لوگو آبرنگ سفر

اخذ فوری ویزای توریستی ایتالیا

اخذ فوری ویزای توریستی ایتالیا

اگر رویای قدم زدن در ساحل آمالفی یا ضیافت پیتزای معروف ناپولتانا (که اتفاقاً به عنوان میراث فرهنگی ناملموس این کشور توسط یونسکو ثبت جهانی شده است) را در سر دارید، پس ایتالیا مقصد بعدی مسافرت شماست! ایتالیا به نوبه ی خود سهم زیادی از دنیای هنر، مد، ادبیات و طراحی دارد. بنابراین جای تعجبی نیست که سالانه صدها هزار گردشگر به این کشور سفر می کنند.

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، ممکن است نیاز به دریافت ویزای توریستی ایتالیا داشته باشید. خوشبختانه، به منبع درستی هم مراجعه کرده اید چرا که با مطالعه ی این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد ویزای شینگن ایتالیا، الزامات آن و نحوه درخواست آن بدانید، خواهید آموخت.

ویزای توریستی ایتالیا در یک نگاه


ایتالیا بخشی از منطقه شینگن است و به همین دلیل، ویزای توریستی ایتالیا به عنوان ویزای توریستی شینگن شناخته می شود.

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ممکن است قبل از سفر به ایتالیا، نیاز به اخذ ویزای شینگن داشته باشند. شهروندان اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا در سفر به ایتالیا به مدت ۹۰ روز یا کمتر، نیازی به ویزای شینگن ندارند. جزئیات اصلی این ویزا به شرح زیر است:

 • هزینه‌های ویزای شینگن ایتالیا: هزینه‌های ویزای شینگن ایتالیا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما برای اکثر کشورها، این مبلغ ۸۰.۰۰ یورو است.
 • زمان رسیدگی به درخواست ویزای شینگن ایتالیا: در شرایط عادی، رسیدگی به درخواست ویزای شینگن ایتالیا تا ۱۵ روز طول می کشد. با این حال، بسته به تعداد درخواست‌هایی که در حال پردازش هستند، زمان پردازش می‌تواند تا ۳۰ روز نیز طول بکشد.
 • شرایط ویزای شینگن ایتالیا: برای درخواست ویزای شینگن ایتالیا، متقاضی به یک برنامه سفر کامل پرواز، یک برنامه سفر کامل هتل، و همچنین مدارک مختلف دیگری نیاز دارد که در این مقاله به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مشمولیت ویزا


مشمولیت ویزا

اتباعی که باید برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کنند عبارتند از:

 1. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اروپایی منطقه اقتصادی
 2. سایر اتباع خارجی که در رده معافیت ویزا نیستند.

شهروندان تایلندی که دارای گذرنامه دیپلماتیک یا خدماتی نیستند، برای سفر به ایتالیا نیاز به ویزای شینگن دارند.

برچسب ویزا تعداد روزهایی را که یک تبعه خارجی مجاز به اقامت در کشور است و همچنین تعداد ورودی های مجاز برای سفر و بازدید از سایر کشورهای شنگن را نشان می دهد. اتباع خارجی حداکثر اجازه دارند هر شش (۶)ماه،  نود (۹۰) روز در کشور بمانند.

چه مدارکی برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا نیاز است؟


مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا

مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا از شما درخواست می شود که مدارک خاصی ( بصورت اصل و کپی) ارائه دهید. بسته به موقعیت شما و هدف اقامت شما، ممکن است مدارک اضافی (مانند: کپی ویزای شینگن قبلی، گواهینامه رانندگی، شماره ثبت خودرو و غیره…) از شما درخواست شود.

 در اینجا لیستی از مدارک اجباری اولیه برای ویزای توریستی ایتالیا آمده است:

 • فرم درخواست ویزای شینگن که با اطلاعات شخصی شما امضا و تکمیل شده است،
 • یک عکس جدید به اندازه پاسپورت که دارای معیارهای مورد نیاز برای اسناد رسمی است
 • پاسپورت معتبر (با ۲ صفحه خالی مجاور)، اجازه اقامت شما در صورت وجود: تاریخ انقضا باید حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخی باشد که منطقه شنگن را ترک می کنید.
 • بلیط برگشتی تایید شده شما(رفت و برگشت)/رزروهای سفر یا مدرکی مبنی بر اینکه وسیله حمل و نقل شخصی خود را دارید
 • مدارک کافی برای اثبات توان مالی جهت امرار معاش: صورت‌حساب بانکی اخیر (حداکثر ۳ ماه) یا نامه حمایت مالی
 • گواهی وضعیت اجتماعی و حرفه ای شما: یک نامه امضا شده اشتغال / مدرک خوداشتغالی یا مالکیت تجاری (شماره ثبت، اظهارنامه مالیاتی اخیر شرکت و صورت حساب بانکی شرکت) / مدرک ثبت نام برای دانشجویان / سند بیکاری / اظهارنامه بازنشستگی. نامه استخدام یا ثبت نام باید مدت زمان قرارداد/دوره را مشخص کند.
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت،مقامات ایتالیایی مدرکی می خواهند که نشان دهد شما قصد دارید پس از اتمام سفر، به کشور خود برگردید. می توانید بلیط برگشت هواپیما را نشان دهید که شامل تمام تاریخ های سفر شما می شود. همچنین، می توانید یک شرح سفر با تمام برنامه ها و تاریخ های سفر خود ارائه کنید.
 • گواهی بیمه درمانی و مسافرتی: بیمه شما باید هزینه ها را تا حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو (معادل۲۶،۸۵۵ دلار) برای موارد اضطراریدرمانی (مانند: بستری شدن در بیمارستان، بازگشت به وطن)پوشش دهد و در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد، حتی اگر برنامه ای برای بازدید از آنها در طول اقامت خود نداشته باشید.
 • مدرک اقامت: با توجه به هدف اقامت خود، باید موارد زیر را ارائه دهید:
  • برای ویزای توریستی: گواهی رزرو هتل برای هر شب اقامت شما در این کشور. رزرو هتل تایید شده با ذکر نام، آدرس و تلفن هتل، شماره تاییدیه و همچنین نام و اطلاعات شخصی شما (+یک نسخه کپی).
  • برای مسافرانی که با کشتی سفر میکنند: تأیید رزرو با برنامه سفر دقیق و آدرس اولین بندر ورودی (+یک نسخه کپی).

