تای یا گره خانوادگی برای ویزای توریستی کانادا شامل چه مواردی می شود؟

تای یا گره خانوادگی برای ویزا توریستی کانادا شامل چه مواردی می شود؟
فهرست مطالب

بعضی از مهمترین تای‌ها یا گر‌ه‌هایی که یک متقاضی ویزای توریستی کانادا می‌تواند داشته باشد عبارت‌اند از اینکه او در کشور خود: خانواده‌ای داشته باشد؛ مشغول به کار بوده یا چشم انداز خوبی برای استخدام داشته باشد؛ مالک یک کسب و کار فعال بوده و یا دارای املاک یا سایر دارایی‌های ارزشمند باشد.

چطور می‌ توان تای خانوادگی برای ویزای بازدید کننده کانادا را اثبات کرد؟


کپی اطلاعاتی که قبلاً تحویل داده‌اید و با مبالغ خواسته شده در فرم I-20 شما مطابقت دارد را ارائه بدهید. همچنین اطلاعاتی که نشان دهد شما با ایران تای دارید: تاریخ پایانی که در فرم I-20 (یا DS-2019) ذکر شده مدرکی است که نشان می‌دهد شما تا قبل از منقضی شدن ویزای کانادایتان به ایران برمی‌گردید.

مدارک و شواهد تمکن مالی تان را ارائه بدهید.

شما می‌بایست به افسر صادر کننده ویزا ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای رفت و برگشت از کانادا را داشته و همچنین می‌توانید تمامی هزینه‌ های ضروری مدت اقامتتان در آن کشور را پوشش بدهید. برای این کار می‌توانید یک صورت حساب بانکی یا یک گواهی بانکی ارائه بدهید که نشان بدهد شما پول کافی در حسابتان دارید. توجه داشته باشید که این‌ ها دو مدرک متفاوت بوده و بعضی از سفارتخانه‌ ها هر دو را از شما می‌ خواهند.

مدارک مربوط به املاک و دارایی‌ هایتان را ضمیمه کنید.

این مدارک می‌توانند سند زمین، سند ثبتی خودرو یا گواهی مالکیت سهام باشند. اگر هیچ یک از این مدارک را ندارید، نگران نباشید چون این مورد الزامی نیست. این مدارک فقط نشان می‌دهند که شما آنقدر توانایی مالی داشته‌ اید که توانسته‌ اید این دارایی‌ های باارزش را بخرید. به علاوه، اگر جوان (در اوایل دهه 20 زندگی) هستید انتظار نمی‌ رود که از خودتان ملکی داشته باشید، بنابراین یک اجاره‌ نامه آپارتمان هم ارائه بدهید کافی است.

مدارک مربوط به درآمدتان را ارائه بدهید.

مدارک مربوط به درآمدتان را ارائه بدهید.داشتن یک منبع درآمد ثابت خیلی مهم است زیرا باعث می‌ شود که اداره صدور ویزا مطمئن شود که شما نیازی به پیدا کردن کار در کانادا نخواهید داشت چرا که به اندازه کافی در کشور خودتان درآمد دارید. نوع این مدارک به منبع درآمدتان بستگی دارد:

  • اگر در استخدام شرکت یا اداره‌ای هستید: می‌توانید یک گواهی اشتغال از طرف کارفرمایتان ارائه بدهید که در آن سمتتان در شرکت، درآمد ماهانه شما و همچنین میزان مالیات حقوقتان ذکر شده باشد.
  • اگر صاحب یک کسب و کار شخصی هستید: پروانه کسب و کار (تجاری) و اظهارنامه مالیاتی خود را ضمیمه کنید.
  • اگر دیجیتال نومد (فریلنسر) هستید و اظهارنامه مالیاتی ندارید: می‌توانید تراکنش‌های آنلاینتان با استفاده از وب‌ سایت‌ های فریلَنسینگ (آزاد کاری) را همراه با سوابق بانکی یا تراکنش‌هایتان با کارفرمایان یا مشتریانتان ارائه بدهید.
  • اگر دانشجو هستید: یک نامه پشتیبانی (Supporting Letter) از طرف والدینتان به همراه صورتحساب بانکی آن‌ ها کافی است.

ثابت کنید که در ایران یک کار مفید (یا ارزنده) انجام می‌دهید.

منظور از مفید این است که در کشورتان کاری انجام بدهید یا شغلی داشته باشید که باعث شود، در کانادا به دنبال پیدا کردن کار به صورت غیرقانونی نباشید. آن کار مفید می‌تواند تحصیل، داوطلب شدن برای کار در یک سازمان غیرانتفاعی یا آموزش دیدن در یک شرکت باشد.

اگر دانشجو هستید می‌توانید گواهی یا مدرک ثبت‌نام و یک کپی از کارت دانشجویی‌ تان را ارائه بدهید. اما اگر داوطلب یا تحت آموزش هستید می‌توانید یک گواهی، که این موضوع در آن ذکر شده باشد، را ضمیمه‌ مدارکتان کنید.

در صورت لزوم، یک تعهدنامه پشتیبانی (Affidavit of Support) هم ضمیمه مدارکتان کنید.

اگر منبع درآمدی ندارید یا فکر می‌ کنید که درآمدتان کافی نیست، در این صورت می‌توانید یک تعهدنامه پشتیبانی محضری از طرف والدینتان یا هر کسی که می‌تواند از لحاظ مالی سفر شما را پشتیبانی کند (مثل کارفرما یا یکی از بستگان) ارائه بدهید. به علاوه، باید مدارک تمکن مالی فردی که قرار است از شما حمایت مالی کند را نیز ارائه بدهید.

به این ترتیب، افسر صادر کننده ویزا می‌داند که شخص دیگری هزینه مسافرتتان به کانادا را پرداخت می‌کند و به همین دلیل دیگر به بی‌ کاری یا عدم تمکن مالی شما اهمیت نمی‌دهد.

مدارک وابستگان

مدارک وابستگانمعمولاً، اداره مهاجرت کانادا در مورد درخواست ویزای کسانی که فرزندی نداشته یا اصلاً ازدواج نکرده‌اند بیشتر سختگیری می‌ کند، چرا که آمارها نشان داده که این افراد بیش از سایرین تمایل دارند که تا مدتی بعد از انقضای ویزای توریستی‌ شان در کانادا بمانند. اگر شما وابستگانی مثل همسر و فرزند داشته باشید، به خاطر خیلی مسائل حتماً باید به کشورتان برگردید. همچنین اگر والدین پیری داشته باشید می‌توانید با استفاده از مطرح کردن نقشی که در زندگی آنها دارید شانس موافقت با درخواست ویزایتان را بالا ببرید. اما اگر خواهر و برادرانی داشته باشید که در نگهداری از والدین به شما کمک می‌کنند، اداره مهاجرت کانادا وابستگی والدینتان به شما را برای موافقت با درخواست ویزایتان کافی نخواهد دانست. بنابراین، حتماً باید مدارکی مانند گواهی تولد فرزندان، مدارک پذیرش یک فرزند خوانده یا سند ازدواجتان را به اداره مهاجرت کانادا ارائه بدهید. این مدارک و سوابق نقش شما به عنوان مسئول و نان‌ آور اصلی خانواده را نشان می‌دهند.

پرسش‌ های متداول


پرسش‌ های متداولافسران ویزا صحت مدارک را چطور چک می‌ کنند؟

آنها با کارفرمایان قبلی و فعلی و (در صورت امکان) آینده‌ تان و همچنین کالجی که می‌ خواهید در آن درس بخوانید (اگر دانشجو هستید) تماس می‌گیرند و سوابق تحصیلی، بانکی و اعتباری، سربازی و کیفری‌ تان را نیز بررسی کرده و در صورت نیاز از اینترپل هم استعلام می‌گیرند.

افسران ویزا چه چیزهایی را چک می‌ کنند؟

افسر ویزا جواب این سؤالات را بررسی می‌کند: به کجای کانادا می‌خواهید بروید؛ قصد دارید چه مدت در کانادا اقامت داشته باشید؛ علت اقامتتان در کانادا چیست؛ آیا کسی از اعضا خانواده‌تان در کانادا زندگی می‌کنند؛ شغلتان چیست؛ آیا در ایران خانه دارید.

گره‌ های خانوادگی قوی چیست؟

داشتن پیوندهای قوی خانوادگی چیزی است که انسان‌ ها همیشه به آن نیاز دارند. خانواده‌ هایی که از طریق باورهای روحی‌ شان با یکدیگر ارتباط دارند اعتقادات و تفکرات ذهنی خود را با یکدیگر به بحث گذاشته و با هم نیایش و عبادت می‌کنند و امید، حمایت و احساس هدفمندی را می‌ یابند.

چطور می‌توانم گره خانوادگی‌ ام به ایران را برای اخذ ویزا توریستی کانادا اثبات کنم؟

مدارک اثبات تای خانوادگی برای ویزای کانادا عبارتند از گواهی‌های ولادت یا شجره‌نامه‌های خانوادگی. همچنین می‌توان نامه‌هایی از اعضای خانواده که روابط خانواده را نشان می‌دهند، تماس‌هایی که متقاضی با اعضا خانواده‌اش دارد و هر مدرک دیگری که نشان دهنده اتکای اعضای خانواده به متقاضی باشد را نیز لحاظ کرد.

نمونه‌ های تای خانوادگی کدامند؟

برای مثال بستگان خونی شما که عبارتند از والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهر و بردار و فرزندان بیولوژیکی‌تان. به علاوه، نوه‌های شما هم جزء بستگان خونی شما بوده و رابطه آن‌ها به موجب «حق زندگی خانوادگی» محفوظ است.

آیا امکان دارد که کانادا ویزای بازدید کننده را رد (ریجکت) کند؟

مطابق آمار، اداره مهاجرت کانادا سالانه به طور متوسط 30% از کل درخواست‌های ویزا برای این کشور را رد می‌کند. اکثر این ریجکت‌ها به خاطر یک سری دلایل شناخته شده است. البته، دولت کانادا نیز قوانین سختگیرانه‌ ای را در مورد ویزا وضع کرده است.

بند فرعی 216 (1) از IRPR چیست؟

رد شدن به موجب این بند فرعی به این معنی است که افسر ویزا قانع نشده که شما بعد از منقضی شدن ویزایتان کانادا را ترک خواهید کرد.

اگر با درخواست ویزای من موافقت نشد چه باید بکنم؟

اگر با درخواستتان موافقت نشد می‌ توانید به رد شدن درخواست اعتراض کرده (فرجام خواهی کنید) یا دوباره برای ویزا درخواست بدهید. البته، در صورت اعتراض نباید انتظار داشته باشید که افسر ویزا یا مسئولان مربوطه حتماً با درخواست ویزای موقت شما موافقت کنند.

چطور می‌توانم ثابت کنم که قصد دارم بعد از تحصیل در کانادا به کشورم برگردم؟

برای این منظور باید ثابت کنید گره‌ های خانوادگی نیرومندی در ایران دارید. برای مثال، اگر تک فرزند باشید، همین می‌ تواند دلیل محکمی برای برگشتن شما به کشور باشد. شما همچنین می‌ توانید نشان بدهید که خانواده چقدر برای شما اهمیت داشته و اینکه قصد دارید بعد از تحصیل به کشورتان برگردید تا در آنجا کار کنید.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید