Search
9 راه تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

9 راه تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

کم پیش می‌آید که دربارۀ راه و رسم وبلاگ‌نویسی موفق مطلب بنویسم، هرچه نباشد این وب‌سایت برای علاقه‌مندان به سفر و گردشگری است و موضوع اصلی آن وبلاگ‌نویسی نیست. بااین‌حال به تازگی مقاله‌های بسیاری را دربارۀ وبلاگ‌نویسی سفر خوانده‌ام و چون با بسیاری از مطالبشان مخالف هستم و به نظرم این مقاله‌ها توصیه‌های نادرستی به خوانندگان می‌کنند، فکر کردم بهتر است من هم مقاله‌ای درباره راهکارهای بلاگر سفر شدن بنویسم.

به عنوان کسی که بیش از دوازده سال است وبلاگ‌نویسی می‌کند، می‌خواهم نظراتی را درباره روش‌های بلاگر موفق شدن ارائه بدهم که نقطه مقابل نظرات غالب و البته اشتباه است.

وبلاگ‌نویسی سفر رشته شلوغ و پرطرفداری است که هر روز افراد بیشتری را به خود جذب می‌کند. فکرش را بکنید، ایده «پول گرفتن برای مسافرت دور دنیا» فوق‌العاده به نظر می‌رسد و کمتر کسی است که دوست نداشته باشد این کار را امتحان کند. به‌این‌ترتیب شانس سفر کردن به مکان‌های شگفت‌انگیز جهان را به خرج دیگران پیدا می‌کنید. بااین‌توصیف وبلاگ‌نویسی سفر یک شغل رویایی به نظر می‌رسد، مگر نه؟

قبل از هر چیز باید بگویم که اداره یک وبلاگ موفق سفر یا هر وبلاگ دیگری در صنایع مختلف کاری دشوار و زمانبر است. انتشار پست‌ها باعث نمی‌شود که باران پول بر سرتان باریدن بگیرد، البته از روی تجربه برخورد با چند نفری که به خرج دیگران به سفر آمده بودند، می‌توانم بگویم که حداقل نم‌نم بارانی بر سرتان باریدن خواهد گرفت. درهرحال برای بلاگر سفر شدن باید سخت کار کنید.

پشتکار لازمه وبلاگ‌نویسی است. اگر بخت یارتان نباشد و مطلبی که می‌نویسید «وایرال» نشود و مانند برق و باد در همه جا پخش نشود، باید خودتان را برای حداقل یک سال کار سخت آماده کنید و امیدوار باشید که بعد از یک سال به درآمد برسید.

راه‌اندازی وبلاگ مانند راه‌اندازی هر کسب و کار دیگری است و موفقیت در آن به زمان، شکیبایی و ازخودگذشتگی نیاز دارد. وبلاگ‌نویسی بی‌شباهت به رستوران‌داری نیست. صرف وجود داشتن تعداد بسیار زیادی رستوران به این معنا نیست که کسب و کار تمامشان سکه است و فراوانی رستوران‌های موجود دلیل نمی‌شود که شما رستوران خودتان را افتتاح نکنید. کاملاً برعکس است، افرادی که رستورانی را راه‌اندازی می‌کنند یا می‌خواهند به یک سرآشپز جهانی معروف تبدیل شوند، به بقیه نگاه می‌کنند و می‌گویند که «من بهتر از پس کار برمی‌آیم».

شما هم باید همین ذهنیت را نسبت به وبلاگ‌نویسی داشته باشید. نگاهی به بقیه بیاندازید و با قاطعیت بگویید « من بهتر از پس کار برمی‌آیم».

توانایی سفر رفتن و نوشتن لزوماً به معنای خوب نوشتن یا تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق نیست. در واقع اکثر وبلاگ‌های سفر افتضاح‌اند، پس از تعداد زیادشان مرعوب نشوید و جا نزنید. کیفیت وبلاگ‌ها مهم است، فراوانی‌شان نگران‌کننده نیست. اگر کیفیت را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که این رشته چندان هم شلوغ نیست.

