لوگو آبرنگ سفر

هزینه و قیمت های ویزای شینگن

هزینه و قیمت های ویزای شنگن

هزینه ویزای شینگن چقدر است؟ هنگام ارسال درخواست ویزای شینگن، باید هزینه‌ای را برای پوشش هزینه‌های پردازش آن بپردازید. جزئیات هزینه‌های مربوطه در زیر آمده است. کشورهای عضو شینگن در مورد هزینه ویزا برای همه کسانی که مایل به درخواست ویزای شینگن هستند توافق کرده‌اند. هزینه‌های ویزای شینگن عبارتند از:

کارمزدبه یوروبه دلار
بزرگسالان80€$94.51
کودکان بین 6 تا 12 سال40€$47.25
کودکان کمتر از 6 سالرایگان رایگان

 دارندگان گذرنامه دیپلماتیک که برای مقاصد رسمی سفر می‌کنند.

رایگانرایگان
اعضای خانواده یک تبعه اتحادیه اروپا / EEAرایگانرایگان
دانش آموزان به همراه معلمان در سفر مدرسهرایگانرایگان
محققان و دانشمندان به دلایل حرفه ای سفر می کنند.رایگانرایگان
نمایندگان سازمان های غیرانتفاعی با سن 25 سال یا کمتررایگانرایگان
اتباع ارمنستان، آذربایجان و روسیهرایگان$41.35

معافیت از هزینه ویزای شینگن


معافیت از هزینه ویزای شینگنهزینه‌های ویزای شینگن نیز ممکن است برای افرادی که به یکی از این دسته‌ها تعلق دارند کاهش یابد یا لغو شود:

 • دلایل بشردوستانه در موارد حوادث بزرگ یا سایر موارد اضطراری مشابه
 • دارندگان گذرنامه دیپلماتیک یا خدماتی
 • کارکنان دارای اعتبار توسط یک ماموریت دیپلماتیک
 • محققان کشورهای ثالث که به منظور انجام تحقیقات علمی طبق توصیه 2005/761/EC پارلمان اروپا تعریف شده است.

تک تک کشورهای عضو شینگن ممکن است معافیت‌های اختیاری دیگر از هزینه ویزا را ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد خود در کشور خود، جایی که قصد دارید درخواست دهید، مراجعه کنید.

گزینه‌های پرداخت هزینه ویزا


گزینه‌های پرداخت هزینه ویزاهزینه ویزای شینگن را می‌توان در کنسولگری یا سفارت تعیین شده از طریق پول نقد پرداخت کرد. به طور کلی، چک یا کارت اعتباری در اکثر آن‌ها پذیرفته نمی‌شود. هزینه ویزای شینگن شامل هزینه ویزا و هزینه خدمات می‌باشد.

اگر کشوری که در آن زندگی می‌کنید از ارز دیگری استفاده می‌کند، می‌توانید براساس نرخ ارز فعلی که توسط سفارت تأیید شده است، به آن ارز (یعنی نایرا) پرداخت کنید.

در صورت رد ویزا

در صورت رد درخواست ویزا یا اگر تصمیم به فسخ درخواست خود داشته باشید، هزینه‌ای بازپرداخت نمی‌شود. اگر دوباره برای ویزا درخواست دهید، باید هزینه ویزا را دوباره پرداخت کنید. پرداخت هزینه ویزا و هزینه خدمات تضمینی برای دریافت ویزا نیست.

اگر درخواست را به یک ارائه دهنده خدمات خارجی ارسال کنید، احتمالاً هزینه خدماتی از شما دریافت خواهد شد. از سوی دیگر، اگر تصمیم دارید گذرنامه خود را از طریق پست سریع ثبت شده توسط کنسولگری یا سفارت به خانه خود ارسال کنید (برخی کشورها این امکان را به شما ارائه می‌دهند)، باید هزینه بازگشت پیک را بپردازید.

سوالات متداول


آیا هزینه برای همه کشورهای شینگن یکسان است؟

هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت برای همه کشورها استاندارد شده است، بنابراین چه به فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان یا هر یک از 22 کشور شینگن دیگر سفر کنید، هزینه یکسانی دارد. هزینه‌های ویزای کار و دانشجویی برای کشورهای شینگن ممکن است متفاوت باشد، همچنین هزینه‌های مربوط به مدارک اضافی مانند مجوز اقامت ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه ویزای دانشجویی فرانسه از 55 تا 99 یورو متغیر است.

هزینه ویزای شینگن من چه چیزی را پوشش می‌دهد؟

 • هزینه ویزای شینگن من چه چیزی را پوشش می‌دهد؟هزینه استاندارد ویزای شینگن هزینه درخواست شما برای ویزای شینگن را پوشش می‌دهد.
 • در هر صورت، سفارت/کنسولگری یا ارائه دهنده خدمات ویزا تا زمانی که پرداخت هزینه ویزای شینگن خود را ارسال نکنید، رسیدگی به درخواست ویزا شما را آغاز نمی‌کند.

هزینه ویزای شینگن چقدر است؟

 • هزینه استاندارد ویزای شینگن بزرگسالان 80 یورو است.
 • کودکان 6 تا 12 ساله 40 یورو پرداخت خواهند کرد.
 • کودکان زیر 6 سال رایگان هستند.
 • علاوه بر کودکان خردسال، برخی دیگر از متقاضیان از کلیه هزینه‌های ویزا معاف هستند. اگر یکی از افراد زیر هستید، از پرداخت هزینه ویزای شینگن معاف هستید:
 1. یک محقق علمی که قصد انجام تحقیقات بیشتر یا شرکت در یک کنفرانس/سمینار علمی را دارد.
 2. دانشجو (در هر سطحی، از جمله در مقطع فوق لیسانس) یا معلم/ استادی که با دانش آموز(هایی) که به منظور ثبت نام در دوره آموزشی یا تحصیلی به منطقه شینگن سفر می‌کند، سفر می‌کند.
 3. سن 25 سال یا کمتر، نماینده یک سازمان غیرانتفاعی و شرکت در کنفرانس‌ها/ سمینارها/ رویدادهایی با ماهیت فرهنگی، آموزشی یا ورزشی که توسط یک سازمان غیرانتفاعی سازماندهی شده است.
 4. اگر پاسپورت خدماتی یا دیپلماتیک دارید.

چگونه هزینه را ارسال کنم؟

 • کنسولگری‌ها/سفارتخانه‌ها و ارائه دهندگان خدمات ویزا کشورهای مختلف رویه‌های متفاوتی برای پذیرش هزینه برای درخواست‌های ویزای شینگن دارند.
 • در بسیاری از موارد، هر کنسولگری/سفارت یا ارائه دهنده خدمات ویزا که از طریق آن درخواست می‌کنید، پرداخت را به صورت چک، پول نقد یا حواله بانکی می‌پذیرد. برای تعیین روش پرداخت پیشنهادی، مستقیماً با کنسولگری/سفارت یا ارائه دهنده خدمات ویزا تماس بگیرید.

چه زمانی هزینه را ارسال کنم؟

 • کنسولگری‌ها/سفارتخانه‌ها و ارائه دهندگان خدمات ویزا در کشورهای مختلف به پرداخت در مراحل مختلف در فرآیند درخواست نیاز دارند. با این حال، در هر صورت، قبل از ارسال درخواست، هزینه ویزای خود را پرداخت خواهید کرد.
 • در برخی موارد، درست قبل از ارسال درخواست آنلاین از طریق یک پورتال رسمی درخواست آنلاین، تشویق می‌شوید که به صورت آنلاین پرداخت کنید. از طرف دیگر، ممکن است از شما خواسته شود که پرداخت خود را هنگامی که شخصاً برای تعیین وقت درخواست خود به کنسولگری/سفارت می‌رسید، ارسال کنید. پس از شروع فرآیند درخواست، بدون شک متوجه خواهید شد که چه زمانی و چگونه هزینه ویزای خود را پرداخت کنید. مستقیماً با کنسولگری/سفارت یا ارائه دهنده خدمات ویزا مربوطه خود تماس بگیرید تا از زمان پرداخت هزینه خود مطلع شوید.

با چه ارزی شارژ می شوم؟

هزینه ویزای شینگن هنگام درخواست ویزای خود به یورو، واحد پول کشور ثالث یا واحد پول کشور ثالثی است که در آن زندگی می‌کنید. اگر به ارز محلی خود (یعنی نه یورو) پرداخت کنید، کارمزد شما تابع نرخ استاندارد ارز خارجی برای یورو خواهد بود که توسط بانک مرکزی اروپا تعیین شده است. لطفاً توجه داشته باشید، پس از حواله پرداخت، شما مستحق دریافت رسیدی هستید که نشان می‌دهد هزینه ویزای خود را پرداخت کرده‌اید.

آیا هزینه‌های ویزای شینگن یکسان است؟ آیا انواع ویزای شینگن هزینه‌های متفاوتی دارند؟

هزینه تمام ویزاهای شینگن برای هر هدف، نوع، شماره ورودی و مدت زمان یکسان است. این بدان معناست که هزینه ویزای شینگن برای ویزای توریستی برای یک بار ورود و برای چند بار ورود یکسان است. شما برای چندین بار ورود یا مدت اقامت طولانی‌تر هزینه ی بیشتری پرداخت نخواهید کرد. برای مثال، هزینه ویزای پزشکی به اندازه ویزای تجاری است.

اگر درخواست من برای ویزای شینگن رد شود، آیا می‌توانم پولم را پس بگیرم؟

متأسفانه تمام هزینه‌های ویزای شینگن به طور کلی غیر قابل استرداد هستند. این به این معنی است که اگر درخواست ویزای شما به هر دلیلی رد شود، یا اگر درخواست خود را پس از ارسال پرداخت از قبل پس بگیرید، هزینه ویزای شینگن را بازپرداخت نخواهید کرد. موارد زیر از این قاعده کلی استثنا هستند:

 • اگر کنسولگری/سفارتخانه‌ای که از طریق آن درخواست داده‌اید به این نتیجه برسد که صلاحیت صدور تصمیم در مورد ویزای شما را ندارد.
 • مشکلی در جمع آوری داده‌های بیومتریک مورد نیاز شما وجود داشت.
 • درخواست شما به یکی از دلایل زیر قابل قبول نیست:
 1. درخواست خود را در بازه زمانی مناسب ارسال نکرده‌اید (یعنی خیلی زود یا خیلی دیر ارسال شده است).
 2. شما یک سند مسافرتی همراه ارائه کردید که باطل اعلام شد.
 3. شما عکسی ارسال کردید که با مشخصات مربوط به اندازه/قالب/چشم‌انداز مطابقت ندارد.
 4. اشکالی در فرم درخواست ارسال شده شما وجود دارد.

آیا هزینه‌های اضافی وجود دارد که باید از آن آگاه باشم؟

 • لطفاً توجه داشته باشید که هزینه استاندارد ویزای شینگن شامل هیچ گونه هزینه خدماتی برای پردازش ویزا نمی‌شود، که ممکن است بسته به نحوه ارسال درخواست خود مجبور به پرداخت آن باشید (یعنی اینکه آیا از طریق ارائه دهنده خدمات ویزا درخواست می‌دهید).
 • اگر از طریق یک ارائه دهنده خدمات ویزا درخواست می‌دهید، تقریباً مطمئناً مبلغ اضافی از شما دریافت خواهد شد.
 • طبق قانون، خدمات ویزای شینگن مجاز به درخواست بیش از نیمی از مبلغ هزینه ویزا نیست. به عنوان مثال، از آنجایی که هزینه ویزای استاندارد شینگن بزرگسالان 80 یورو است، ارائه دهنده خدمات ویزا نباید بیش از 40 یورو از شما دریافت کند.

آیا اخذ ویزای شینگن با اقامت طولانی‌تر هزینه بیشتری دارد؟

به طور کلی تفاوت کمی وجود دارد زیرا این هزینه‌ها، هزینه‌های پردازش درخواست شما را پوشش می‌دهد. اما از آنجایی که درخواست‌های ویزای اقامت طولانی‌تر برای کار یا تحصیل در سطح ملی بررسی می‌شود، این تفاوت‌ها یکسان نیست و کشورها ممکن است از شما بخواهند که هزینه‌هایی را برای پوشش اسناد اضافی بپردازید.

اگر درخواست ویزای خود را لغو کنم، آیا هزینه درخواست من بازپرداخت خواهد شد؟

خیر. پس از ارسال درخواست، هزینه شما مسترد نخواهد شد.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید

دور دنیا در ایمیل شما

با ما در ارتباط باشید
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30