لوگو آبرنگ سفر

30 اپلیکیشن ضروری برای سفر که هر مسافری به آن نیاز دارد

فهرست مطالب

هنگامی که صحبت از برنامه‌ریزی و سفر باشد، مسافران بیش از هر زمان دیگر به گوشی‌های هوشمند خود اعتماد دارند. اپلیکیشن‌های سفر ، تنها یک منبع الهام‌بخش نیست، بلکه برای رزرو و برنامه‌ریزی مدیریتی بسیار مفید هستند – حتی می‌توان رزرو رستوران یا پیدا کردن کلاس‌های ورزشی خوب را در هر کجای جهان که قرار است سفر کنید، انجام داد.

اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که در انجام هرکاری می‌توان از آنها کمک گرفت، از رزرو روز هتل و تغییرات پرواز در آخرین لحظات، تا  مواردی که به عنوان کتاب راهنما و دیکشنری‌های زبان خارجی که کاملاً در دست شما جا می‌گیرد. با استفاده از اپلیکیشن می‌توانید مسیرهای  داخلی شهر جدید را پیدا کنید؛ تبدیل ارز انجام دهید؛ چمدان را به بهترین نحو جمع کنید، حتی مهارت‌های عمومی محلی را فراهم کند. هر چیزی که هنگام سفر نیاز دارید، اپلیکیشنی برای آن وجود دارد.

محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها را می‌توانید در اینجا  پیدا کنید. برخی از آنها آشنا هستند و برخی دیگر ممکن است معروف نباشند، اما به هر حال، برای دانلود آنها آماده باشید.

پیدا کردن و رزرو پرواز

علاوه بر اپلیکیشن‌هایی خطوط هوایی که بطور مداوم از این پروازها استفاده می‌‌کنید، این اپلیکیشن‌ها می‌توانند پروازهای ارزان را پیدا کرده و کل سفر را برنامه‌ریزی کنند.

hopper

hopper   به مسافران کمک می‌کند که ارزانترین پروازهای ممکن را پیدا کنند و در صورتی که تاریخ‌های سفر قطعی نشده است،  می‌تواند کمک کند که مقداری از پول نقد خود را ذخیره نگه دارید.

سایت هاپر

هنگامی که شهر مبدا و مقصد مورد نظر را وارد کردید، hopper   تقویمی از سال جاری را به شما نشان می‌دهد که روزهایی از آن با رنگ نشانه‌گذاری شده که میانگین قیمت‌های پیشین را نشان می‌دهد. روزهایی که به رنگ سبز هستند، ارزانترین است و به دنبال آن رنگ نارنجی ، مرجانی و قرمز است که قرمز نشان‌دهنده گران‌ترین روزها برای پرواز است. این اپلیکیشن‌ دارای یک ویژگی «مراقب این سفر باش» است که اگر قیمت‌ها تغییر کنند، به شما هشداری ارسال می‌کند، همچنین اپلیکیشن‌ می‌تواند در صورتی که پروازهای بدون توقف یا با توقف قیمت یکسانی دارند، به شما اعلام کند، و شما می‌توانید انتخاب کنید که کرایه‌های اصلی در نتایج محاسبه نکند. اما احتمالاً سودمندترین ویژگی آن، پیش‌بینی هزینه است، که توضیح می‌دهد که هزینه ممکن است در چه روزهایی افزایش یابد و مقدار آن حدوداً چقدر است، این ویژگی به مسافر این امکان را می‌دهد تا تصمیم آگاهانه‌ای بگیرند که آن را رزرو کرده یا منتظر بمانند. اگر ترجیح می‌دهید که پرواز یا هتل را یکجا رزرو کنید، می‌توانید محل اقامت خود را نیز در این اپلیکیشن رزرو کنید.

Kiwi.com

 این سایت عمدتاً برای رزرو پرواز بکار می‌رود، اما می‌توان از آن جهت تمام رزروهای سفر استفاده کرد مانند: پرواز، هتل، اجاره ماشین، حتی فعالیت‌ها و تورها. این اپلیکیشن اطلاعات مفیدی از مقصد و حتی فرودگاه‌ها ارائه می‌دهد و به شما می‌گوید که چگونه سالن استراحت، دستگاه خودپرداز و انبار نگهداری چمدان در طول یک سفر با توقف، پیدا کنید.

کیوی

رزرو پرواز تقریباً ساده است: می‌توانید پروازهای رفت و برگشت، یک طرفه یا مسیرهای چندگانه سفر را انتخاب کنید. اگر به انگیزه نیاز دارید، از ویژگی خاص nomad استفاده کنید، که مسیرهای مختلف پرواز را روی نقشه بطور جامع نشان می‌دهد، که شبیه به یک تور اروپا است. این قسمت یک ویژگی چند مسیری شخصی سازی دارد که ارزانترین راه برای لذت بردن از سه تا پنج شب اقامت در آمستردام؛ سه تا پنج شب اقامت در بارسلونا؛ و سه تا پنج شب در پاریس و غیره است.

برنامه ریزی محل اقامت

Hotels.com

 می‌توانید با استفاده از این سایت ، بررسی، رزرو و تغییر را انجام دهید و به موقعیت‌ها و فعالیت‌های پاداش ( به ازای هر 10 شب رزرو و اقامت، یک شب اقامت رایگان دریافت می‌کنید)  دسترسی داشته باشید.

این اپلیکیشن نیز مزایای خود را دارد، بخصوص از زمانی که رزرو شب‌های پاداش پس از 27 نوامبر 2019 از طریق وبسایت، متحمل هزینه 5 دلار خواهد شد – اما این هزینه شامل رزرو پاداش از طریق اپلیکیشن نمی‌شود. بهترین مزیت استفاده از این اپلیکیشن برای پیدا کردن ایده بهتر جهت رزرو اتاق در هتل است.

Hotel Tonight

Hotel Tonight رویایی برای مسافران لحظه آخر است که به آنها این امکان را می‌دهد که برای عصر همان روز یا تا هفت روز بعد ( در برخی از جاها تا 100  روز) قبل از اقامت را رزرو کنند.

هتل تونایت

اتاق‌های در دسترس هتل به گروه‌هایی مانند سنتی، تجملی، جذاب و پرهزینه دسته‌بندی شده است، و اپلیکیشن نرخ‌های لحظات آخر مناسب را پیشنهاد می‌دهد. همچنین ویژگی سودمند دیگری وجود دارد که می‌توانید هتل‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و بازخوردها و تصاویری که از مسافران پیشین ثبت شده را بررسی کنید.

می‌توانید از ویژگی تخفیف ویژه روزانه استفاده کنید، که می‌توانید یک رزرو شخصی با قیمت استثنایی پیدا کنید که تنها به مدت 15 دقیقه پس از بازگشایی آن مهلت دارد. بی شباهت به یک بازی ویدیویی نیست، می‌توانید با گذراندن سقف خرید در اپلیکیشن، به سطح بالاتر بروید و به مزایای بیشتری مانند قیمت ارزانتر، پیش‌خدمت مجانی در اپلیکیشن و کارت اعتباری دسترسی داشته باشید. همچنین سطح شما در اپلیکیشن انقضا ندارد، بنابراین می‌توانید به بالا رفتن ادامه دهید.

Hilton honors

این اپلیکیشن دارای ویژگی انتخاب اتاق است ، و می‌توانید نقشه‌ای از طرح هتل ببینید و هنگام رزرو از طریق اپلیکیشن روی اتاق دلخواه خود کلیک کنید. اگر دوست دارید اتاق در طبقات بالا داشته باشید، یا ترجیح می‌دهید که به آسانسور نزدیک باشید؛ یا حتی به دنبال یک منظره خاص مانند اقیانوس یا استخر، از پنجره اتاق هستید، این ویژگی بسیار کمک‌کننده است.