هزینه ویزای شینگن ایتالیا چقدر است؟


شما باید ثابت کنید که در طول مدت سفر خود به ایتالیا، از نظر مالی توان پرداخت هزینه ها و امرار معاش را دارید. با توجه به قوانین وزارت امور خارجه این کشور و همکاری های بین المللی ایتالیا با دیگر کشورها، باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی برابر با مبالغ زیر ارائه دهید.

برای اقامت تا ۵ روز، باید مدرکی مبنی بر تمکن مبلغ کلی ۲۶۹.۶۰ یورو برای هر نفر ارائه دهید.

برای اقامت ۶ تا ۱۰ روزه، مدرکی مبنی بر روزانه ۴۴.۹۳ یورو داشته باشید.

برای اقامت ۱۱ تا ۲۰ روزه، باید مبلغ ثابت اولیه ۵۱.۶۴ یورو و مبلغ اضافی ۳۶.۵۷ یورو در روز داشته باشید. به عنوان مثال: اگر سفر شما ۱۱ روز باشد، به ۴۰۲.۲۷ یورو (۳۶.۵۷ یورو برای هر روز) به اضافه مبلغ ثابت ۵۱.۶۴ یورو نیاز دارید. مبلغ کل ۴۵۳.۹۱ یورو خواهد بود.

برای اقامت های بیش از ۲۰ روز، شما باید مبلغ ثابت ۲۰۶.۵۸ یورو و مبلغ اضافی ۲۷.۸۹ یورو در روز را داشته باشید. بنابراین، با استفاده از معادله قبلی، کل مبلغ برای ۲۱ روز، ۷۹۲.۲۷ یورو خواهد بود.

برای اثبات تمکن مالی، می‌توانید صورت‌حساب‌های اخیر بانکی، فیش‌های حقوق، چک‌های مسافرتی یا پول نقد را ارائه دهید. همچنین باید گفت که این مبالغ متغیر هستند.

مراحل درخواست ویزا


مراحل درخواست ویزا

 • مرحله ۱– متقاضی باید بر حسب مورد به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کند و در مورد شرایط خاص درخواست ویزای توریستی اطلاعات کسب کند. بررسی درخواست های مربوط به سفرهای شخصی، اولویت دارند زیرا چنین سفرهایی، ارائه اطلاعات قانونی و دقیق تر را تضمین می کند.
 • مرحله ۲– پس از فراگیری الزامات، شناسایی و جمع آوری فرم درخواست، مدارک، سوابق و گواهی های مورد نیاز در مرحله بعدی قرار می گیرند. در موارد ناتوانی مالی برای تامین هزینه سفر، هماهنگی با اسپانسر باید سریعا انجام شود.
 • مرحله ۳ – پس از آن، متقاضیان ویزا باید هزینه درخواست را پرداخت کنند.
 • مرحله ۴– تعیین قرار ملاقات، مرحله ی بعدی در این لیست است. برای جلوگیری از تاخیر و اتلاف وقت، بهتر است متقاضیان، مستقیما با سفارت تماس بگیرند تا قرار ملاقاتی را تعیین کنند.
 • مرحله ۵– در زمان تعیین شده، ارائه کلیه الزامات باید انجام شود. پس از ارسال، زمان انتظار برای تایید شروع می شود. متقاضیان می توانند با تماس با سفارت، نتیجه ی درخواست های خود را جویا شوند.

نمایندگی های دیپلماتیک ایتالیا، معمولاً ویزای بازدیدکنندگان را برای تقریباً دو (۲)تا ده (۱۰) روز کاری پردازش می کنند. ممکن است این مدت زمان، به خصوص در فصل اوج سفر به این کشور، طولانی تر شود.

خدمات ویزای توریستی ایتالیا، شامل هزینه های خدمات سفارت یا هزینه خدمات دولتی نمی شود. ما خدمات زیر را به شما ارائه میدهیم:

 • بررسی کامل سابقه شخصی، مالی و شغلی شما
 • مشاوره و تایید اینکه این ویزا برای شما مناسب است.
 • چک لیست گسترده ای از اسنادی که برای درخواست ویزا خود نیاز دارید.
 • آماده سازی کامل درخواست ویزای شما
 • ارائه درخواست ویزای شما به سازمان های دولتی مناسب
 • تنظیم دقیق کلیه مکاتبات با سازمان های دولتی
 • توصیه های تخصصی در مورد نحوه رسیدگی به درخواست شما در مصاحبه کنسولی
 • کمک نامحدود تلفنی و حضوری از طریق متخصصان ویزای ایتالیا

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید

دور دنیا در ایمیل شما

با ما در ارتباط باشید
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30