آدرس جدید: میدان مادر، میرداماد، نبش کوچه رازان شمالی، پلاک 101، طبقه اول، واحد یک
لوگو آبرنگ سفر

تاخیر ویزای شینگن چه علتی دارد؟ روش پیگیری آن چگونه است؟

اگر قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید ویزای شینگن بگیرید، اما تعیین اینکه از چه مدت قبل باید درخواست ویزای شینگن را بدهید دشوار است. تاخیر بخشی از روند گرفتن ویزای شینگن است و دلایل زیاد برای این مسئله وجود دارد.

دلایل تاخیر ویزای شینگن


صدور ویزای شینگن یک روند پیچیده است و دلایل زیادی برای این تاخیر وجود دارد. وجود یک مشکل در فرم اخذ ویزای شینگن یا پیچیده شدن شرایط، رایج ترین دلیل تاخیر ویزای شینگن است. درخواست ویزای شما در چنین شرایطی تحت حالت نرمال و چارچوب زمانی استاندارد مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. با اینحال دلایل دیگری هم برای وقوع تاخیر وجود دارد که می توان از قبل آنها را پیش بینی و حل کرد.

تاخیر به دلیل روند نامناسب تشریفات اداری

تشریفات اداری و اسناد مرتبط برای درخواست صدور ویزا یک امر ضروری است و اگر نتوانید مطابق با استاندارد عمل کنید – یعنی مثلا درخواستتان با خطا یا نقص مواجه باشد – تاخیر ویزای شینگن را به جان می خرید، چرا که کشورهای حوزه شینگن از شما می خواهند تا قبل از تصمیم گیری نهایی روی صدور ویزا، نقایص و مشکلات را رفع کنید.

عدم پرداخت هزینه ها

عدم پرداخت هزینه هادرخواست ویزای شینگن با هزینه هایی همراه است و انواع مختلف آن، مثلا ویزای کوتاه یا بلندمدت شینگن، هزینه های مشخصی دارد و در درخواست اخذ ویزا باید آنها را بپردازید. بنابراین اگر این مقادیر را کلا نپردازید یا بخشی از آن را نپردازید، احتمالا تاخیر ویزای شینگن دور از انتظار نخواهد بود.

پارامترهای پیش بینی نشده فصلی

فاکتورهای فصلی هم در تاخیر ویزای شینگن نقش دارند یعنی مثلا اگر تعداد درخواست های ویزای شینگن به خاطر گردشگران در فصلی خاص افزایش پیدا کند، احتمال بروز تاخیر در فرایند صدور ویزای شینگن وجود خواهد داشت.

روش پیگیری درخواست ویزای شینگن چگونه است؟


روش پیگیری درخواست ویزای شینگن چگونه است؟با برقراری تماس با سفارت کشوری که به آن درخواست ویزای شینگن داده اید یا از طریق آنلاین (وبسایت سفارتخانه یا وبسایت مرکزی که کارهای ویزای شینگن شما را انجام می دهد) پیگیر وضعی ویزای شینگن خود باشید.

پیگیری وضعیت درخواست ویزا از طریق VFS Global

همه کشورهای حوزه شینگن، بررسی درخواست ویزای خود در بسیاری از کشورها را به موسسه VFS Global سپرده که یک شبکه متشکل از تعداد زیادی مراکز ثبت و درخواست ویزای در کشورهای مختلفی از جمله چین، امریکا و هند است و درخواست، اسناد و اطلاعات متقاضی را ثبت می کنند. آنها یک ابزار پیگیری وضعیت درخواست هم در سایتشان (vfsvisaonline.com) برای کاربرانشان در نظر گرفته اند که امکان مشاهده وضعیت درخواستتان به کمک نام خانوادگی و شماره رفرنس رسید درخواستان را به شما می دهد.

پیگیری وضعیت درخواست ویزای شینگن فرانسه

فرانسه ابزار مخصوص خود برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای شینگن را برای مسافرانی در نظر گرفته که از طریق سفارت یا کنسولگری فرانسه برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت درخواست ویزایتان باید شماره رفرنس رسید درخواست و تاریخ تولدتان را در وبسایتشان وارد کنید (pastel.diplomatie.gouv.fr/VisaNET-Consultation-Internet/html/frameset/frameset.html)

پیگیری درخواست ویزای شینگن که در مرکز درخواست ویزای CAPAGO ثبت شده است.

اگر درخواست ویزای شینگن خود را در مرکز درخواست ویزای CAPAGO ثبت کرده باشید می توانید از ابزار پیگیری درخواست ویزای وبسایت این مرکز استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر از وضعیت درخواستتان به شماره رفرس و آدرس ایمیلتان نیاز دارید.

پیگیری درخواست ویزای شینگن که در مرکز درخواست ویزای TLS ثبت شده است.

موسسه دیگری که فرایند ثبت درخواست ویزای شینگن را انجام می دهد، موسسه TLS است. اگر از این مرکز برای ثبت درخواستتان کمک گرفته باشید، می توانید از ابزار آنلاین پیگیری وضعیت درخواست ویزای وبسایت موسسه TLS (tlscontact.com) برای بررسی نتیجه بررسی وضعیت درخواستتان استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر از وضعیت درخواستتان ابتدا باید وارد اکانت کاربری خود در سایت TLS شوید.

پیگیری درخواست ویزای شینگن که در مرکز درخواست ویزای BLS ثبت شده است.

BLS یک موسسه ثبت و درخواست ویزای شینگن در کشور اسپانیا است که وظیفه مدیریت درخواست ویزای سفارتخانه اسپانیا در چند کشور را بر عهده دارد. با وارد کردن شماره رفرنس دریافت شده در زمان ثبت درخواست و تاریخ تولدتان در سایت این موسسه (blsspainvisa.com) می توانید وضعیت درخواستتان را بررسی کنید.

پیگیری درخواست ویزای شینگن که در مرکز درخواست ویزای جهانی (Global Visa Services) ثبت شده است.

مرکز رسمی درخواست ویزای یونان – اگرچه در تمامی کشورها فقط برای آنها فعالیت نمی کنند – موسسه خدمات ویزای جهانی یا Global Visa Services است. اگر از طریق یکی از مراکز این موسسه اقدام به ثبت درخواست ویزای شینگن کرده اید، می توانید وضعیت درخواستتان را از طریق سایت (gvcworld.eu/page/our-services) پیگیری کنید و برای اینکار به شماره درخواست و تاریخ تولدتان نیاز است.

اگر بررسی و صدور ویزای شینگن تاخیر داشت چه کنیم؟


اگر بررسی و صدور ویزای شینگن تاخیر داشت چه کنیم؟همانطور که گفته شد فاکتورهای مختلفی منجر به بروز تاخیر در زمان بررسی ویزا می‌ شود. راهی برای سریعتر کردن یا دور زدن فرایند بررسی درخواست ویزای شینگن وجود ندارد با این حال اگر سابقه سفر خوبی داشته باشید، اسناد ضروری را آماده کرده باشید و دلیل خوبی برای سفر داشته باشید، از بخش بزرگی از تاخیرها جلوگیری خواهید کرد.

سوالات متداول


چطور می توانم زمان بررسی ویزای شینگن را کوتاه کنم؟

متاسفانه راهی برای کوتاهتر کردن زمان بررسی صدور ویزای شینگن از 15 روز نیست. با اینحال می توانید با کسب اطمینان از پر شدن مناسب درخواست و تکمیل اسناد مورد نیاز، از بروز تاخیر در ویزای شینگن جلوگیری کنید. اسناد مورد نیاز برای درخواست صدور ویزای شینگن عبارتند از:

  • پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن
  • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
  • یک پاسپورت قانونی که بیش از سه ماه از مهلتش باقی مانده باشد
  • پاسپورت ها و ویزاهای قدیمی (در صورتی که در دسترس باشند)
  • خلاصه ای از برنامه سفرتان – شامل تاریخ ها، شماره پروازها، رزرو هتل یا گواهی اسکان.
  • مدرک پرداخت هزینه درخواست ویزا (80 یورو) و گواهی دارا بودن بیمه سفر و بیمه پزشکی تا سقف 30 هزار یورو

بهترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن کجاست؟

لیتوانی با نرخ ریجکت ویزای حدود 1 درصد، بالاترین نرخ پذیرش درخواست ویزای شینگن را دارد و با فاصله کمی، استونی، فنلاند و ایسلند قرار دارند. درخواست ویزا از کشورهایی که با حجم کم درخواست مواجه باشند، سریعتر بررسی خواهد شد.

اگر بعد از 15 روز در پیگیری وضعیت درخواست ویزا آمده باشد که در حال بررسی است، باید نگران شوم؟

خیر، اگرچه فرایند بررسی درخواست ویزا حدود 15 روز طول می کشد اما در صورت شلوغی سفارتخانه ها و مراکز درخواست ویزا، تا 30 و حتی در شرایط تا 90 روز هم طول می کشد. برای اطمینان از گرفتن به موضع ویزای شینگن، می توانید 3 ماه قبل از سفر به اروپا، درخواست خود را ثبت کنید.

اگر سفارتخانه ای که درخواست ویزای شینگم را بررسی می‌کند، ابزار آنلاین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزا نداشته باشد، چه کنم؟

برای پیگیری اخبار مربوط به وضعیت درخواست ویزا – به خصوص اگر مدت زیادی را برای بررسی وضعیت درخواست منتظر مانده اید – باید با سفارتخانه یا کنسولگری تماس بگیرید.

اگر یک مرکز اخذ ویزا، کارهای صدور ویزای شینگن را انجام دهد، آیا خودم می توانم به سفارتخانه زنگ بزنم؟

می توانید این کار را بکنید اما بهتر و ساده تر است که از وبسایت مرکز اخذ ویزا پیگیر وضعیت درخواست ویزایتان باشید، چرا که ممکن است پاسخ درستی از سفارتخانه نگیرید.

بعد از بررسی درخواست ویزا چطور بدانم که چه زمانی برای پیکاپ پاسپورت بروم؟

وقتی درخواستتان بررسی شد، از شما خواسته می‌شود تا پاسپورتتان را از مرکز درخواست ویزا تحویل بگیرید.

چه زمانی باید درخواست ویزای شینگن بدهم؟

تغییرات قوانین باعث شده تا حتی از 6 ماه قبل از سفرتان هم بتوانید اقدام به درخواست ویزای شینگن کنید. بااینحال زمان پیشنهادی برای درخواست ویزای شینگن، حداقل سه ماه قبل از سفرتان است. اگر درخواستتان برای سفارتخانه کشورهایی مثل فرانسه یا آلمان می فرستید که با تعداد زیادی درخواست ویزا مواجه است، باید زودتر اقدام کنید تا وقت بررسی درخواستتان وجود داشته باشد.

چرا بررسی و صدور درخواست ویزای شینگن من طول کشیده است؟

طولانی شدن زمان بررسی درخواست ویزای شینگن اصولا زمانی رخ می دهد که لازم شود  یکی از اعضای حوزه شینگن درباره درخواست یک متقاضی از کشور ثالث، با اعضای دیگر کشورهای حوزه شینگن مشورت کنند.

چطور بدانم که درخواست ویزای شینگنم تایید شده است؟

حتما وبسایت مرکز درخواست ویزا را چک کنید و ببینید که آیا این امکان را به شما ارائه می‌کند یا خیر. بعلاوه می توانید وضعیت درخواست ویزایتان را به صورت آنلاین ببینید که برای این کار باید شماره رفرنس روی رسید بعلاوه نام خانوادگیتان در اختیار داشته باشید.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

دور دنیا در ایمیل شما