لوگو آبرنگ سفر

ویزای یونان: صفر تا صد طریقه گرفتن ویزا برای یونان

ویزای یونان: صفر تا صد طریقه گرفتن ویزا برای یونان

هرکس که تا حدودی اطلاعات و شناخت از کشور یونان داشته باشد، مطمئنا به شما خواهد گفت که حتی صرف کل عمر آدم هم برای کشف زیبایی های این کشور کفاف نمی دهد، اما تنها لحظه ای بودن در این کشور کافیست تا شما را دیوانه وار عاشق یونان کند. سفر به یونان، تجربه ای منحصر بفرد و فراموش نشدنی را به افرادی که به این کشور سفر می کنند عرضه می کند. از تماشای غروب زیبای خورشید در جزیره سانتورینی گرفته تا مهمانی ها و دور همی ها در کورفو و میکونس و تاریخ و میراث فرهنگی شگفت آور آتن، سفر به این کشور لذت بخش ترین و به یاد مادنی ترین سفر شما خواهد بود.

کشور یونان یکی از مقاصد سفری منحصر بفرد است که برای همه ی سلیقه ها مناسب است. با این حال، برای سفر به این کشور و برای تجربه ی این همه شگفتی در این کشور، به ویزای توریستی یونان نیاز خواهید داشت. خوشبختانه برای دریافت اطلاعات در مورد ویزای یونان هم به مقاله ی درستی مراجعه کرده اید.

در این راهنمای جامع ویزای توریستی یونان، ما هر آنچه را که باید در مورد ویزای توریستی یونان بدانید، به شما خواهیم گفت. از فرآیند و مراحل درخواست ویزای یونان و الزامات آن تا نحوه تعیین وقت ملاقات برای ویزای توریستی یونان را برایتان شرح خواهیم داد. با مطالعه ی این مقاله، جواب تمام سوالاتتان درباره ویزا و نحوه سفر به یونان را خواهید گرفت. اما در ابتدا، باید به اطلاعات ضروری در مورد ویزای توریستی یونان دست پیدا کنیم.

ویزای توریستی یونان در یک نگاه


ویزای توریستی یونان در یک نگاه

کشور یونان نیز بخشی از منطقه شینگن محسوب می شود. به این ترتیب، ویزای توریستی یونان به عنوان ویزای توریستی شینگن نیز شناخته می شود. اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا، برای سفر به یونان، به ویزای شینگن نیاز دارند. اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا در سفرهای کمتر از ۹۰ روز به یونان، نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند. جزئیات اصلی این ویزا به شرح زیر است:

 • هزینه‌های ویزای شینگن یونان: هزینه‌ ویزای شینگن یونان از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما برای اتباع اکثر کشورها، این ویزا ۸۰ یورو هزینه دارد.
 • مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای شینگن یونان: در شرایط عادی، رسیدگی به درخواست ویزای شینگن یونان می تواند تا ۱۵ روز طول بکشد. با این حال، بسته به تعداد درخواست‌هایی که در حال پردازش هستند، زمان پردازش می‌تواند تا ۳۰ روز نیز طول بکشد. در برخی موارد استثنایی، پردازش ویزای شینگن یونان می تواند تا ۶۰ روز هم طول بکشد.
 • الزامات ویزای شینگن یونان: جهت ارائه درخواست برای ویزای شینگن یونان، متقاضی باید مدارک دال بر برنامه سفر، برنامه اقامت در هتل، و همچنین مختلف مدارک الزامی دیگر را که در این مقاله به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت، ارائه کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن یونان


مدارک الزامی برای ویزای شینگن کوتاه مدت یونان:

 • فرم درخواست ویزا بصورت تکمیل و امضا شده.
 • ۲ قطعه عکس جدید به اندازه و فرمت عکس پاسپورت که در سه ماه گذشته گرفته شده باشند. این ۲ قطعه عکس باید به فرم درخواست ویزا پیوست شوند.
 • گذرنامه معتبر که نباید بیشتر از ۱۰ سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد و باید حداقل تا سه ماه بعد از تاریخ خروج شما از یونان ، اعتبار داشته باشد.
 • همچنین باید مدارکی اعم  از بلیط های رفت و برگشت، مدرک رزرو هتل و برنامه سفری خود در یونان را به فرم درخواست پیوست کنید.
 • شما باید بیمه نامه درمانی مسافرتی تهیه کنید که تا سقف حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای هزینه های فوریت های پزشکی مانند بیماری ها، تصادفات یا بازگشت به کشور در صورت فوت فرد را پوشش دهد.  میتوانید این بیمه نامه مسافرتی را از شرکت  Bharti AXA  تهیه کنید زیرا خدمات بیمه این شرکت، هزینه ی تمامی موارد احتمالی را پوشش می دهد.
 • شما همچنین باید مدرکی مبنی بر آدرس محل اقامت خود در طول سفر به یونان ارائه دهید. این مدرک می تواند رسید رزرو هتل یا مهمان خانه یا حتی دعوتنامه ی یکی از بستگان و اقوام شما باشد که در یونان زندگی می کنند.
 • همچنین باید مدرکی مبنی برتمکن مالی خود ارائه دهید که نشان می دهد، در طول اقامتتان در یونان می توانید هزینه های مورد نیاز خود را پرداخت کنید. این مدرک می تواند صورت حساب بانکی شما در سه ماه اخیر یا صورت حساب بانکی۳ ماه اخیر اسپانسر شما باشد .
 • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا که مبلغ آن برای بزرگسالان۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال  ۳۵ یورو میباشد.

مراحل درخواست ویزای شینگن یونان


مراحل درخواست ویزای شینگن یونان

مراحل درخواست برای ویزای یونان به شرح زیر است:

 • باید مشخص کنید که به چه نوعی از ویزای شینگن یونان نیاز دارید.
 • باید بدانید از کجا برای ویزای یونان خود اقدام کنید.
 • بدانید که بهترین زمان برای درخواست ویزا چه زمانی است.
 • برای رزرو یا تعیین وقت ملاقات در سفارت یا کنسولگری اقدام کنید.
 • فرم درخواست را تکمیل کرده و امضا کنید.
 • تمام اسناد و مدارکی که باید ارسال کنید را تهیه کنید.
 • به جلسه مصاحبه ویزا بروید.
 • هزینه های ویزا را بپردازید.

جهت بررسی وضعیت ویزای یونان یا برای پیگیری درخواست خود که به کنسولگری یا سفارت یونان ارسال کرده اید، میتوانید از پورتال آنلاین “InfoVISA” استفاده کنید. اگر درخواست خود را به شرکت CAPAGO ارائه داده اید، می توانید مستقیما با این مرکز درخواست ویزا تماس بگیرید و جویای وضعیت درخواست ویزای خود شوید. اگر از طریق شرکت وی اف اس گلوبال (VFS) برای درخواست خود اقدام کرده اید میتوانید از ابزار آنلاین سایت VFS Global برای پیگیری درخواست خود اقدام کنید. برای بررسی و پیگیری آنلاین باید شماره مرجع درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

از کجا باید برای ویزای توریستی یونان اقدام کرد؟


بعد از تعیین اینکه آیا برای سفر به یونان، به ویزای شینگن یونان نیاز دارید یا خیر، گام بعدی تعیین محل ارائه درخواست برای ویزای شینگن یونان است. پیشنهاد می کنیم نزدیکترین مرکز درخواست ویزا به محل زندگی خود را انتخاب کنید تا هم پیگیری درخواست برایتان سهولت داشته باشد و هم به نوعی روند رسیدگی به درخواستتان تسریع شود.

وقتی که به این مرحله رسیدید، اساساً ۳ گزینه دارید:

۱. از آبرنگ سفر برای ارائه درخواست ویزای یونان استفاده کنید.

آژانس مسافرتی آبرنگ سفر، ساده ترین و سریع ترین گزینه شماست. روند ارائه درخواست به کمک آبرنگ سفر، بصورت سریع و ساده انجام میشود. شما با آژانس مسافرتی آبرنگ سفر می توانید زمان درخواست ویزای خود را به نصف کاهش دهید. علاوه بر این، آبرنگ سفر خدمات مشتریان بسیار مفید و دوستانه ای دارد که در طول این مسیر همواره در کنار شما خواهد بود.

۲. ارائه درخواست مستقیم در سفارت یا کنسولگری یونان در کشور شما. درخواست از سفارت یا کنسولگری یونان در یونان، روش سنتی تر برای دریافت ویزای شینگن یونان است. به خاطر داشته باشید که این گزینه شامل مقداری عدم قطعیت و اتلاف وقت است. برخلاف آژانس مسافرتی آبرنگ سفر، هیچ نوع راهنمایی و مشاوره از سوی سفارت انجام نخواهد شد. فراموش کردن ارائه ی یک مدرک یا ارسال یک فرم درخواست ناقص، می تواند منجر به رد شدن ویزای شما شود.

۳.درخواست از طریق مرکز درخواست ویزا.  ارسال درخواست در یک مرکز درخواست تقریباً مشابه ارسال درخواست در همان سفارت یا کنسولگری است. در واقع، بسیاری از سفارتخانه ها خدمات ویزای خود را به مراکز درخواست برون سپاری می کنند. با این حال، به دلیل ازدیاد درخواست های دریافتی از سوی مراکز درخواست ویزا، ممکن است روند بررسی و رسیدگی به ویزای شما در این روش بیشتر از حد معمول طول بکشد. این گزینه همواره مورد نارضایتی متقاضیان بوده است.

از طریق هر سه این گزینه ها می توان ویزای شینگن یونان را اخذ کرد. بطور کلی، تصمیم نهایی همیشه با خود شماست. هر گزینه ای که فکر میکنید برایتان مناسب است را انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که دستورالعمل ها را بدرستی دنبال کنید.

اخذ ویزای یونان چقدر طول می کشد؟

اخذ ویزای یونان چقدر طول می کشد؟

با اجرای کد جدید ویزای شینگن (فوریه ۲۰۲۰)، می توانید برای ویزای شینگن یونان، حداکثر ۳ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود و حداقل ۱۵ روز کاری قبل از تاریخ عزیمت خود درخواست دهید. توصیه می شود ۶ هفته قبل از سفر برای ویزای یونان اقدام کنید.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید

دور دنیا در ایمیل شما

با ما در ارتباط باشید
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30