی راحت تر و لوکس تر اقامت در آپارتمان

همانطور که از نامش پیداست ، ترکیبی از اتاق های سبک آپارتمانی با ویژگی های یک هتل هستند. شما پذیرایی، نظافتچی ها، روزنامه‌ها، سالن بدنسازی، صبحانه و گاهی سرویس اتاق را نیز مانند هتل دارید، اما در عین حال فضای کامل یک آپارتمان را نیز در اختیار دارید نه فقط یک اتاق هتل.

هتل آپارتمان

مهمانخانه


بهترین برای: مسافران با بودجه کم و تجربه های منحصر به فرد

مهمانسراها بیشتر در آسیا رایج هستند و معمولاً کوچک و مقرون به صرفه هستند. آنها از کلبه‌های ساحلی گرفته تا هتل‌های کوچک، خانه‌های ییلاقی کوچک یا اتاق‌هایی در خانه افراد با سرویس تختخواب و صبحانه متغیر هستند.

مهمانخانه

اکثرا می توانید با صاحبان خانه ها سر کمتر پول دادن به توافق برسید و یا حداقل صبحانه را به صورت رایگان دریافت کنید.

اجاره منزل


مناسب برای: تجربیات محلی

اگر می خواهید فرهنگ محل سفر خود را از نزدیک حس کنید، می‌توانید اقامت در خانه یک خانواده محلی را انتخاب کنید. شما وعده های غذایی خود را با آنها می خورید و یکی از اعضای خانواده اغلب هوای شما را دارد و شما را به گردش میبرد.

مهمان گردی (نوعی مسافرت ارزان و مهمان شدن در خانه دیگران با جای خواب ساده اکثرا روی کاناپه)


مناسب برای:  کسب تجربیات محلی و مسافران با بودجه کم

کوچ‌سرفینگ (Couchsurfing) یک وب سایت اجتماعی است که در آن می توانید بطور کاملا رایگان میزبانان مختلف را جستجو کرده و روی کاناپه شخصی میزبان بخوابید (یا در صورت خوش شانس بودن اتاق جدا برای خود داشته باشید). میزبان شما معمولاً شهر را به شما نشان می دهد و از شما انتظار خواهد داشت که او را همراهی کنید و بیرون را بگردید نه اینکه فقط بخاطر رایگان بودنش خانه آنها را پاتوق خود کنید.

این نوع اقامت راهی عالی برای آشنایی با منطقه است و بسیاری از مسافران علاقه زیادی به این نوع اقامت دارند.

وبسایت Airbnb  یا اجاره کردن خانه های خصوصی


مناسب برای: سفرهای ارزان ، سفرهای لوکس ، سفرهای طولانی مدت ، سفرهای گروهی ، سفر بهمراه خانواده وکسب تجربیات محلی

بله ، اجاره خانه خصوصی تقریباً برای هر نوع مسافرتی یک گزینه عالی است Airbnb. محبوبترین وب سایت برای یافتن خانه برای اجاره است، اما گزینه‌های زیادی نیز وجود دارد.  این وبسایت اساساً جایی است که شما برای مدت اقامت خود، خانه شخصی فرد دیگری را اجاره می کنید. این فرد ممکن است در خارج از کشور زندگی کند یا در تاریخهایی که رزرو کرده‌اید برود و با دوستان یا خانواده خود در جای دیگری بماند.

خانه ها همیشه تمیز و مرتب و بدون وسایل شخصی صاحب خانه هستند (بعید است عکس های خانوادگی صاحب خانه را روی دیوارها ببینید) اما این خانه ها هر چیزی که نیاز داشته باشید را دارند و حس بودن در خانه یک خانواده را به شما میدهند.

در این نوع اقامت با همه چیز از آپارتمان های کوچک گرفته تا خانه های بزرگ و مجلل روبرو خواهید شد.

مراقبت از خانه در نبود مالک


مناسب برای:  سفرهای طولانی مدت، برنامه سفری منعطف و سفرهای کم هزینه

در غیاب مالک، مراقبت از خانه معمولاً شامل عضویت در یک وب سایت اجتماعی و انتظار برای یافتن فرصتی مناسب برای اقامت در خانه‌ای است که به طور رویایی در آن بمانید. روش این نوع اقامت به این صورت است که زمانی که صاحب خانه به سفر خارج از شهر یا کشور می‌رود، به دنبال فردی می‌گردد که در خانه نگهبانی کند و احتمالاً مراقبت از حیوانات خانگی و باغ آنها نیز بر عهده داشته باشد.

این وضعیت به صورت یک تبادل منافع میان دو طرف در نظر گرفته می‌شود؛ به این ترتیب، صاحب خانه نگرانی درباره مراقبت از خانه خود ندارد و همچنین یک پرستار حیوانات خانگی رایگان می‌یابد، در حالی که مراقب خانه هم از یک سو اقامت رایگان بهره‌مند می‌شود و از سوی دیگر یک همبازی سگ به دست می‌آورد.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید