لوگو آبرنگ سفر

اخذ ویزای مجارستان | مدارک+هزینه‌ها+سوالات متداول

اخذ ویزای مجارستان

مجارستان در مرکز اروپا قرار داشته و از همه طرف به خشکی محدود است. همسایگان این کشور، کرواسی، رومانی، صربستان، اتریش، اسلواکی، اسلوونی و اوکراین هستند. مجارستان با جمعیت 10 میلیون نفر، حضور پررنگی در اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) دارد.

مجارستان از لحاظ سیاسی پیرو دموکراسی پارلمانی بوده و پایتخت آن بوداپست است. این کشور به خاطر چشمه‌های آبگرم متعددش مشهور است که از دوران باستان برای درمان مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. مجارستان عضو منطقه شینگن است. منطقه شینگن شامل 26 کشور است که همه‌ی کنترل‌های مرزی بین خود را کنار گذاشته‌اند و برای همین افراد می‌توانند آزادانه و بدون نیاز به گرفتن ویزای تک تک کشورهای این منطقه، بین کشورهای مختلف آن سفر کند.

البته، شما برای یک دیدار کوتاه مدت از این منطقه به ویزای حداقل یک کشور شینگن نیاز خواهید داشت، که طول مدت آن می‌تواند حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه باشد. اگرچه شهروندان بعضی کشورها مثل آمریکا برای مسافرت به کشورهای منطقه شینگن نیازی به ویزا ندارند، اما اگر شما شهروند غیراروپایی هستید حتماً می‌بایست قبل از سفر به مجارستان ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید.

چه کسانی می‌توانند برای ویزای مجارستان درخواست بدهند (اپلای کنند)؟


 • چه کسانی می‌توانند برای ویزای مجارستان درخواست بدهند (اپلای کنند)؟برای اینکه بتوانید، درخواست ویزای مجارستان بدهید، باید شهروند کشوری باشید که در آن درخواستتان را ارائه می‌دهید.
 • شما می‌توانید از یک کشور خارجی درخواست ویزای مجارستان را بدهید، اما باید اقامت موقت آن کشور را داشته باشید.
 • اگر مجارستان تنها کشور منطقه شینگن باشد که در سفرتان به اروپا از آنجا دیدار می‌کنید، می‌توانید ویزای این کشور درخواست بدهید.
 • اگر قصد دارید بیشتر مدت سفرتان به اروپا را در مجارستان بگذرانید، در این صورت باید برای یک ویزای شینگن مجارستان درخواست بدهید.
 • همچنین اگر نقطه ورودتان به منطقه شینگن مجارستان است، می‌توانید برای ویزای این کشور اقدام کنید.

ویزای گردشگری مجارستان


اگر قصد دارید با ویزای توریستی از مجارستان دیدن کنید، پس باید شرایط و الزامات آن را هم بدانید. برای این کار، شما به یک ویزای کوتاه مدت برای دیدار از مجارستان نیاز خواهید داشت که تا 90 روز اعتبار دارد. به این ویزای کوتاه مدت ویزای شینگن هم گفته می‌شود. ویزای شینگن در تمامی کشورهایی که بخشی از موافقت‌نامه شینگن هستند معتبر است. با یک ویزای شینگن، شما می‌توانید به مجارستان و تمامی 25 کشور دیگر شینگن سفر کنید.

 مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای گردشگری:


 • یک گذرنامه معتبر، که تا سه ماه بعد از تاریخ پایان سفرتان اعتبار داشته و حداقل دارای دو صفحه خالی باشد. از تاریخ صدور گذرنامه نباید بیشتر از 10 سال گذشته باشد.
 • دو قطعه عکس اندازه گذرنامه
 • فرم درخواست ویزا که به طور کامل پر و امضاء شده باشد. فرم درخواست ویزای کودکان زیر 18 سال می‌بایست توسط هر دوی والدین یا قیم‌ها هم امضاء شود.
 • مدارک رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما، و شرح و برنامه کامل فعالیت‌هایی که در طول اقامتتان در مجارستان انجام خواهید داد.
 • کپی بلیط تور
 • مدرکی که نشان بدهد پول کافی برای پوشش‌ هزینه‌های سفر و اقامتتان در مجارستان را دارید.
 • صورتحساب بانکی 6 ماه اخیرتان
 • اظهارنامه مالیاتی
 • بیمه مسافرتی درمان با پوشش حداقل 30،000 یورو
 • دعوت‌نامه‌ای که در آن آدرس و تلفن عضو خانواده (که شما را دعوت کرده) یا اسپانسرتان ذکر شده باشد.
 • یک معرفی‌نامه امضاء و تأیید شده از طرف شهرداری یا هر ارگان دولتی ذی‌صلاح دیگری در شهر محل سکونتتان

قبل از درخواست برای ویزا، باید شرایط اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز برای مسافرت را داشته باشید. همچنین یک سری هزینه‌های ضروری هم برای اخذ ویزا وجود دارد که می‌بایست آن‌ها را بپردازید.

مراحل اخذ ویزای مجارستان


مراحل اخذ ویزای مجارستانبرای اینکه موفق به دریافت ویزای مجارستان بشوید ابتدا می‌بایست تمامی اطلاعات لازم در مورد ملیت و هدف سفرتان را آماده کرده و بعد از آن مراحل زیر را یک به یک طی کنید:

از قبل برنامه‌ریزی کنید

برای اخذ ویزای توریستی مجارستان می‌بایست درخواستتان را در محدوده زمانی مشخصی ارائه بدهید. معمولاً برای منطقه شینگن، درخواست‌های ویزا نباید دیرتر از 15 روز قبل از تاریخ شروع سفر به کنسولگری یا سفارتخانه مربوطه تحویل داده شوند.

یک وقت سفارت بگیرید

معمولاً، برای مراجعه به هر یک سفارتخانه‌های مجارستان در سراسر دنیا، باید قبلاً از طریق اینترنت یا به صورت تلفنی وقت بگیرید.

درخواستتان را نهایی کنید

ببینید کدام یک از کنسولگری‌های مجارستان برایتان در دسترس‌تر است چراکه می‌بایست مدارک را شخصاً به کنسولگری تحویل بدهید. به علاوه، در کنسولگری با شما یک مصاحبه انجام می‌شود تا هدف سفرتان و مدارک مربوط به آن تأیید شود.

ویزایتان را دریافت کنید

بعد از پایان مدت رسیدگی، کنسولگری یا مرکز خدمات ویزای مربوطه شما را از آماده شدن ویزایتان مطلع ساخته و ویزای توریستی مجارستان به گذرنامه‌تان الصاق خواهد شد.

آگاهی از قوانین ویزای مجارستان

آگاهی از قوانین ویزای مجارستان

شهروندان کشورهای زیادی در دنیا می‌توانند بدون ویزا وارد مجارستان شوند. اگر شما جزء این شهروندان نیستید، در این صورت می‌بایست برای ورود به مجارستان ویزا بگیرید و برای این کار باید به قوانین و شرایط مربوط به ویزای این کشور آگاه باشید و مدارک را درست مطابق آنچه خواسته شده ارائه بدهید، چراکه هر اشتباهی در این خصوص می‌تواند باعث رد (ریجکت) شدن درخواست ویزایتان شود.

آبرنگ سفر چطور می‌تواند به شما کمک کند؟


آژانس آبرنگ سفر می‌تواند:

 • در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز، شما را راهنمایی کند.
 • در مورد اثبات تمکن مالی به شما راهنمایی بدهد.
 • فرم درخواست ویزا و سایر فرم‌های مربوطه را پر کند.
 • مدارکی که برای درخواست ویزا ارائه می‌دهید را بررسی کند.

رسیدگی به درخواست ویزای کوتاه مدت مجارستان چقدر زمان می‌برد؟


عموماً، وقتی یک درخواست ویزای شینگن به کنسولگری تحویل داده می‌شود، تصمیم‌گیری در مورد رد یا پذیرش آن ظرف 15 روز کاری انجام می‌گیرد. البته، در شرایط خاصی ممکن است که طول مدت رسیدگی به 30 تا 60 روز هم برسد؛ برای مثال:

 • مدت رسیدگی می‌تواند به دلیل زیاد بودن تعداد درخواست‌های رسیده به سفارت یا کنسولگری یا شرایط منحصربفرد پرونده شما تا 30 روز هم طول بکشد.
 • همچنین رسیدگی به درخواست‌هایی با شرایط استثنایی توسط سفارت یا کنسولگری می‌تواند تا 45 روز زمان ببرد.

ویزای کوتاه مدت مجارستان چقدر هزینه دارد؟


هزینه فعلی درخواست‌های ویزای شینگن 80 یورو است.

آیا می‌توانم با ویزای کوتاه مدت مجارستان به سایر کشورهای شینگن هم سفر کنم؟


بله. با یک ویزای شینگن می‌تواند به هر کدام از 26 کشور منطقه شینگن که مایلید سفر کنید. این کشورها عبارتند از:

اتریشآلمانلیتوانیاسلواکی
بلژیکیونانلوکزامبورگاسلوونی
جمهوری چکمجارستانمالتاسپانیا
دانمارکایسلندهلندسوئد
استونیایتالیانروژسوئیس
فنلاندلتونیلهستان
فرانسهلیختن اشتاینپرتغال

تا چه مدت می‌توانم با یک ویزای اقامت کوتاه در مجارستان بمانم؟


با یک ویزای اقامت کوتاه (یا همان کوتاه مدت) می‌توانید در یک دوره 180 روزه به مدت 90 روز در مجارستان اقامت داشته باشید.

آیا امکان دارد ویزای مجارستان من رد (ریجکت) شود؟


بله. ممکن است درخواست ویزایتان به دلایل مختلفی مثل معتبر نبودن بیمه، کافی نبودن مدارک تمکن مالی، اشتباه بودن بعضی اطلاعات، یا عدم ارائه شواهدی از محل اقامت (در مجارستان) رد شود، که در این صورت وجهی که پرداخته‌اید به شما پس داده نخواهد شد. البته اگر درخواستتان رد شد، می‌توانید تقاضای بررسی مجدد کرده یا دوباره درخواست ویزا بدهید.

آیا می‌توانم ویزای توریستی چند بار ورود (Multiple entries) بگیرم؟


شما می‌توانید ویزای چند بار ورود به مجارستان را با اعتبار یک ساله، سه ساله یا پنج ساله اخذ کنید؛ با این نوع ویزا می‌توانید چند بار به منطقه شینگن وارد و از آن خارج شوید، البته به این شرط که در یک دوره 180 روزه بیشتر از 90 روز در این منطقه حضور نداشته باشید.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید

دور دنیا در ایمیل شما

با ما در ارتباط باشید
ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30