هیلتون هانر

یا شاید شخصیت شما به گونه‌ای است که دوست دارید دقیقاً محل تحت خواب خود را در اتاق بدانید. ویژگی‌های دیگر به شما این امکان را می‌دهد تا نوع بالش‌های مورد علاقه خود را از قبل سفارش دهید یا تنقلات یا نوشیدنی خاصی ( با پرداخت هزینه) که نیاز دارید قبل از ورود به هتل درخواست دهید. انجام اینکار تنها با یک ضربه و کلیک، رفت و آمد شما را کوتاه خواهد کرد. می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن، سفر خود را رزرو و مدیریت کنید و همچنین موجودی امتیاز خود را بررسی کرده و بهترین موقعیت را گلچین کنید.

Airbnb

برای رزرو خانه‌های اجاره‌ای به جای هتل، از اپلیکیشن Airbnb  استفاده کنید.پس از وارد کردن مقصد و تاریخ، می‌توانید براساس نوع خانه، قیمت، تسهیلات لازم و غیره، نتیجه را محدود کنید و برای سفرهای لحظه آخر، می‌توانید به دنبال گزینه‌هایی باشید که نیاز به موافقیت اولیه ندارد.

ایربی ان بی

اگر گزینه مورد نظر خود را پیدا کردید، می‌توانید بطور مستقیم از طریق اپلیکیشن آن را رزرو کنید. این اپلیکیشن برای مدیریت سفر در حالی که در مسیر هستید، ایده‌آل است – می‌توانید تمام موارد رزرو را در گزینه سفر پیدا کنید، که می‌توانید رزروهای خود را در آنجا مشاهده کنید ( و آدرس‌ها و مسیرها )،  با میزبان تماس بگیرید یا رزرو خود را تغییر دهید. هنگامی که رزرو انجام دادید، می‌توانید فعالیت‌های محلی در مقصد مانند مراسم تست نوشیدنی الکلی، تورهای قایق‌سواری، پیاده‌روی، نمایش‌ها، کنسرت و غیره را بررسی کرده و رزرو کنید.

برنامه ریزی برای سفر

TripIt

این اپلیکیشن می‌تواند مسیرهای سفر و مطالب را با نگهداری آنها بطور منظم در یک مکان، مرتب نگه دارد. می‌توانید به گونه‌ای تنظیم کنید که رزرو شما بطور خودکار به TripIt ارسال شود، که این امکان را فراهم می‌سازد که تاییده سفر، مسیرهای پرواز، بلیت‌ها، هتل و اطلاعات رزرو Airbnb ، رزرو ماشین اجاره‌ای بلیت‌های رفت و آمد و مسیرهای رانندگی، حتی بدون خارج شدن از اپلیکیشن بررسی کنید.

تریپ ایت

TripIt همچنین اشتراک گذاری برنامه سفر را با هر کسی که قرار است در فرودگاه یا ایستگاه قطار منتظر شما باشد یا هر کس که لازم است با او هماهنگی انجام دهید یا از برنامه سفر شما اطلاع داشته باشد، به سادگی انجام می‌دهد. هزینه  حق اشتراک TripIt  در هر سال برابر با 49 دلار است که شامل هزینه‌های اضافی مانند هشدار زمان پرواز، زمان انتظار امنیتی، اطلاعات دریافت چمدان و بروز رسانی برنامه پاداش مشتریان ثابت است. اگر کارفرمای شما از برنامه Concur استفاده کند، شما نیز واجد شرایط اشتراک‌گذاری رایگان TripIt خواهید بود.

Roadtrippers 

این اپلیکیشن  یک برنامه عالی برای سازماندهی سفر جاده‌ای رویایی است که همیشه دوست داشتید انجام دهید، نه تنها مسیرهای رانندگی را برنامه‌ریزی می‌کند، بلکه برای رزرو هتل و فعالیت‌ها در طول مسیر به شما کمک می‌کند.

ردتریپر

این اپلیکیشن بخصوص برای یافتن جذابیت‌های اطراف و مناطق بکر و خلوت و همچنین رستوران‌ها بسیار مفید است و هیچ جای دیدنی که نشانه‌گذاری کنید را از دست نخواهید داد.

PackPoint

این برنامه همه استرس‌های ناشی از جمع کردن وسیله برای سفر را رفع می‌کند. این اپلیکیشن به شما نشان می‌دهد که براساس مدت سفر، آب و هوا در مقصد و هر فعالیتی که در طول سفر تمایل به انجام آن دارید، چه وسایلی را با خود همراه داشته باشید.

پک پوینت

اگر به امکانات محل شستشوی لباس در مقصد دسترسی داشته باشید، PackPoint حتی شستشوی لباس و پوشیدن دوباره آن را نیز محاسبه می‌کند. فقط لازم است که این اپلیکیشن را دانلود کرده و آن را نصب کنید ، شهری را که قصد سفر به آن دارید، تایپ کرده تا جزئیات مورد نیاز سفر را به شما نشان دهد. بنابراین، نیازی نیست تا روز سفر منتظر بمانید – یا چند ساعت قبل از اینکه به سمت فرودگاه بروید – از الان چمدان خود را ببندید.

مسیریابی و فرودگاه

LoungeBuddy

این برنامه دسترسی به سالن استراحت فرودگاه را بدون در نظر گرفتن خطوط هوایی یا نوع پرواز در سرتاسر جهان را ارائه می‌دهد.

لانج بادی

هنگامی که در این اپلیکیشن، سفری را ایجاد می‌کنید، به شما اعلام می‌کند که براساس فرودگاهی که از آن عبور می‌کنید، به کدام سالن استراحت دسترسی خواهید داشت، همچنین  اگر از قبل به  آن دسترسی نداشتید، چگونه می‌توانید دسترسی به آن را تهیه کنید. می‌توانید در روز سفر یا در صورت انتخاب نوع برنامه‌ریزی پیش از سفر، دو ماه قبل از سفر دسترسی به آن را تهیه کنید. اگر تمایل دارید که توسط برنامه lounge جستجو انجام دهید، این اپلیکیشن به شما خواهد گفت که دقیقاً برای استفاده از آنها به چه چیزی نیاز دارید.

Priority Pass

Priority Pass دسترسی به بیش از 1300 سالن استراحت در سرتاسر جهان را فراهم می‌کند و رسید هزینه غذا در رستوران‌های فرودگاه در سراسر دنیا را ارائه می‌دهد.

پریوریتی پس

چندین کارت اعتباری شامل پلاتینیوم کارت (The Platinum Card) از اکسپرس آمریکا و کارت رزرو سافایر چیس ( Chase Sapphire Reserve Card ) Priority Pass حق عضویت برای همه دارندگان کارت‌ها ( ثبت نام لازم است) ارائه می‌دهد. در غیر این صورت، شما باید هزینه سالانه برای عضو شدن پرداخت کنید و براساس ردیف عضویت، هزینه‌ای را جهت ورود به هرکدام از سالن‌های استراحت علاوه بر هزینه سالانه بپردازید. برای استفاده از اپلیکیشن Priority Pass ، نام فرودگاه یا کد فرودگاهی را که در آن قرار دارید، وارد کنید و Priority Pass سالن استراحت یا رستوران‌هایی را که به آنها دسترسی خواهید داشت به شما نشان می‌دهد که شامل عکس‌ها، ساعت‌ها، امکانات و اطلاعت موقعیتی خاص آن است.

FlightAware

اپلیکیشن FlightAware به شما این امکان را می‌دهد تا بطور آنلاین مسیر پروازها را بررسی کرده، نقشه زنده از پرواز داشته باشید و تاخیرها، لغو و تغییر گیت فرودگاه را بررسی کنید.

فلایت اویر

این اپلیکیشن در زمانی که فاصله بین دو پرواز شما بسیار کوتاه است یا می‌خواهید مسیر پرواز خود را دنبال کنید، بسیار مفید خواهد بود. همچنین برای رسیدن به موقع به فرودگاه و سوار کردن دوستان و خانواده نیز می‌تواند مفید باشد. می‌توانید مسیر پرواز آنها را دنبال کرده و زمان نشستن هواپیما یا تاخیر آن را بروز دریافت کنید.

در طول پرواز

 چه چیزی بهتر از این که بتوان بی‌خوابی ناشی از سفر هوایی را با یک اپلیکیشن درمان کرد؟ Timeshifter در واقع قبل از اینکه هواپیما از زمین بلند شود، به شما کمک می‌کند که دچار بی‌خوابی ناشی از سفر نشوید و در طول پرواز و پس از آن پیشنهاداتی خواهد داشت.

تایم شیفتر

این اپلیکیشن براساس تحقیقات عمل نورولوژیکی درباره خواب و ساعت بدن عمل می‌کند تا توصیه‌های شخصی برای هر مسافر ارائه دهد، سن ، جنسیت و الگوی خواب طبیعی شما را در نظر می‌گیرد – همچنین خصوصیات پرواز و برنامه سفر را نیز مورد توجه قرار می‌دهد. Timeshifter به زمانی که باید از نور خودداری کرده یا از آن استفاده کنید، چرت بزنید یا تلاش کنید که بیدار بمانید، به دقت می‌پردازد. این اپلیکیشن همچنین به شما می‌گوید که نیاز به مکملی حاوی ملاتونین یا کافئین دارید.

Calm

پرواز می‌تواند منجر به اضطراب شود- یا اینکه به دلیل تماس مداوم با دستگاه‌های دیجیتال و هوشمند خود در طول پرواز، آرام شویم.

کالم

در هر صورت، از سفر به عنوان فرصتی برای آرامش، مدیتیشن یا گوش دادن به اصوات دلنشین که شما را به خواب آرام یا حالت آرامش عمیق می‌برد، استفاده کنید. یا شاید، آن را فرصتی برای گذراندن وقت در طول یک سفر طولانی در نظر بگیرید. Calm، مدیتیشن با عناوینی شامل خودآگاهی، رفع اضطراب، تنفس، کاهش سطح استرس و شادی و غیره ارائه می‌دهد. این اپلیکیشن همچنین گزینه‌های موسیقی برای تمرکز، آرامش و خواب دارد.

SkyGuru

اگر از تلاطم پرواز می‌ترسید، می‌توانید SkyGuru استفاده کنید، این اپلیکیشن که توسط خلبانان طراحی شده است، پیش‌بینی‌های آب و هوا و تلاطم مسیر پرواز شما را نشان می‌دهد.

اسکای گرو

اگرچه جهت کنترل تلاطمی که در طول مسیر پرواز شما وجود دارد، کاری از شما ساخته نیست، اما گاهی اوقات داشتن آمادگی روانی برای آن خوب است. ورژن قبلی این اپلیکیشن پا را فراتر گذاشته و هشدارهای سر وقت و توضیحاتی از اتفاقات طول مسیر را ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند محل دقیق پرواز را در آسمان بدون اتصال اینترنت یا جی پی اس مشاهده کنند.

Netflix

بسیار خب، Netflix در واقع یک اپلیکیشن سفر نیست، اما می‌تواند در طول پروازهای طولانی در هواپیما بدون تفریحاتی که بتوان روی صندلی انجام داد، یا در طول تاخیر غیرمنتظره هواپیما در فرودگاه یا زمان خسته کننده بین دو پرواز، کمک کننده باشد.

اگر حساب Netflix دارید، این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های مورد علاقه خود را روی دستگاه خود دانلود کرده و بطور آفلاین تماشا کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که هنگام اتصال به وای فای قبل از پرواز آنها را دانلود کنید و قبل از پرواز دوباره آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مهلت پخش آنها به اتمام نرسیده باشد ( معمولاً می‌توانید هر دانلود منقضی را دوباره تکرار کنید اما برای انجام اینکار باید به وای فای یا داده تلفن همراه متصل باشید).

گشت و گذار در مقصد

از تبدیل پول تا مناطق دیدنی، ارتباطات و حتی صحبت با افراد محلی را می‌توان در اپلیکیشن یافت، دوست ندارید که بدون این اپلیکیشن‌های سفر، برای اولین بار وارد یک شهر خارجی شوید.

XE Currency Converter

اپلیکیشن XE Currency Converter به سرعت، نرخ ارز زنده و لحظه‌ای را فراهم می‌کند، سپس به شما این امکان را می‌دهد تا آن را ذخیره کرده و هر زمان که به اینترنت دسترسی ندارید آنها را بررسی کنید.

ایکس ای کارنسی

اگر معامله تبدیل پولی خوبی در یک کشور دیگر انجام دهید، هرگز سرگردان نمی‌شوید.

Google Translate

Google Translate به شما این امکان را می‌دهد که هرکاری را انجام دهید – با تایپ کردن به 103 زبان ترجمه کنید و بطور آفلاین به 60 زبان دسترسی داشته باشید.

گوگل ترنسلیت

می‌توانید به 93 زبان با دستخط بنویسید ( به جای تایپ کردن متن را می‌کشید). همچنین ترجمه عکس را به 37 زبان ارائه می‌دهد، که می‌توانید دوربین گوشی را روی آن قرار داده و با گرفتن عکس ترجمه فوری آن را دریافت کنید. و دو روش ترجمه زبانی فوری به 32 زبان انجام می‌شود. Google Translate کاربری بسیار راحتی دارد با آیکن‌هایی که در بالای آن قرار دارد که بتوانید متن بنویسید، عکس بگیرید، صحبت یا تایپ کنید.

TripLingo

TripLingo مانند یک فرد خارجی محلی به شما کمک می‌کند و همچنین شما را با فرهنگ جدید آشنا می‌کند. در ابتدا مقصد را انتخاب می‌کنید و بسته آن کشور را دانلود می‌کنید.

به عنوان مثال، اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، شما یک مترجم صوتی خواهید داشت که صدای شما را به ایتالیایی ترجمه می‌کند؛ یک مترجم تصویری؛ منتخبی از عبارات مهم ایتالیایی، یک سرویس دهنده وای فای ، بنابراین می‌توانید از خارج تماس بگیرید ( باید مقداری اعتبار به آن واریز کنید که برای شروع 10 دلار است)؛ و حتی بخشی با اطلاع‌رسانی، امنیت و رسوم فرهنگی است تا مطمئن شوید که به درستی با آنها همراه می‌شوید. بخش عبارات، دارای یک گزینه شوخی و سرگرمی، سرگرمی‌های شبانه است و همه این موارد را می‌توانید دانلود کرده و بدون اینترنت به آنها دسترسی داشته باشید.

GlobeTips

مطمئن نیستید که هنگام سفر بین‌المللی چقدر انعام بپردازید؟

GlobeTips  به شما توصیه می‌کند که چطور در بیش از 200 کشور، به طور صحیح انعام بدهید. همچنین یک محاسبه انعام را با روش ریاضی ساده ارائه می‌دهد.

Tricount

برای سفرهای طولانی و به مقاصد مختلف با دوستان یا اعضای خانواده یا تقسیم هزینه بین گروه، اپلیکشن Tricount هزینه‌های تقسیم شده را محاسبه کرده و صورت‌حساب را تقسیم می‌کند، بنابراین نیازی به فکر کردن درباره سهم هر کدام از افراد نیست.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که سفر و پول رایج را وارد کرده و همسفر خود را دعوت کنید و سفر را شروع کنید. هر زمان که یکی از همسفران مبلغی را می‌پردازد، شما آن مقدار را در Tricount وارد می‌کنید و اپلیکیشن همه را بطور مساوی تقسیم می‌کند. همچنین می‌توانید از صورت‌حساب‌ها عکس گرفته و در اپلیکیشن ذخیره کنید. در انتهای سفر، اپلیکیشن نشان می‌دهد که چه کسی چه مبلغی را بدهکار است، و به آسانی مبلغ بدهی را در انتهای سفر مشخص می‌کند.

Metric Conversions

با اپلیکیشن Metric Conversions هرگز نگران دمای سلسیوس هوا یا وزن چمدان‌ها به کیلوگرم نباشید. اگر می‌خواهید مقدار آرد را برای غذا در اتاق خود در Airbnb  اندازه‌گیری کنید، مسافت مسیر سفر اروپایی را اندازه بگیرید یا تصمیم بگیرید که نیاز به لباس گرم در طول سفر پیاده روی دیوار چین دارید یا نه، این اپلیکیشن تبدیل واحدها را به سادگی در حجم، وزن، دما ، محیط و غیره محاسبه می‌کند.

Google Maps

این اپلیکیشن هنگام بازدید از یک شهر جدید ضروری است ( یا حتی برای گشت و گذار اطراف خانه خود ). می‌توانید محل خود را روی نقشه پیدا کنید، جهات را مسیریابی کنید ( پیاده روی، رانندگی، حمل و نقل عمومی، خدمات حمل و نقل اینترنتی و غیره) و اینکه در شهر منتخب شلوغی مسیر را مشاهده کنید.

گوگل مپ

می‌توانید رزرو رستوران را انجام دهید، مکان مورد علاقه خود را ذخیره کنید و بازخورد یادداشت کنید. اطمینان حاصل کنید که نقشه نواحی شهر خاص خود را از پیش، دانلود کرده تا در صورتی که در مقصد به اینترنت دسترسی ندارید، بتوانید از آنها استفاده کنید. به دلایل آشکار، این اپلیکیشن هنگامی که جی پی اس دستگاه روشن باشد، بهتر پاسخ می‌دهد.

WhatsApp

WhatsApp یک اپلیکیشن سرویس پیام‌رسانی برای مسافران خارج از کشور است، زیرا از اتصال اینترنت استفاده می‌کند و هزینه پیامک را کاهش می‌دهد.

واتس اپ

این اپلیکیشن مانند دیگر اپلیکیشن‌های پیام رسان کار می‌کند: با ایجاد یک حساب کاربری برنامه را شروع می‌کنید، سپس دوستان و اعضای خانواده خود را برای تماس اضافه می‌کنید و عملکرد آن شروع می‌شود. می‌توانید با آن تماس بگیرید، ویدیو چت کنید، پیام ارسال کنید، تصاویر،  پیام‌های صوتی، گیف و فایل مانند برنامهiMessage، ارسال کنید. همچنین می‌توانید اپلیکیشن WhatsApp را روی ویندوز یا کامپیوتر مک نصب کنید.

برنامه ریزی فعالیت‌ها

Meetup

Meetup اپلیکیشنی است که برای تعامل با افراد محلی و دیگر مسافرانی که علایق متقابل یا سرگرمی مشترک دارند، طراحی شده است. چه در سفر باشید و چه در خانه، می‌توانید با Meetup چیزی را که دوست دارید بیشتر انجام دهید.

میت آپ

این اپلیکیشن گروه‌هایی را که حول یک علاقه مشترک در شهر شما شکل گرفته، نشان می‌دهد که شامل یوگا، عکاسی، پخت غذا، تست شراب، پیاده روی، سینما و غیره است. می‌توانید به عضویت این گروه‌ها درآمده تا رخدادهای خاصی را که تمایل به شرکت در آن دارید، بروز دریافت کنید، و اپلیکیشن می‌تواند حتی در بازاریابی نیز به شما کمک کند، زیرا گروه‌های تجاری و تکنولوژی زیادی دراین باره وجود دارد. می‌توانید در گروه‌های همکار عضو شوید. مسافرانی که کودک دارند می‌توانند در meetups دوستانه – خانوادگی شرکت کنند و این روش بسیار مناسبی برای کسانی است که به تنهایی سفر می‌کنند تا دوست پیدا کرده و با دیگران ارتباط برقرار کنند.

TheFork

TheFork یکی از مفیدترین منابع برای رزرو رستوران در اروپا است. مانند اپلیکیشن OpenTable ، می‌توانید رستوران‌های مختلف را جستجو کرده که دسته‌بندی شده و رزرو انجام دهید. TheFork در 4000 شهر در 11 کشور قابل دسترسی است – بیشتر این کشورها در اروپا است اما همچنین شامل برزیل و استرالیا می‌باشد- و به نظر می‌رسد که به سرعت در حال گسترش است.

د فورک

بزرگترین مزیت آن، این است که اکثر رزرو رستوران‌ها تخفیف دارند – در برخی موارد، می‌توانید با رزرو یک میز از طریق TheFork تا 50 درصد تخفیف دریافت کنید.  برای هر رزرو  بین 50 تا 300 YUMS دریافت می‌کنید و هنگامی که این مقدار به 1000 برسد، روی صورت‌حساب خود تخفیف دریافت خواهید کرد.

Happy Cow

Happy Cow به افراد گیاهخوار یا وگن کمک می‌کند که بیش از 100000 رستوران، کافی شاپ، نانوایی، فروشگاه روستایی و مواد غذایی را در بیش از 195 کشور در سرتاسر جهان پیدا کنند.

هپی کاو

این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا نه تنها نتیجه را به گیاهخوار یا وگن محدود کنید، بلکه مواد غذایی بدون گلوتن و نوع غذا را پیدا می‌کند. می‌توانید بازخوردها را بخوانید و روش تهیه غذا را در اپلیکیشن دریافت کنید.

Triposo

بهتر است کتاب‌های راهنمای بزرگ را دور انداخته و Triposo را به تلفن خود اضافه کنید. این اپلیکیشن امکان دانلود راهنمای شهر، پیاده روی در مقصد را ایجاد کرده که بدون دسترسی به اینترنت کار می‌کند – که شامل یک نقشه آفلاین است.

 

تریپسو

با این اپلیکیشن هیچ مقبره ، جاذبه دیدنی یا قصری را از دست نخواهید داد. می‌توانید درباره پیشینه شهری که بازدید می‌کنید، آب هوای کنونی، نکات امنیتی و غیره و همچنین تمام جزئیاتی که لازم است ببینید یا انجام دهید، در این اپلیکیشن دریافت کنید. Triposo همچنین گزینه‌هایی برای رزرو هتل، رستوران، تورها، فعالیت‌ها و تجارب خاص در بیش از 50000 مقصد ارائه می‌دهد.

Uber

بله این اپلیکیشن سرویس حمل و نقل اینترنتی است، اما Uber یکی از گسترده‌ترین برنامه‌ها است – و اگر در کشوری هستید که به زبان آن صحبت نمی‌کنید، با پول رایج آنها آشنایی ندارید و صراحتاً نمی‌دانید که به کجا می‌روید، داشتن یک اپلیکیشن حمل و نقل اینترنتی روی تلفن همراه می‌تواند شما را در امنیت نگه دارد.

اوبر

به سادگی محل سوار شدن و پیاده شدن و گزینه سوار شدن را انتخاب کنید. شما با یک راننده مرتبط خواهید شد که شما را در محل مورد درخواست سوار کرده و به مقصد می‌رساند. می‌توانید در اپلیکیشن به این خدمات امتیاز بدهید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید انعام بدهید. براساس مقصد، می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند Lyft ، Grab، Cabify ، Taxify ، Careem یا Gett به جای آن استفاده کنید.

Traveler

Smart Traveler یک سرویس رایگان است که برای مسافران در آمریکا، انعام‌ها و اطلاعات خاصی را ارائه می‌دهد. می‌توانید قبل از سفر بررسی کنید که چه ویزا و واکسنی نیاز دارید و اگر در طول سفر به کمک نیاز داشتید، از کجا می‌توانید آن را دریافت کنید.

تراولر

سفر خود را در اپلیکیشن ثبت کنید و سپس اطلاعات سفارت‌های محلی و کنسولگری در مقصد را نشان می‌دهد. اگر به هرگونه فاجعه یا مشکلی برخوردید، سفارت محلی می‌تواند با شما تماس بگیرد، و نیاز شما به کمک را بررسی کند.

TripWhistle

یک اپلیکیشن دیگر که امنیت شما را حفظ می‌کند، TripWhistle است. این اپلیکیشن قادر است نقشه موقعیت شما را نشان دهد و به راحتی می‌تواند موقعیت و مختصات جی‌پی‌اس شما را ارسال کند.

علاوه بر این، اپلیکیشن شامل شماره‌های اضطراری برای آتش‌نشانی، خدمات پزشکی و پلیس در حدود ۲۰۰ کشور است. در نتیجه، شما می‌توانید در صورت لزوم به سرعت به شماره‌های اضطراری مربوطه دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، در آمریکا، شماره ۹۱۱ برای خدمات اورژانس آنجا قرار دارد. همانطور که می‌دانید، هر کشور شماره اورژانس خود را دارد که از طریق اپلیکیشن TripWhistle به آن دسترسی خواهید داشت.