در ادامه با 9 راه ساده برای تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق، یا به‌طور کلی وبلاگ‌نویسی موفق در هر زمینه‌ای آشنا می‌شوید، به کمک این روش‌ها می‌توانید از رقبا پیشی بگیرید و بسیار موفق‌تر از اکثر بلاگرها بشوید.

1ـ زیاد کتاب بخوانید


راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

همیشه برای‌ام تعجب‌آور بوده است که چرا تعداد بلاگرهای سفری که مطالعه را برای پرورش مهارت‌های‌شان انتخاب می‌کنند، تا این حد کم است. تعداد بلاگرهای سفری که کتاب‌های بازاریابی، راهبرد، کسب و کار یا توسعه فردی را می‌خوانند، انگشت‌شمار است. اداره وبلاگ مانند اداره کسب و کار است و اگر تحصیل و یادگیری مستمر را کنار بگذارید، به زودی از همه عقب خواهید افتاد. تمام اشخاص موفقی که می‌شناسم، کتابخوان‌های قهار و مشتاقی هستند که مدام برای بهبود مهارت‌ها و دانششان مطالعه می‌کنند.

همیشه باید محصل و در حال یادگیری باشید. گذشته از هر چیز، دلیلی برای اختراع مجدد چرخ نیست.

گفته‌های کارشناسان را بخوانید، راه و رسم موفق شدن را یاد بگیرید و توصیه‌ها را به کار ببندید تا وبلاگتان رونق بگیرد. اگر کسی قبلاً کارهایی را که می‌خواهید امتحان کنید، انجام داده است، چرا روش آزمون و خطای مداوم را برای یادگیری انتخاب کنید؟ بهترین روش انجام دادن را بخوانید و انجامش بدهید.

من علاوه بر کتاب‌های گردشگری، کتاب‌های بسیار دیگری هم می‌خوانم؛ کتاب‌های با موضوع مدیریت، بازاریابی، نگارش و تاریخ و زندگی‌نامه‌ها جزء کتاب‌های مورد علاقه‌ام است. اگر از یک کتاب فقط یک ایده بگیرید، آن کتاب ارزش خواندن داشته است. هفته‌ای حداقل یک کتاب می‌خوانم و اغلب چند کتاب را هم‌زمان می‌خوانم. سفر و گردشگری، تاریخ، کسب و کار و داستان‌های علمی تخیلی همه را حریصانه مطالعه می‌کنم.

اگر می‌خواهید از 9 راه این مقاله فقط یکی را در پیش بگیرید، بهتر است آن راه همین کتاب خواندن باشد.

توصیه می‌کنم حتماً کتاب‌های زیر را بخوانید:

 • تأثیر از رابرت بی. سیالدینی؛
 • هفت عادت مردمان مؤثر از استفان آر. کاوی؛
 • این کافی نیست از مارشال گلداسمیت؛
 • روانشناسی متقاعدسازی از کوین هوگان؛
 • با چرا شروع کنید از سایمون سینک؛
 • کار عمیق از کال نیوپورت؛
 • از نوشتن اثر استفان کینگ؛
 • راهنمای سفرنامه‌نویسی سیاره تنها از دان جرج؛
 • خودت را انتخاب کن از جیمز آلتوچر و
 • جادوی بزرگ از الیزابت گیلبرت.

فراموش نکید که از میان این 9 توصیه حتماً این یکی را انجام بدهید.

2ـ مانند اپل باشید ـ متفاوت فکر کنید


راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

درباره هر موضوعی که می‌خواهید بنویسید، سعی کنید آن موضوع را در قالبی متفاوت و بی‌سابقه ارائه بدهید.

اگر همه محتوای حمایت‌شده ارائه می‌دهند، شما این کار را نکنید.

اگر همه پست متنی منتشر می‌کنند، شما فیلم به اشتراک بگذارید.

اگر همه جدی‌اند، شوخ باشید.

اگر همه طراحی‌های پیچیده دارند، شما طرحی ساده و تصویری انتخاب کنید.

اگر همه پست‌های مجزا می‌گذارند، داستانی متشکل از مجموعه‌ای از پست‌ها را منتشر کنید که باعث شود مخاطبینتان برای خواندن بقیه پست به وبلاگتان سر بزنند.

همیشه نوآور باشید و کارها را به روشی متفاوت و منحصربه‌فرد انجام بدهید.

یکی از کارهایی که انجام می‌دهیم و ما را از بقیه متمایز می‌کند، این است که جزئیاتی را در پست‌های‌مان مطرح می‌کنیم که بقیه توجهی به آن نمی‌کنند. پست‌های ما بهترین و کامل‌ترین راهنمای مقاصد مختلف گردشگری است. عکس، نمودار و نقشه‌هایی را که می‌توانیم به متن اضافه می‌کنیم؛ فیلم را ضمیمه متن می‌کنیم؛ اطلاعات تماس را درج می‌کنیم. می‌خواهیم شما بارها و بارها به وبلاگمان سر بزنید، چون بهترین منابع را در اختیارمان می‌گذاریم.

بسیاری از بلاگرها به بیان اطلاعاتی مختصر و سطحی بسنده می‌کنند، ما تا عمق موضوع پیش می‌رویم.

3ـ روی وبلاگتان سرمایه‌گذاری کنید


مدت‌های مدید هیچ پولی روی وب‌سایت سرمایه‌گذاری نمی‌کردم. برای همه چیز به کمک‌های دیگران متکی بودم و نسبت به هر هزینه‌ای دیدی منفی داشتم. «اون طراح کارش خیلی خوبه، اما من از پس دستمزدش برنمیام. خودم یه طرح مزخرفی سر هم می‌کنم.»

راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

اما به زودی متوجه شدم که خرج کردن عاقلانه پول نوعی سرمایه‌گذاری است.

این روزها به طراحان، بهینه‌سازهای سئو، مسئولان برگزاری کنفرانس، تدوینگران فایل‌های صوتی و تصویری، ویراستاران و بسیاری متخصصان دیگر پول می‌دهم. این نوع هزینه‌ها به بهبود تجربه خوانندگان، توسعه محصولات مفید، کار کردن روی پروژه‌های دیگر و آزاد کردن وقتم برای نوشتن کمک می‌کند. روی شایستگی‌ها و قابلیت‌های اصلی‌ام تمرکز می‌کنم و نیروهای متخصص را برای بقیه کارها استخدام می‌کنم.

گفتنش راحت است: «وای! چقدر هزینه این کنفرانس زیاده. نمی‌خوام انقدر خرج کنم.» اما اگر آن کنفرانس موجب شکل‌گیری یک رابطه تجاری قوی شود و به فروش‌های جدید یا فرصت انتشار پست از یک مهمان معروف منجر شود، مسلماً آن کنفرانس ارزش هزینه کردن را داشته است.

کسب و کارها روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ شما هم باید این کار را انجام بدهید.

زدن این حرف‌ها از موقعیت فعلی برای‌ام آسان است، اما حتی وقتی در آغاز راه هستید هم کمی پول خرج کردن می‌تواند تاثیر شگرفی در رونق دادن وبلاگتان داشته باشد. کارم را با استخدام کردن نیروهای بسیار شروع نکردم؛ اول یک نفر، بعد یکی دیگر و بعد یکی دیگر را استخدام کردم. حتی اگر چندین میلیون برای بنرهای چشمگیرتر و زیباتر خرج کنید، این هزینه کلان می‌تواند تأثیر بسیاری بر بهبود تجربه خوانندگانتان داشته باشد.

4ـ جایگاه خود را مشخص کنید


وقتی وبلاگ‌نویسی را شروع کردم، راه‌اندازی و نگهداری از یک وب‌سایت عمومی سفر با بودجه معمول آسان بود. آن زمان می‌توانستید طیف گسترده‌ای از موضوعات مرتبط با گردشگری را پوشش بدهید و با رقابت مختصری مواجه شوید. تعداد بلاگرهای سفر در آن سال‌ها انگشت‌شمار بود. اما امروزه وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های قدیمی و تثبیت‌شده بسیاری وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند و در نتیجه وبلاگتان در نتایج جستجوی گوگل رتبه بسیار پایینی خواهد داشت.

راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

توصیه می‌کنم دامنه موضوعات وب‌سایتتان را حتی‌الامکان محدود و تخصصی کنید. موضوع ویژه وب‌سایتتان هرچه که باشد، از سفر با ماشین کاروان، راهنوردی، اردوهای ماجراجویانه و سفر به سبک وگان‌ها گرفته تا متمرکز شدن بر روی یک شهر یا کشور خاص، قدرت جستجو این امکان را برای همه فراهم می‌کند تا جایگاه ویژه خود را تعریف کنند و در عین حال با میلیون‌ها مخاطب بالقوه ارتباط برقرار کنند. امروزه کار تخصصی بروی یک مقوله بهتر از آن است که منبع عمومی‌تری مانند وب‌سایت ما داشته باشید.

به‌علاوه به یمن این تمرکز به یک متخصص تبدیل می‌شوید و خوانندگان همواره برای کسب اطلاعات درباره موضوع خاص یا مقصد گردشگری ویژه وب‌سایتتان به شما رجوع خواهند کرد؛ به‌این‌ترتیب می‌توانید حضورتان را در دنیای مجازی پررنگ‌تر کنید.

سعی نکنید همه چیز را به همه ارائه بدهید. دامنه وب‌سایتتان را محدود کنید و به عمق موضوع بپردازید.

5ـ محصولاتی را خلق کنید


کسب و کارها چیزی برای فروش دارند، شما هم باید داشته باشید. این محصول هرچه که باشد، از دوره آموزشی، کتاب، تی‌شرت و تور گرفته تا همکاری در فروش محصولات فرصتی را برای پشتیبانی از وب‌سایتتان در اختیار مخاطبینتان می‌گذارد.

عرضه محصولاتی برای فروش، مستقل شدن از حامیان مالی و اسپانسرینگ برندها را برای‌تان ممکن می‌کند و دیگر مجبور نخواهید بود که با دیگر بلاگرهای سفر برای به دست آوردن جایگاه در سفرهای خبری رقابت کنید. عرضه محصولات امکان گسترش وب‌سایت و افزایش درآمد را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. بسیاری از محصولات برای خوانندگانتان ارزش خلق می‌کنند، چرا که عمیق‌تر از پست‌های معمول وبلاگ‌ها هستند و جزئیات بی‌نظیری را ارائه می‌دهند.

راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

تعداد بلاگرهای سفری که محصول تولید کنند، انگشت‌شمار است. بلاگرهای سفر عموماً از طریق تولید محتوای حمایت‌شده و پول گرفتن برای سفر رفتن درآمد کسب می‌کنند. اگر این کارها را دوست داشته باشید، این روش‌های کسب درآمد بسیار عالی و مفرح است، اما نباید از یاد ببرید که این کارها زمانبر و نفس‌گیر است، به تلاش مداوم نیاز دارد، وقتی برای خودتان باقی نمی‌گذارد و فرصتی برای کسب آرامش نخواهید داشت. این کار مانند چرخ و فلک همستری می‌ماند که شاید دوست نداشته باشید به آن بسته شوید. شاید ادامه دادن به این کار برای‌تان ممکن نباشد.

وقتی تصمیم به ارائه محصول می‌گیرید، یک بار محصولی را خلق می‌کنید و بعد در هر حالتی که باشید، از خوابیدن و تماشای مناظر گرفته تا گرفتن حمام آفتاب پول است که به حسابتان سرازیر می‌شود. به‌این‌ترتیب مالک درآمدتان می‌شوید و فرصتی را در اختیار خوانندگانتان می‌گذارید تا چیزی از شما بخرند ودر ازای خریدشان به شما پول بدهند.

به من اعتماد داشته باشید. خوانندگانتان می‌خواهند از تلاش‌های بی‌وقفه‌تان حمایت و قدردانی کنند، فقط کافی است راهی را برای نشان دادن حمایتشان پیش پای‌شان بگذارید.

6ـ به سفرهای خبری یا محتوای حمایت‌شده اکتفا نکنید


چرا مردم هنوز هم کتابچه راهنما می‌خرند؟ چون می‌خواهند نظر مستقلی را درباره مقصد سفرشان بخوانند. اگر تمام مطالبتان حامی داشته باشد، تعداد خوانندگانتان محدود خواهد شد.

شکی نیست که اسپانسر داشتن محتوای‌تان برای برخی افراد اهمیتی ندارد و آنها در هر حال ماجراجویی‌های‌تان را دنبال خواهند کرد، اما اکثر مخاطبینتان احساس خواهند کرد که نمی‌توانید تجربه‌شان را حکایت کنید و اطلاعات مورد نیازشان را در جای دیگری جستجو خواهند کرد.

راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

مصرف‌کنندگان خواهان محتوای سفر مستقل و بازگوپذیر هستند، چون می‌خواهند بدانند آنچه که می‌خوانند، می‌تواند برای خودشان هم اتفاق بیفتد. اگر در صنعت مد باشید، می‌توانید تمام لوازم آرایشی را که دوست دارید، به نمایش بگذارید تا خوانندگان نگاهی به ویترینتان بیاندازید و با خودشان بگویند که «منم می‌تونم این کار رو بکنم! پیش به سوی فروشگاه!»

اما وقتی بحث سفر به میان می‌آید، مردم نمی‌توانند به سفر رایگان و چندهزاردلاری‌تان به مالدیو نگاه کنند و بگویند «خب منطقیه! منم می‌تونم به این سفر برم! پیش به سوی آژانس مسافرتی!»

فکرش را بکنید. وقتی می‌فهمید یک نفر به سفری ده هزار دلاری رفته است، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ با خودتان فکر می‌کنید «وای! فوق‌العاده است!» یا این که «وای! منم می‌تونم این کار رو انجام بدم! منم این سفر رو رزرو کنم؟!»

سفرهای حمایت شده، پست‌های وبلاگ و معاملات یک‌مرتبه‌ای با برندها کمک می‌کند تا سفر کنید و عکس‌های چشمگیر و زیبایی را برای خوانندگان به نمایش بگذارید، اما این پست‌ها نظر کارشناسی و تجربه‌های بازگوپذیری را ایجاد نمی‌کند که باعث شود خوانندگان برای خواندن توصیه‌های عاقلانه یا خرید محصول بارها و بارها به وب‌سایتتان سر بزنند.

هنوز ندیده‌ام که یک وبلاگ کاملاً سفری فقط از طریق سفرهای حمایت‌شده رونق بگیرد و بزرگ شود، هرچند بلاگ‌های مد یا بلاگ‌های ترکیبی سفری هستند که به این روش عظیم و موفق شده باشند. موفق‌ترین بلاگرها در بسیاری از موقعیتها از محتوای حمایت‌شده و شراکت‌های یک‌مرتبه‌ای پرهیز می‌کنند، چون می‌دانند که این کارها اصالتشان را کم‌رنگ می‌کند. حال آن‌که شراکت‌های بلندمدت به دلیل خلق ارزش، ارائه محصولات منحصربه‌فرد به خوانندگان و ایجاد تجربه‌هایی استثنائی فوق‌العاده‌اند.

در رفتن به سفرهای یک‌مرتبه‌ای که هزینه‌هایش به عهده دیگری است، زیاده‌روی نکنید، درباره تجربه‌های بازگوپذیر و قابل‌تکرار بنویسید تا وب‌سایتتان به تدریج بزرگ‌تر شود.

به‌علاوه پس  از خلق محصول دیگر به پول این سفرها نیازی نخواهید داشت. به این ترتیب هم خود و هم خوانندگانتان برنده این معامله خواهید بود.

7ـ شبکه‌سازی خارج از حیطه سفر


تشکیل شبکه با بقیه بلاگرهای سفر به شناخته‌تر شدنتان در این صنعت کمک می‌کند و مسلماً برای‌تان مفید است، اما اگر دامنه روابطتان را به خارج از حیطه صنعت سفر گسترش بدهید، به فرد اهل سفری تبدیل می‌شوید که همه از او نقل قول می‌کنند و به دنبال مصاحبه با او یا شنیدن توصیه‌هایش هستند.

راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

رابطه برقرار کردن با افراد مختلف سودش بسیار بیشتر از چسبیدن به کنفرانس‌های سفری است. مسلماً این‌قدر بی‌فکر نیستید که در رویدادهای صنعت سفر و گردشگری شرکت نکنید، اما حضورتان را فقط به این رویدادها محدود نکنید.

حوزه‌هایی از تخصصتان را که با صنایع دیگر همپوشی دارد، پیدا کنید و با رهبران موفق آن صنایع آشنا شوید. به‌این‌ترتیب مردمی را ملاقات می‌کنید که هیچ چیز درباره سفر نمی‌دانند و می‌توانید کارشناس سفر وب‌سایتشان شوید. خودم به همین روش با بسیاری از کارشناسان امور مالی، کارآفرینی و فناوری ارتباط برقرار کرده‌ام. توصیه می‌کنم در کنفرانس‌های زیر شرکت کنید:

 • کنفرانس SxSW در زمینه فناوری؛
 • کنفرانس FinCon در زمینه امور مالی؛
 • کنفرانس VidCon در زمینه فیلم و یوتیوب؛
 • کنفرانس BlogHer در زمینه بانوان و وبلاگ‌نویسی؛
 • کنفرانس Craft and Commerce در زمینه کارآفرینی
 • کنفرانس TravelCon در زمینه سفر.

8ـ دیگر درباره خودتان حرف نزنید


هرچند وبلاگ‌نویسی مستلزم آن است که در مطالبتان بسیار بیشتر از رسم نگارش در مجله‌ها یا روزنامه‌ها از ضمیر «من» استفاده کنید، اما لزوماً نباید فقط درباره خودتان بنویسید. اگر وبلاگتان صرفاً سفرنامه شخصی یا خاطرات سفرهای‌تان است، هرچه دل تنگتان می‌خواهد بنویسید. اما اگر می‌خواهید وبلاگی حرفه‌ای اداره کنید که درآمد پایداری را برای‌تان تولید کند، نباید وبلاگتان فقط درباره خودتان باشد.

یک وبلاگ سفر حرفه‌ای درباره مردمی است که وب‌سایتان را می‌خوانند و همواره هم باید بدین‌گونه باشد.

خواه توصیه‌های کاربردی ارائه بدهید، خواه داستان جذابی تعریف کنید یا آنها را بخندانید، درهر حال نباید از یاد ببرید که همواره باید در خدمت خوانندگان باشید.

اگر می‌خواهید درباره خودتان بنویسید، این کار را جداگانه انجام بدهید یا آن را به تصویر بزرگ‌تری از سفر جاده‌ای ربط بدهید. درباره کفش نو، افکارتان، جزئیات پیش‌پاافتاده زندگی‌تان یا غذاهایی که خورده‌اید، مطلب ننویسید. تعداد افرادی که زندگی و تجربه‌های شخصی‌تان برای‌شان مهم باشد، از تعداد انگشتان یک دست هم تجاوز نمی‌کند. نوشته‌های نویسندگان برای‌مان جالب است، چون در سطحی عاطفی با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم، داستان‌های جذابی برای‌مان تعریف می‌کنند و این امکان را برای‌مان فراهم می‌کنند تا خود را در مکان توصیف‌شده تصور کنیم.

اکثر بلاگرهای سفر تبحر بالایی در نوشتن خاطرات شخصی‌شان دارند، اما موفق‌ترین بلاگرها آنهایی هستند که درباره مکان‌ها داستان‌سرایی می‌کنند و تجربه سفر خوانندگانشان را بهبود می‌دهند.

9ـ پشتکار داشته باشید


راه های تبدیل شدن به یک بلاگر سفر موفق

همان‌طور که روم یک‌شبه ساخته نشد، وبلاگتان هم یک‌شبه ساخته نمی‌شود، پس انتظاراتی واقع‌بینانه از وبلاگتان داشته باشید و خود را برای کار سخت و نفس‌گیر در سال اول آماده کنید. عجله نداشته باشید و وبلاگی ماندگار را راه‌اندازی کنید. انتهای این تونل تنگ و تاریک همیشه روشن است، اما بسیاری آن‌قدر پشتکار ندارند که خود را تا پایان برسانند و درست پیش از رسیدن به روشنایی از همه چیز دست می‌کشند.

فرق بین محتواهایی که امروز تولید می‌کنم با محتواهای گذشته‌ام از زمین تا آسمان است. خرابکاری در اول راه بخشی از سفر است. توقع نداشته باشید که از همان اولین گام فوق‌العاده باشید. اکثر بلاگرهایی که توقع شهرت و موفقیت فوری دارند، خیلی زود تسلیم می‌شوند. دلیل ناکامی اکثر بلاگرها این نیست که محتوای بدی دارند، دلیلش این است که زود پا پس می‌کشند، پشتکار ندارند و نمی‌خواهند برای موفقیت وقت بگذارند. بخشی از موفقیت این است که بیشتر از همه سماجت داشته باشید و در میدان باقی بمانید.

پس صبور باشید، برای موفق شدن وقت بگذارید تا به اهدافتان برسید.

******

تبدیل شدن به یک بلاگر سفر بسیار زمان‌بر است. نوشتن درباره سفر به پاریس تنها یک بخش از ماجراست. بلاگ‌های موفق بر روی محتوا و تمرکز بر خواننده و مشتری تمرکز دارند. رسیدن به یک جایگاه کوچک یا متوسط آسان است، اما اگر می‌خواهید از بقیه متمایز شوید، باید بر روی محتوای خواننده متمرکز شوید، چند لوکیشن ویژه انتخاب کنید، محصول خلق کنید و بهترین روش‌ها را دنبال کنید.

اگر از 9 توصیه گفته شده پیروی کنید، قول می‌دهم که می‌توانید یک بلاگر موفق در صنعت وبلاگ‌نویسی سفر شوید. این 9 توصیه در واقع 9 اصل راهنمایی است که ظرف ده سال گذشته به من کمک بسیاری کرده‌اند.

اگر به کمک بیشتری نیاز دارید و می‌خواهید شناخت بیشتری از وبلاگ‌نویسی سفر پیدا کنید، می‌توانید از کلاس‌های پیشرفته‌ای که به صورت آنلاین ارائه می‌شوند، استفاده کنید. آرزو می‌کنم که وقتی که من در آغاز راه وبلاگ‌نویسی بودم، چنین دوره‌هایی برگزار می‌شد. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند که راه و روش‌های راه‌اندازی و اداره وب‌سایت، خلق برند، ایجاد شبکه، مطرح شدن در رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سایت یا سئو، کسب درآمد و موارد دیگر را یاد بگیرید.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید