Search
بهترین زمان سفر به کانادا | فصل مناسب برای مسافرت به کانادا

بهترین زمان سفر به کانادا | فصل مناسب برای مسافرت به کانادا

کانادا کشور بسیار بزرگی است و متفاوت بودن آب و هوای غرب , شرقش چیز عجیبی نیست. در کانادا می‌توانید فصول مختلف را لمس کنید زیرا طبیعت این کشور با روشنی به فصل های مختلف، رنگ عوض می‌کند. اگرچه فصل تابستان، فصل مورد علاقه گردشگران است، اما بهترین زمان سفر به کانادا از سپتامبر تا نوامبر (از شهریور تا آبان) است. دمای هوا در این اوقات پایین‌تر می‌آید، اما هنوز مطبوع است و شروع برگ‌ریزان پاییز می‌تواند تم بسیار زیبایی به تعطیلاتتان ببخشد. بعلاوه فستیوال‌های کدو تنبل، سیب و شراب هم پاییز را به دوره مخصوصی از سال برای کانادا تبدیل می‌کند.

بهترین فصل بازدید از کانادا کدام است؟


زمستان کانادا

زمستان کانادا21 دسامبر (اول دی) نقطه شروع فصل سرما و انقلاب زمستانی کانادا است که تا 19 مارس هم ادامه پیدا می‌کند. زمستان در کانادا سرد است، یعنی دمای شهرهای ساحلی در حد 4 درجه سانتی‌گراد و مناطق شمالی، سرمای استخوان سوز 20- درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند. اما اگر یکی از طرفداران ورزش اسکیت و اسکی باشید، اتفاقا زمستان فصلی است که باید به کانادا سفر کنید. می‌توانید به دیدن پدیده شفق قطبی بروید و بدانید که اگرچه باید سرما را تحمل کنید، اما ارزشش را دارد! سردی زمستان به تنهایی نمی‌تواند بر زیبایی‌های زمستان کانادا غلبه کند و با وجود سرما، می‌توان زمستان را یکی از بهترین فصل‌های کانادا دانست. یکی دیگر از ویژگی‌های زمستان، فستیوال‌ها و مراسم جذابی است که اتفاقا کم هم نیستند.

زمستان کانادا بهترین زمان برای جشن‌ها و ورزش‌های زمستانی است؛ روی دریاچه‌های یخ سراسر کشور می‌توانید صحنه‌های طبیعی بسیار زیبایی را در حین اسکیت ببینید و بهترین نقاط برای اسکی را نیز می‌توانید در رشته کوه‌های کانادا تجربه کنید. اگر هنوز شانس دیدن شفق قطبی را نداشته‌اید، حتما باید زمانی را برای دیدن این پدیده زمستانی کنار بگذارید. زمستان همچنین فصل بسیار خوبی برای تجدید دیدار با دوستان و آشنایان است و اغلب کانادایی‌ها، در ایام تعطیلات از کارشان مرخصی می‌گیرند. اگر به دنبال لذت حداکثری از زیبایی‌های زمستان کانادا هستید، لباس گرم بپوشید و برنامه سفر را بچینید. بعلاوه، زمستان فصل تعطیلات کانادایی‌ها است و فستیوال زمستانی اتاوا، ارزش یک سفر به پایتخت را دارد.

 • دما: عرض جغرافیایی گسترده کشور باعث شده که دمای کشور در طول زمستان در نقاط مختلف، متفاوت باشد، اما به طور کلی باید انتظار زیر صفر را داشته باشید. ونکوور در زمستان احتمالا بالاترین دما (نزدیک به 4 درجه) را ثبت می‌کند. دمای نقاط دیگری مثل مونترآل، تورنتو و اتاوا حتی تا 25- درجه سانتی گراد هم می رسد.
 • آب و هوا: با توجه به مورد بالا، آب و هوای کانادا در زمستان سرد است.

بهار کانادا

بهار کانادافصل بهار، یعنی از 20 مارچ تا 20 ژوئن شاید در کشورهای دیگری مثل هند با دمای بالاتری شناخته شود. اما ماه آوریل برای باران‌هایش شناخته می‌شود و برای آنکه بتوانید از تعطیلاتتان حداکثر لذت را ببرید، باید آماده آب و هوای متغیر این کشور باشید. هوا در ماه می رو به گرمی می‌گذرد و برگ‌های سبز و شکوفه‌های درختان و گل‌ها، محیط را زیبا می‌کنند. ماه می با طبیعت زیبا و هزینه‎های کمتر در مقایسه با تابستان، یکی از بهترین اوقات سفر به کانادا به شمار می‌رود. ژوئن هم همینطور است و روزها به طولانی‌ترین شکل خود می‌رسند. بعلاوه می‌توانید با حرکت به سوی شمال از مناظر رشته کوه‌ها، دره‌ها، یخچال‌ها و دریاچه‌ها لذت ببرید.

وقت زندگی مجدد طبیعت است و کانادایی‌ها هم با فستیوال‌های مختلفی مثل فستیوال تولیپ کانادایی (در اتاوا)، فستیوال شکوفه‌های گیلاس (ونکوور) و فستیوال شکوفه‌های سیب آناپلیس (نووااسکوشیا) به سراغ بهار می‌روند. از موقعیتی که طبیعت در اختیارتان قرار داده، نهایت استفاده را ببرید و به کانادا بروید.

اوایل بهار، فصل اصلی گردشگری کانادا نیست و به همین دلیل هم می‌تواند با هزینه سفر و سکونت کمتری به کانادا سفر کنید. فصل فستیوال‌های کانادا با شکوفه دادن گل‌ها و درختان آغاز می‌شود و در پایان تابستان هم به اتمام می‌رسد. بهار کانادا معمول سرد و خیس است، بنابراین بهتر است چتر و یک چکمه مناسب برای سفر به کانادا همراهتان باشد.

 • دما: دمای هوای نقاط و عرض‌های جغرافیایی مختلف، متفاوت است، اما به طور کلی باید انتظار دمای هوای بالای صفر را داشته باشید. دمای هوای بهار ونکوور در حدود 12 درجه سانتی‌گراد است و شهرهای دیگر مثل مونترآل، تورنتو و اتاوا شاید کمتر از 0 درجه سلسیوس باشد.
 • آب و هوا: بهار با آب و هوای سرد آغاز می‌شود، اما روند گرمایش آن ادامه پیدا می‌کند.

تابستان کانادا

تابستان کاناداتابستان و ماه‌های جولای تا آگوست، فصل اوج گردشگری کانادا است و می‌توانید به سادگی در کل کشور سفر کنید و از فعالیت‌های مختلفی لذت ببرید که در دسترس گردشگران قرار می‌گیرد. در استمپید کلگری در جایگاه یک کاوبوی قرار بگیرید و بعد از آن (در ماه جولای) برای شنیدن موسیقی بزرگان سبک جاز دنیا به فستیوال موسیقی جاز مونترآل، کبک بروید. مقاصد بی‌شماری در تابستان برای دوستداران طبیعت وجود دارد که از حضور در آنها لذت خواهند برد.

فصل اوج حضور گردشگران با جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلف سراسر کشور مثل کارناوال‌ها، نمایشگاه‌های ملی کانادا و رژه افتخار همراه می‌شود. در تابستان تورنتو می‌توانید شاهد همه این جشنواره‌ها باشید و از غذاهای لذیذی که سرو می‌شود هم لذت ببرید. از جمله فستیوال‌ها دیگر می‌توان به نمایشگاه ملی اقیانوس آرام (ونکوور)، کلگری استمپید (کلگری)، صرفا جهت خنده (مونترآل) و جشنواره نور (ونکوور) اشاره کرد. گرم بودن هوا یکی از فاکتورهای موثر برای برنامه ریزی سفر خیلی ها محسوب می‌شود و به همین دلیل هم تابستان بهترین زمان سفر برای اکثر افراد است. تمامی مقاصد گردشگری، پارک‌های ملی و … در تابستان باز هستند و تنها عامل محدودکننده، خستگی شما خواهد بود. اما فصل اوج گردشگری به معنای جمعیت مسافران زیاد و شلوغی مقاصد مختلف است، بنابراین باید شهرهای کوچکتر و مقاصد خلوت تری را انتخاب کنید تا بتوانید در زمان و هزینه، صرفه جویی کنید.

 • دما: علیرغم تفاوت‌های دمایی به دلیل عرض جغرافیایی متفاوت در طول کشور، اما دمای اکثر نقاط کانادا در این فصل بالا می‌رود. برای مثال تورنتو با بازه نسبتا بزرگ حدود 20 تا 35 درجه مواجه خواهد بود و نقطه ای مثل ونکوور با تغییرات دمایی کمتری در حدود 18 تا 27 مواجه می‌شود.
 • آب و هوا: باید گفت که همانطور که انتظار می رود، تابستان، گرمترین فصل کانادا است.

پاییز کانادا

پاییز کاناداپاییز کانادا (سپتامبر تا دسامبر) واقعا چشم اندازهای بی‌نظیری دارد؛ چه در حال پیاده‌روی و دیدن اماکن تاریخی یک شهر کوچک باشید، چه به جنگلی در نزدیکی محل اقامتتان بروید، نفستان از رنگ برگ‌ها و مناظری که می‌بینید بند خواهد آمد. سبز جذاب در کنار برگریزان خزان و رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز همگی صحنه‌هایی را ایجاد می‌کنند که قطعا نمی‌خواهید از دستشان بدهید. همه جا نسبت به فصل تابستان خلوت‌تر است و می‌توانید به سادگی از چشم‌اندازهای فوق‌العاده کانادا لذت ببرید.

شما هم می‌توانید به مردم کانادا در جشنواره تغییر فصل و چند رویداد و فستیوال دیگر بپیوندید. به دیدن Tremblant Symphony در کبک، Kitchener/Waterloo Oktoberfest، جشنواره انگور و شراب نیاگارا (سنت کاترین) و فستیوال بین‌المللی Celtics Colours در نوا اسکوشیا بروید. اوایل پاییز به دلایل زیادی، از فستیوال های متعدد تا تعداد کم گردشگران، زمان بسیار خوبی برای سفر به کانادا است. دمای هوا هنوز در حدی است که می‌توانید به آبشار نیاگارا سری بزنید و از زیبایی های تغییر رنگ فصل در اطراف نیاگارا لذت ببرید.

فصل گردشگری کانادا، تابستان است بنابراین اگر نمیخواهید در شلوغی های اماکن گردشگری و اقامتی گیر کنید، باید مقاصد دیگری را انتخاب کنید و به شهرهای کوچکتر بروید. اینطوری می توانید پول و زمن پس انداز کنید و تجربه خاص و کانادایی خود را رقم بزنید.

 • دما: دمای نقاط مختلف کانادا با توجه به عرضهای جغرافیایی، متفاوت خواهد بود اما به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که هوا خنک بشود. میانگین دمای هوای سپتامبر، اکتبر و نوامبر تورنتو در حدود 16، 10 و 4 درجه است. الگوی دمایی شهرهای دیگر کشور هم مشابه با تورنتو است و به تدریج شروع به خنک شدن می‌کنند.
 • آب و هوا: آب و هوای کانادا در این فصل کم کم خنک می‌شود.

بهترین آب وهوا برای سفر به کانادا


بهترین آب وهوا برای سفر به کانادابه طور کلی ماه‌های ژوئن تا آگوست، گرمترین ماه‌های کانادا هستند؛ دمای هوای جنوب کانادا در این ماه‌ها به طور میانگین بالاتر از 30 درجه سانتی‌گراد است. دمای هوا با ورود به پاییز کمی خنک‌تر می‌شود، اما هنوز مطبوع و مناسب سفر خواهد بود. به نظر ما ماه‌های سپتامبر و اکتبر بهترین زمان سفر و انجام فعالیت‌های بیرون از خانه در کانادا است. در اکثر نقاط کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا شاهد برگریزان پاییز خواهید بود و فستیوال های مختلف پاییز هم ا جاذبه های دیگر این ماهها است.

اقتصادی‌ترین زمان سفر به کانادا


اگر می‌خواهید سفرتان به کانادا کمی ارزانتر تمام شود، باید بدانید که ماه‌های جولای و آگوست در تابستان، فصل اوج گردشگری است و هزینه‌ها بیشتر است. اکثر اقامتگاه‌های پارک‌های ملی در این اوقات از قبل رزرو شده‌اند و برای هر فعالیتی باید پول زیادی پرداخت کنید. برای آنکه هم آب و هوای خوبی را تجربه کنید و هم به جیبتان زیاد فشار نیاورید، پیشنهاد ما سفر به کانادا در می-ژوئن یا سپتامبر-اکتبر است. اگرچه سفر در زمستان تنها در صورتی منطقی است که برنامه‌ای مثل ورزش‌های زمستانی یا فستیوال‌های مختلف را در برنامه داشته باشید، اما با پیشنهادهای ویژه‌ای مواجه خواهید شد. البته لازم به گفتن نیست که برای رانندگی در زمستان کانادا باید ماشینتان را برای زمستان مجهز کرده‌باشید.

بهترین زمان سفر به کانادا برای خانواده‌ها


بهترین زمان سفر به کانادا برای خانواده‌هااگر با خانواده و فرزندانتان قصد سفر به کانادا را دارید، توصیه ما به برنامه‌ریزی سفر برای ژوئن یا سپتامبر است. تابستان در جنوب کانادا می‌تواند خیلی گرم باشد و متاسفانه در سالیان اخیر شاهد آتش سوزی های گسترده‌ای بوده‌ایم و دود پراکنده در هوا در ماه‌های جولای-آگوست به یک موضوع رایج در سالیان اخیر تبدیل شده است. برای لذت بردن از دما و کیفیت مناسب هوا، پیشنهاد ما سفر به کانادا در اواخر بهار و اوایل پاییز است.

بهترین زمان سفر به کانادای خلوت


کانادا کشور بسیار گسترده ای است و تنها 40 میلیون نفر جمعیت دارد، یعنی اینکه با جمعیت زیادی مواجه نشوید، کار خیلی سختی نیست. اما پارک‌های ملی کشور مثل پارک بنف، جاسپر و باترتون، محل تجمع جمعیت کثیری در ایام تابستان می‌شود، بنابراین اگر نمی خواهید با جمعیت گسترده‌ای مواجه شوید، بهتر است برنامه سفرتان را به فصول گردشگری غیراوج منتقل کنید.

بعلاوه باید بدانید که گردشگری کانادا و فعالیت‌های این کشور در تمامی فصول برقرار است و مردم کانادا بر خلاف سرمای شدید این کشور در زمستان، فعالیت‌هایشان را تعطیل نمی‌کنند.  فستیوال‌های بسیاری در طول سال در کانادا برگزار می‌شود و با کمی تحقیق می توانید مقاصد بسیار خوبی را برای برنامه سفرتان انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر برای دیدن چشم اندازهای فوق‌العاده کانادا چه زمانی است؟


بهترین زمان سفر برای دیدن چشم اندازهای فوق‌العاده کانادا چه زمانی است؟به طور کلی می‌توان ماه‌های می تا اکتبر را زمان بسیار خوبی برای سفر به کانادا دانست. برفی در جنوب نمی‌بارد و به راحتی می‌توانید به نقاط و جاذبه‌های مختلف بروید و دستتان برای لذت بردن از دیدنی‌های مختلف باز است. اما یادتان باشد که اگر می‌خواهید از نوامبر تا مارس به کانادا بروید، باید وسیله نقلیه خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنید.

فعالیت‌های جالبی که در فصل سفر به کانادا می‌توان در نظر داشت.


بازدیدی از کانادا در فاصله بین ژانویه تا مارس

 • کارناوال کبک، کبک: کارناوال کبک، بزرگترین فستیوال زمستانی است و بیش از صد سال است که در هر فوریه در این شهر برگزار می‌شود. می‌توانید از تجمع‌های شبانه، کنسرت‌ها، تئاتر، مجسمه‌های یخی و برقی و اسکیت لذت ببرید.
 • اسکی و اسنوبرد: مراکز اسکی در کل کانادا محبوب هستند، اما بدون شک می توان نواحی کوهستانی البرتا و بریتیش کلمبیا را از برترین نقاط برای عاشقان اسکی دانست.
 • Festival du Voyageur شهر وینیپگ: یک رویداد خانوادگی در وینیپگ، مانیتوبا که به مدت ده روز میزبان کنسرت‌ها، مجسمه‌های یخی، رژه‌ها، نمایش کودکان، سورتمه سواری و … است.

سفر به کانادا در آوریل و می

 • دیدن وال‌ها: اگرچه بهترین ماه‌های دیدن وال‌ها در کانادا به موقعیت جغرافیایی و گونه وال‌ها بستگی دارد، اما از آوریل تا اکتبر معمولا بهترین ماه‌های مشاهده این حیوانات دوست داشتنی است. معمولا سفر به سواحل شرقی و غربی و خلیج هادسون برای دیدن وال‌ها پیشنهاد می شوند؛ دیدن وال‌ها در ویکتوریا، بریتیش کلمبیا، یکی دیگر از سفرهای روزانه محبوب در میان مسافران به شمار می‌رود.
 • Toonik Tyme در شعر ایکالوئیت: اگر دنبال سفر به نواحی شمالی تر کانادا هستید، می‌توانید فستیوال Toonik Tyme در ایکالوئیت را در نظر بگیرید. این رویداد یک جشن سالانه در بهار همراه با رقص و آواز، ساخت خانه‌های اسکیمویی، سورتمه سواری، کارگاه‌ها و جشن‌های مختلف است.
 • جشنواره لاله‌های کانادا: جشنواره گل لاله هر ساله در ماه می، در منطقه اتاوا-گاتیناو کانادا برگزار می شود. سالانه میلیون‌ها گل لاله کاشته می‌شود و در این رویداد می توانید ماشین های غذا، نمایشگاه‌ آثار تاریخی، صنایع دستی و خرید را نیز ببینید.
 • این فستیوال که تحت عنوان شکوفه‌های کانادا نیز شناخته می‌شود، زمانی برای باز شدن شکوفه‌های درختان گیلاس شهر تورنتو است. این وقت از سال زمان بسیار خوبی برای دیدن چشم اندازهای بسیار زیبا در کل شهر، رویدادها و نمایش های موسیقیایی، صنایع دستی و ورکشاپ های مختلف دیگر است.

سفر به کانادا در ماه‌های ژوئن تا آگوست

 • فستیوال جز مونترال: بزرگترین فستیوال موسیقی جز دنیا هر ساله در ژوئن و جولای در مونترآل، کبک، برگزار می‌شود و بیش از 3000 فعال حوزه موسیقی را از بیش از 30 کشور دنیا دور هم جمع می‌کند. این فستیوال که بیش از 2 میلیون گردشگر را جذب می‌کند، بخش بزرگی از مرکز شهر مونترآل را به روی ماشین‌ها می‌بندد و باید برای رسیدن به آن کمی پیاده‌روی کنید.
 • کلگری استمپید: هر ساله در جولای در کلگری، آلبرتا برگزار می‌شود و بیش از یک میلیون گردشگر به خود جذب می‌کند و شامل بخش‌های مختلفی از جمله نمایش سوارکاری، نمایشگاه، بازار، رژه، کنسرت، مسابقه کالسکه سواری، نمایشگاه محصولات کشاورزی، ماشین های غذایی و … است.
 • فستیوال های سنتی: تابستان را باید فصل فستیوال های سنتی دانست که در نقاط مختلف کشور کانادا برگزار می‌شود. بعضی از معروفترین رویدادهای تابستانی در وینیپگ (مانیتوبا)، رجینا، هالیفاکس، کلگری، ادمونتون و ونکوور برگزار می‌شود و شامل موسیقی زنده نیز می‌شود.

سفر به کانادا در اکتبر و سپتامبر

 • کوچ ماهی‌های سالمون در بریتیش کلمبیا: یکی از شگفت انگیزترین مهاجرت‌های دنیا است که در پاییز در سواحل غربی رخ می‌دهد و تبدیل به محل کوچ ماهی‌های سالمونی می‌شود که برای تخم گذاری بر خلاف جریان رودخانه ها شنا می‌کنند. بعضی از بهترین نقاط برای دیدن کوچ ماهی‌های سالمون در ویکتوریا، بند آلبرنی، ونکوور (و ساحل Sunshine) و Lower Mainland است.
 • فستیوال شراب Okanagan: اگر عاشق شراب اعلا، گذراندن اوقاتی در تاکستان‌های انگور، برگریزان پاییز و جوی فوق العاده هستید، احتمالا باید برنامه‌ریزی سفر برای حضور در فستیوال شراب که در پاییز در ماه اکتبر برگزار می‌شود، را آغاز کنید. دره Okanagan که در ایالت BC واقع شده، برای شراب سازی های بسیار باکیفیت، باغ های میوه، هتل های شیک و فستیوال های مختلفش شناخته می‌شود.
 • خرس های قطبی: تجربه دیدن خرس های قطبی در زمستان کانادا، به خصوص در نقاطی مثل چرچیل، مانیتوبا یکی از تجربیات منحصر بفرد کانادا است. سفر به چرچیل در خلیج هادسون برای دیدن خرس‌های قطبی با دیدن شفق قطبی، دیدار از موزه و پرنده‌های مختلف همراه می‌شود .
 • فستیوال بین المللی فیلم تورنتو: اگر دنبال اهداف هنری تری هستید، فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو یکی از جشنوارهای برتر فیلم دنیا است که بیشتر نیم میلیون گردشگر در سال جذب می‌کند. این جشنواره هر سال در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و زمان بسیار خوبی برای سفر به تورنتو هم محسوب می‌شود.

مسافرت به کانادا در ماه‌های نوامبر و دسامبر

 • فستیوال بابانوئل تورنتو: یک جشنواره سالیانه که در یکشنبه سوم ماه نوامبر برگزار می‌شود و بیش از یک دهه است که سانتا را مهمان فصل تعطیلات این شهر کرده است. بیش از نیم میلیون نفر در این جشنواره شرکت می کنند و گروههای موسیقی و بالن‌های مختلفی را می‌توان در این تجمع مشاهده کرد.
 • فستیوال زمستانی نور، آبشار نیاگارا: اگرچه محبوب‌ترین فصل بازدید از آبشار نیاگارا در زمستان است، اما زیباترین حالت آن را شاید بتوان در فصل تعطیلات دید. بزرگراه نیاگارا، جزایر دافرین و آبشار نیاگارا در هر نوامبر و دسامبر، میزبان فستیوال نوری است که با بیش از 3 میلیون چراغ تزئین می‌شود؛ این فستیوال بزرگترین جشنواره رایگان فضای باز کانادا است.
 • بازارهای کریسمس: بازارهای عید کانادا بین نسل‌های مختلف کانادا منتقل می‌شود و مثل همتایان اروپایی‌اش، ارمغان شادی را می اورد. بهترین بازارهای کریسمس کانادا را می توان متعلق به تورنتو، ON، پارک ملی بنف، AB، شهر کبک و مونترآل، QC و ونکوور در بریتیش کلمبیا دانست.

آب و هوای نقاط مختلف کانادا


آب و هوای نقاط مختلف کاناداآب و هوای بریتیش کلمبیا

آب و هوای بریتیش کلمبیابریتیش کلمبیا به عنوان یکی از شهرهای گرمتر کانادا شناخته می‌شود. در این ایالت، در مناطق داخلی می‌توان انتظار تابستان‌های بسیار گرم با دماهای حدوداً 30 درجه سانتیگراد یا بیشتر را داشت. همچنین زمستان‌های سردی نیز وجود دارد که دما به زیر 20- درجه سانتیگراد می‌رسد. با این حال، مکان قرار گرفتن نواحی غربی این شهر در نزدیکی ساحل، باعث می‌شود که تابستان‌ها معتدل‌تر با دماهای حدوداً 20 درجه سانتیگراد و زمستان‌ها بارانی با دماهای کمتر از صفر درجه سانتیگراد (کمتر رخ داده) باشد.

آب و هوای آلبرتا

آب و هوای آلبرتاشاید یکی از پرآفتاب‌ترین شهرهای کانادا، آلبرتا باشد که آب و هوای قاره‌ایش، تابستان‌هایی داغ و زمستانی‌هایی بسیار سرد را برای این شهر به همراه آورده است. اما بادهای شینوک در فصل زمستان (جبهه هوای اقیانوسی که از روی کوهها می وزد) به سرعت دما را بالا می برد. بارش برف در نقاط کوهستانی طبیعی است ولی باقی نقاط البرتا در طول زمستان معمولا خشک خواهد بود. دمای هوای زمستان آلبرتا معمولا به پایین تر از 20- درجه سانتی گراد (و حتی سردتر) و دمای تابستان هم به بالاتر از 30  درجه می‌رسد.

آب و هوای مانیتوبا و ساسکچوان

آب و هوای مانیتوبا و ساسکچوانهر دو ایالات مانیتوبا و ساسکچوان، مناطق دشتی و باز هستند و آب و هوای قاره‌ای آن باعث شده که تابستان های گرم و زمستان‌های بسیار سردی داشته باشند و تغییرات دمایی فصلی شدیدی را تجربه کنند. دمای زمستان این مناطق به زیر 30- (یا حتی 40-) درجه سانتی گراد و در نقطه مقابل، دمای تابستان هایش به بالای 30 درجه سانتی گراد می رسد.

آب و هوای انتاریو و کبک

آب و هوای انتاریو و کبکمانند سایر مناطق دشتی کانادا، ایالت‌های انتاریو و کبک نیز تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد را تجربه می‌کنند. این مناطق در جنوب انتاریو و کبک به عنوان مقصدی برای گردشگران شناخته شده‌اند و همچنین تابستان‌های شرجی و زمستان‌های پربرف دارند. در فصل زمستان، دما در هر دو این نقاط به زیر 20- درجه سانتیگراد می‌رسد، و در فصل تابستان نیز به بالای 20 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

آب و هوای دریایی (نووا اسکوشیا، جزیره شاهزاده ادوارد، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور)

آب و هوای دریایی (نووا اسکوشیا، جزیره شاهزاده ادوارد، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور)آب و هوای سواحل شرقی کانادا هم با زمستان های برفی و تابستان‌های گرم و البته بارانی همراه است. دمای زمستان معمولا تا زیر 15- درجه سانتی گراد می رسد و تابستان های کوتاهش به طور میانگین می تواند دمای 20 درجه سانتی گراد را تجربه کند. به همین دلیل معمولا از ژوئن تا سپتامبر و به خصوص فصل تابستان، اولین انتخاب گردشگرانی است که قصد بازدید از جزیره شاهزاده ادوارد یا قسمت‌های ساحلی دیگر را دارند. البته که در فصل‌های دیگر هم می توان به این اماکن رفت اما باید انتظار بسته بودن جاذبه های گردشگری و هتل ها را داشته باشید.

قلمروهای آب و هوایی کانادا (یوکان، شمال غربی، نوناووت)

قلمروهای آب و هوایی کانادا (یوکان، شمال غربی، نوناووت)آب و هوای قلمروی شمالی کانادا متشکل از آب و هوای قطبی و زیرقطبی یا زیرشمالگانی است. دمای تابستان این نقاط به ندرت به 20 درجه سانتی‌گراد (68 درجه فارنهایت) می‌رسد و دمای زمستان‌ها هم با سقوط آزاد به پایین تر از 40- سانتی گراد می رسد. حضور در نزدیکی دایره قطبی (که بخش زیادی از آن هم بالاتر از آن قرار دارد) باعث شده تا ماههای زیادی از سال در تاریکی بگذرد و این در حالی است که خورشید در اکثر تابستان غروب نمی کند.

سوالات متداول


بهترین ماه سفر به کانادا کدام است؟

بهترین ماه گردشگری کانادا برای داشتن بهترین آب و هوا و مناسب‌ترین هزینه، ماه ژوئن یا سپتامبر است.

بهترین فصل کانادا کدام است؟

بهترین فصل سفر به کانادا را می‌توان اوایل پاییز دانست که هوا هنوز نسبتا گرم است، اما جمعیت بسیار کمتری در مقایسه با اوج تابستان به کانادا می‌روند.

چه ماه‌هایی در کانادا گرم است؟

گرم ترین ماههای کانادا، جولای، آگوست، سپتامبر و ژوئن است که اکثر قسمتهای جنوبی کانادا در واقع روزهای بسیار گرمی را سپری می کنند.

ارزانترین زمان مسافرت به کانادا چه وقتی است؟

اواسط ماه می تا اواخر ژوئن، زمان بسیار خوبی برای مسافرت به کانادا است! کمتر بودن تعداد گردشگرها باعث می‌شود که هزینه ها در سطح منطقی تری باشند. فصل گردشگری تابستان به صورت رسمی آغاز شده اما دو هفته ایتدایی آن هنوز تق و لق است و خیلی از جاذبه های گردشگری هنوز بسته هستند.

ماه‌های بسیار گرم کانادا کدام هستند؟

به طور کلی ژوئن تا آگوست، گرمترین ماههای کانادا هستند و درمای هوا معمولا در جنوب کشور تا 36 درجه سانتی گراد یا 86 درجه فارنهایت و بالاتر هم می رسد. شاید دمای هوا در پاییز کمی کم شود، اما هنوز برای بیرون رفتن مناسب است.

چند روز برای گذراندن تعطیلات در کانادا کافی است؟

پیشنهاد ما به گذراندن حداقل 10 روز در این کشور و لذت بردن از زرق و برق شهرها، و زمانی هم برای رفتن به دل طبیعی بکر مثل پارک ملی بنف و جاسپر است.

ارزانترین فصل کانادا کدام است؟

نوامبر تا آوریل به دلیل سرما، فصل ارزان تر برای سفر به کانادا است، اما این زمان برای کسانی که از اسکی و بازیهای زمستانی لذت می‌برند، یک آرمانشهر است. پاییز و تابستان برای سفر به شهرهای بزرگتری مثل تورنتو، ونکوور، کبک و … ایده آل است.

کانادا در ماه می چه شکلی است؟

ماه می، بهار کانادا است و دمای هوا کمی بالاتر می‌شود و البته باید انتظار آفتاب و باران رگباری را هم داشته باشید. دمای همای شهرهای ساحلی غربی و شرقی (ونکوور و تورنتو) تقریبا مثل هم هستند اما نقاط مرتفع تری مثل بنف در این وقت سال هنوز سردتر از باقی نقاط است.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید