Search
تمدید ویزای توریستی کانادا: شرایط و مدارک لازم + هزینه

تمدید ویزای توریستی کانادا: شرایط و مدارک لازم + هزینه

مشاوره ویزای توریستی کانادا

 

دلایل مختلفی وجود دارد که فرد خارجی بخواهد مدت بیشتری در کانادا بماند. اگر به‌عنوان توریست یا مقیم موقت به کانادا رفته‌اید و می‌خواهید مدت بیشتری بمانید، باید ویزای توریستی خود را تمدیدکنید.

تمدید ویزای توریستی


اگر به‌عنوان توریست به کانادا رفته‌اید، ویزای توریستی دارید(ویزای اقامت موقت نیز نامیده‌می‌شود). اگر می‌خواهید مدت بیشتری در کانادا بمانید، باید درخواست ویزیتور رکورد بدهید.

ویزیتور رکورد


ویزیتور رکوردویزیتور رکورد با ویزا تفاوت‌دارد؛ این مورد مدرکی است که به شما در کانادا اعتبار می‌دهد و اجازه‌می‌دهد به‌صورت قانونی در کانادا بمانید. ویزیتور رکورد شما، تاریخ انقضا دارد و در این تاریخ، یا باید این کشور را ترک‌کنید یا درخواست تمدید مجدد بدهید تا به‌صورت قانونی در کانادا بمانید. اگر کانادا را ترک کرده‌باشید، ویزیتور رکورد، مجوز ورود مجدد نخواهدبود.

تمدید مدت زمان ماندن به‌عنوان مقیم موقت


اگر توریست هستید، باید برای تمدید ویزای خود اقدام‌کنید. برای اینکه قانونی باشید باید:

 • قبل از تاریخ انقضای اصلی ویزایتان، درخواستتان را ارائه‌دهید.
 • موارد مربوط‌به اقامتتان را همچنان رعایت‌کنید.
 • به تمامی شرایط ویزای خود پایبند بمانید (یعنی: بدون اجازه کار و تحصیل نکنید).
 • موارد مربوط‌به گروهی که طبق آن وارد این کشور و مقیم موقت شده‌اید را رعایت‌کنید.

نحوه‌ی درخواست‌دادن


نحوه‌ی درخواست‌دادنبرای ارائه‌ی درخواست تمدید، باید فرم‌هایی را پرکنید و اطلاعات فردی و مدارک لازم را ارائه‌دهید. می‌توانید از طریق آنلاین درخواست‌بدهید.

ارائه‌ی درخواست به‌صورت آنلاین

وقتی‌که به‌صورت آنلاین درخواست‌می‌دهید، درخواستتان را فوراً دریافت‌می‌کنیم که به ما کمک‌خواهدکرد تا سریع‌تر به درخواستتان رسیدگی‌کنیم. اگر درخواست حضوری (کتبی) هم داده‌اید، نیازی نیست که مجدداً به‌صورت آنلاین هم درخواست بدهید.

ارائه درخواست آنلاین چگونه به شما کمک خواهدکرد؟

 • هزینه‌ی پستی لازم نیست و نیازی به صبرکردن برای رسیدن نامه نیست؛ درخواست شما فوراً دریافت‌می‌شود.
 • سریع‌تر به درخواست شما رسیدگی‌می‌شود.
 • به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از ارائه‌ی درخواست، مطمئن‌شوید که کامل است.
 • می‌توانید مدارک دیگری را نیز فوراً به‌صورت آنلاین ارائه‌دهید (درصورتی‌که از شما بخواهیم).
 • می‌توانید از طریق حساب کاربری (اکانت) آنلاین خود، وضعیت درخواستتان را مستقیماً مشاهده‌کنید.

قدم اول: مطمئن‌شوید که مدارک لازم را دارید.

برای ارائه‌ی درخواست آنلاین به موارد زیر احتیاج‌دارید:

 • اسکنر یا دوربینی برای تهیه‌ی نسخه‌ی الکترونیکی مدارکتان و
 • کارت اعتباری معتبر

قدم دوم: راهنما را بخوانید.

حتی اگر درخواستتان را به‌صورت آنلاین ارائه‌می‌دهید، باید قبل از پرکردن فرم درخواست، راهنما را کامل بخوانید. راهنما، توضیح خواهدداد که هر بخش از فرم را چگونه تکمیل‌کنید.

قدم سوم: پاسخ‌هایتان را آماده‌کنید.

قبل از اینکه بتوانید فرم‌هایتان را آپلودکنید، باید به چند سؤال پاسخ‌دهید؛ ما از پاسخ‌هایتان استفاده‌می‌کنیم تا فهرست معتبر شخصی برای شما تهیه‌کنیم. برای درخواست ویزیتور رکورد، باید برای سؤالات زیر، پاسخ‌های آنلاینتان را آماده‌کنید:

 • در سؤال اول، «دوست‌دارید در کانادا چه‌کار کنید؟» گزینه‌ی بازدید یا ویزیت (visit) را انتخاب‌کنید.
 • وقتی از شما پرسیده‌می‌شود که «محل/کشور اقامت فعلی شما کجاست؟»، کانادا را انتخاب‌کنید.

قدم چهارم: حساب کاربری (اکانت) آنلاین ایجادکنید یا با حساب قبلی واردشوید.

برای درخواست آنلاین، نیاز به حساب کاربری (اکانت) دارید. می‌توانید از حساب کاربری (اکانت) خود در موارد زیر استفاده‌کنید:

 • پرداخت هزینه
 • ارائه‌ی درخواست
 • بررسی وضعیت و ویزا

اگر نتوانید به‌صورت آنلاین درخواست‌دهید.

در موارد زیر، می‌توانید کتباً درخواست‌بدهید:

 • به‌دلیل عدم امکان، نتوانید به‌صورت آنلاین درخواست‌بدهید.
 • درخواست آنلاین با مشکل مواجه‌است.

بعد از ارائه‌ی درخواست


بعد از ارائه‌ی درخواستاگر درخواستتان موفقیت‌آمیز باشد، مدرک مهاجرتی خواهیدگرفت که به شما ویزا (اعتبار) و تاریخ انقضای جدید می‌دهد. درصورتی‌که کانادا درخواستتان را ردکند، فقط می‌توانید تا انتهای تاریخ انقضای ویزای اقامت موقت کنونی‌تان در کانادا بمانید.

اگر درخواست تمدیدتان ردشود، 90روز، از زمانی‌که متوجه رد درخواست شوید، زمان‌دارید تا درخواست تمدید بدهید. اگر ویزایتان منقضی شود و شما هنوز منتظر پاسخ به درخواستتان برای تمدید باشید، حق‌ندارید که به کارکردن و تحصیل در کانادا ادامه‌دهید. برای اینکه ویزای موقتتان را تمدیدکنید، باید در کانادا بمانید. اگر این کشور را ترک‌کنید، در زمان بازگشت باید مجدداً ویزای جدید بگیرید.

هزینه‌ی تمدید ویزای توریستی کانادا


هزینه‌ی تمدید ویزای توریستی یا تغییر وضعیت ویزا به ویزای توریستی، از 350-500-100+ دلار، هزینه‌ی درخواست دولتی، خواهدبود. برای تمدید، دولت 100دلار دیگر خواهدگرفت.

سؤالات متداول


این کار چقدر طول‌می‌کشد؟

زمان لازم برای پردازش ویزا، پناهندگی، و مسائل شهروندی کانادا (IRCC) به تعداد درخواست‌های دریافتی وابسته است. برای اطلاعات دقیق درباره زمان پردازش پس از ارسال درخواست، به وبسایت IRCC مراجعه کنید.

اگر ویزا منقضی‌شود، چه می‌شود؟

اگر قبل از روزی که باید کشور را ترک‌کنید (تاریخ انقضا) درخواست تمدید اقامت در کانادا را ارائه‌کنید، می‌توانید تا زمانی‌که نتیجه‌ی درخواستتان مشخص‌شود، به‌صورت قانونی در کانادا بمانید. در این حالت، ویزا دارید.

ویزای توریستی کانادا تا چه‌مدت اعتبار دارد؟

کنسولگری کانادا بر اساس شرایط مختلف، تصمیم می‌گیرد که مدت زمان اعتبار ویزای توریستی شما چقدر باشد. در برخی موارد، ویزا به شما تا زمانی که می‌خواهید کانادا را بازدید کنید صادر می‌شود و در برخی موارد دیگر، تا زمان انقضای گذرنامه شما اعتبار دارد. این بستگی به این دارد که کنسولگری مطمئن شود که شما پس از ورود به کانادا به کشور خود بازگشت خواهید کرد یا خیر.

به طور کلی، بدون توجه به مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا، مجاز به اقامت بیش از ۶ ماه نیستید. بنابراین پس از گذشت ۶ ماه، باید به کشور خود بازگردید، برای مدتی در آنجا اقامت کنید و سپس می‌توانید مجدداً به کانادا بازگردید.

با ویزای توریستی کانادا چه کارهایی می‌توانم بکنم؟

با ویزای توریستی کانادا، می‌توانید تا زمانی‌که پول دارید و کمتر از 6ماه، در کانادا بگردید. اجازه‌ندارید که مدارک کانادایی بگیرید یا دائم بمانید. همچنین مجاز به کارکردن و تحصیل هم نیستید و نمی‌توانید از مزایای درمانی یا مزایای دولتی دیگر استفاده‌کنید.

اشتراک گذاری

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است. گسترش سفر تاثیرات فراوانی روی هر جامعی میگذارد و هر جامعی که مردم در آن بیشتر سفر کنند وضعیت روحی و روانی بهتری را خواهد داشت. هدف آبرنگ این است که سفر در دسترس همه افراد جامعه قرار بگیرد.

آبرنگ سفر

آبرنگ با هدف بهبود روحیه به مردم و کمک به زندگی شادتر تاسیس شده است.

خبرنامه

Loading
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید