آدرس جدید: میدان مادر، میرداماد، نبش کوچه رازان شمالی، پلاک 101، طبقه اول، واحد یک
لوگو آبرنگ سفر

ویزای توریستی لهستان (شرایط، مدارک و هزینه‌ها)

کشور لهستان با ۳۸.۵ میلیون نفر جمعیت، ششمین کشور پر جمعیت عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود. ورشو، بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است و در کنار آن، وروتسواف، پوزنان، گدانسک و شهر ووچ، از دیگر کلانشهر های کشور لهستان هستند. دریای بالتیک در شمال این کشور قرار دارد و همچنین این کشور با کشورهای بزرگی مانند اوکراین، جمهوری چک، اسلواکی و آلمان همسایه است.

کشور لهستان از نظر بازرگانی کشوری پیشرفته است و جزو قدرت های اقتصادی منطقه به حساب می آید. این کشور هشتمین اقتصاد برتر جهان است و یکی از پویا ترین نظام اقتصادی را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن خود کرده است. ورشو از لحاظ اقتصادی تجاری،‌نقش بسزایی در منطقه ی اروپای مرکزی ایفا می کند. عواملی مانند استاندارد بالای زندگی، اقتصاد پر در آمد، کیفیت بالای زندگی، امنیت و خدمات آموزشی تحصیلی مناسب، همگی جزو فاکتورهایی هستند که در زندگی در کشور لهستان، اهمیت و جایگاه ویژه ای دارند و دولت این کشور همواره به این نکات توجه خاصی دارد.

اگرچه صنعت مد و فشن در لهستان به اندازه ی همسایگان خود یعنی فرانسه و ایتالیا مورد توجه نیست اما خوشپوشی و مد نیز همیشه جزو جنبه های مثبت زندگی مردم لهستان بوده است. این کشور نیز به نوبه ی خود سهم قابل قبولی در پیشرفت صنعت مد و تولیدات لوازم آرایشی بهداشتی داشته است.

نام کشور لهستان باید تداعی کننده ی کشوری سلطنتی در اذهان عمومی باشد چرا که این کشور منزلگاه برخی از باشکوه ترین قلعه ها و کاخ ها مانند قلعه سلطنتی واول، قلعه مالبورک و یک قلعه سلطنتی دیگر در شهر ورشو است. در این کشور شما همیشه فعالیتی متنوع برای انجام دادن خواهید داشت، از بازدید از موزه های هنر گرفته تا تماشای کلیسای عظیم سنت مری یا قدم زدن در خیایان های اطراف میدان کراکوف، همیشه کاری برای سرگرم شدن در این کشور وجود دارد. می توانید از موزه و بنای یادبود اردوگاه آشویتس که در واقع تراژدی نسل کشی نازی ها را به تصویر میکشد، بازدید کنید. اگر شما از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید، برای سفر به لهستان نیاز به ویزا ندارید. لهستان جزو کشورهای عضو معاهده ی شینگن است، به همین دلیل می توانید با ویزای شینگن به این کشور سفر کنید. اگر سفارت لهستان در کشور شما وجود ندارد می توانید با نزدیکترین سفارت این کشور تماس بگیرید.

انواع ویزای لهستان


ویزای توریستی

اتباع خارجی، عمدتا به دلایل گردشگری از جمله گشت و گذار، دیدار با اقوام و غیره، به کشور لهستان سفر می کنند. اگر شما هم به دلایل گردگشری قصد سفر به این کشور را دارید، باید برای ویزای توریستی لهستان اقدام کنید. اخذ ویزای توریستی لهستان چندان هم سخت نیست و مزیت عمده ی این ویزا این است که با اخذ آن می توانید به ۲۳ کشور دیگر نیز با آن سفر کنید.

ویزای تجاری

ویزای تجاریاگر برای تاسیس یک شرکت، یا جهت شرکت در یک کنفرانس، قصد سفر به لهستان را دارید، پس باید برای اخذ ویزای تجاری لهستان اقدام کنید. در اینصورت باید پاسپورت شما تا حداقل ۳ ماه پس از خروج از این کشور معتبر باشد.

شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی:

 • گذرنامه معتبری که در زمان اقدام برای ویزا، حداقل ۳ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد
 • پاسپورت های قبلی در صورت وجود
 • ۲ قطعه عکس با سایز و فرمت عکس پاسپورت
 • یک کپی از فرم درخواست تکمیل و امضا شده
 • گواهی رزرو هتل، رزرو بلیط پرواز و برنامه دقیق فعالیت های شما در طول مدت اقامت در لهستان
 • کپی بلیط تور
 • مدرکی دال بر برخورداری از بودجه کافی (تمکن مالی) برای پرداخت هزینه ها حین سفر به این کشور و در طول اقامت
 • ارائه بیمه درمانی معتبر با پوشش هزینه ها تا سقف ۳۰۰۰۰ پوند
 • شرح نامه هدف سفر شما به لهستان
 • گواهی وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان و غیره)
 • ارائه ی صورت حساب بانکی ۳ ماه گذشته

قبل از ارائه ی درخواست برای ویزای توریستی، از برخوردار بودن شرایط  مورد نیاز آن و همچنین از داشتن مدارک مورد نیاز برای ارائه، اطمینان حاصل کنید و تمام هزینه های مورد نیاز برای ویزا را پرداخت کنید.

چگونه باید برای ویزای لهستان اقدام کرد؟


به علت نیاز به ثبت بیومتریک اطلاعات، هنگام درخواست برای هرکدام از ویزاهای لهستان، باید حضورا مراجعه کنید. در ادامه به جزئیات و مراحل درخواست ویزا اشاره شده است.

مرحله ۱

باید دلیل مناسب و واقعی از سفرتان به لهستان ارائه کنید.

مرحله ۲

فرم درخواست را تکمیل کنید و عکس خود را نیز ضمیمه این فرم کنید. همچنین باید نسخه ی اصلی مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید تا در صورت نیاز آنها را ارائه دهید.

مرحله ۳

از قبل قرار ملاقاتی تعیین کنید و جهت ثبت اطلاعات بیومتریک شخصا در محل حضور یابید. ارسال درخواست برای اخذ ویزا توسط افراد زیر امکان پذیر است:

 • توسط خود متقاضی
 • توسط والدین / قیم قانونی کودک با ارائه شناسنامه
 • امضای والدین و رضایتنامه کتبی همراه با مدارک دال بر تکفل قانونی فرزند

مرحله ۴

در زمان و تاریخ دقیقی که تعیین شده مراجعه کنید.

مرحله ۵

درخواست خود را ارسال و تمامی هزینه های مربوطه را پرداخت کنید.

مرحله ۶

در همان روز مراجعه، مصاحبه کوتاهی در رابطه با هدف سفر شما به لهستان توسط کنسولگری انجام خواهد شد.

مرحله ۷

میتوانید درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین سفارت یا کنسولگری پیگیری کنید.

مرحله ۸

ویزای خود را از سفارت لهستان دریافت کنید.

 • برای ویزای شینگن: باید شخصا یا توسط شخص مجاز (با وکالت قانونی) اقدام شود.
 • برای ویزای ملی: باید شخصا اقدام شود.

ثبت اطلاعات بیومتریک


ثبت اطلاعات بیومتریکتمامی متقاضیان ویزا، باید برای ارائه و ثبت اطلاعات بیومتریک، به صورت حضوری مراجعه کنند. ثبت بیومتریک اطلاعات عمدتاً برای درخواست های ویزای شینگن کوتاه مدت انجام می شود.

موارد زیر از  الزام انگشت نگاری معاف هستند:

 • کودکان زیر ۱۲ سال
 • شخصی که دست یا انگشتش قطع شده یا معلول است
 • سران کشورها یا دولت ها، و اعضای کابینه دولت ها همراه با همسرانشان ، و اعضای هیئت های رسمی زمانی که توسط دولت های کشورهای عضو یا سازمان های بین المللی برای اهداف رسمی دعوت می شوند.

از تاریخ ۲۳ژوئن ۲۰۱۵، ارائه اطلاعات بیومتریک با حضور در کنسولگری ایالت شینگن مربوطه و همچنین مراکز درخواست ویزا، ضروری است. اگر ارائه اطلاعات بیومتریک برای ویزای شما ضروری نباشد، روال مراحل به همان فرم گذشته خواهد بود.

هزینه های درخواست ویزای لهستان


میزان هزینه ها بسته به نوع ویزا متفاوت است. به طور کلی هزینه درخواست ویزا حدود ۱۶۰ دلار است.

آیا برای دریافت ویزای خود باید بلیط پرواز رفت و برگشت را هم ارائه دهیم؟


بله، مقامات از شما درخواست خواهند کرد که هنگام درخواست ویزا، بلیط پرواز رفت و برگشت خود را ارائه دهید تا تایید شود.

آبرنگ سفر در چه مواردی می تواند به شما کمک کند؟


 • در مورد مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا به شما مشاوره می دهد.
 • در مورد بودجه ای که باید نشان داده شود به شما مشاوره می دهد.
 • کمک در پر کردن فرم های درخواست
 • بررسی مدارک شما برای درخواست ویزا

زمان پردازش و رسیدگی به درخواست ها چقدر است؟


زمان پردازش ویزای لهستان، طبق کد ویزای شینگن، می تواند حداکثر ۱۴ روز کاری طول بکشد. به خاطر داشته باشید که در موارد خاص، مدت زمان پردازش و رسیدگی به درخواست میتواند تا ۳۰ روز نیز طول بکشد.

همچنین به دلیل تعداد بالای درخواست های دریافت شده توسط سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه، امکان دارد پردازش درخواست ها تا ۳۰ روز بطول بیانجامد. رسیدگی به درخواست های موارد استثنایی توسط سفارت یا کنسولگری، ممکن است تا ۴۵ روز نیز طول بکشد.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

دور دنیا در ایمیل شما