دیدنی‌ ترین دیدنی‌ های برزیل + گالری عکس

دیدنی ترین دیدنی های برزیل
فهرست مطالب

برزیل کشوری بسیار زیبا است که با داشتن مجموعه متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، بناهای تاریخی و میراث فرهنگی منحصر به فرد خود، همیشه بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرده است. از جنگل‌های استوایی آمازون دارای حیات وحش فوق‌العاده گرفته تا مکان‌های دیدنی حیرت‌انگیز و فستیوال‌های پرشور، این کشور مجموعه‌ای از جاذبه‌های متنوع را به گردشگران ارائه می‌دهد. در این مقاله، جزئیات جالب توجه، حقایق شگفت‌انگیز و مکان‌های دیدنی در برزیل که باید از آن‌ها بازدید شود، شرح داده می‌شوند.

جاذبه‌های طبیعی برزیل

برزیل یکی از کشورهایی ‌است که با زیبایی‌های طبیعی چشم‌نواز خود همواره گردشگران و دانشمندان زیادی را به دامان طبیعت خود فراخوانده است. در این بخش به معرفی زیبایی‌های طبیعی برزیل خواهیم پرداخت.

جنگل‌های بارانی آمازون

جنگل‌های بارانی آمازون

زمانی که از برزیل صحبت به میان می‌آید، به احتمال زیاد جنگل آمازون یکی از اولین تصاویری است که در ذهن افراد نقش می‌بندد. آمازون با تحت پوشش دادن حدود نیمی از کشور، یکی از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی در برزیل و در کل آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. با وجود وسعت زیاد، آمازون تنها محل زندگی حدود 10 درصد از جمعیت برزیل می‌باشد. بخشی از این جمعیت را قبایل بومی تشکیل می‌دهند که در مکان‌های دورافتاده زندگی می‌کنند. البته بیشتر جمعیت برزیل در شهرهایی مانند مانائوس، بلم و سانتاری زندگی می‌کنند. شهر مانائوس به عنوان قطب اصلی گردشگری و دروازه ورود به آمازون در نظر گرفته می‌شود.

در حدود 20 کیلومتری جنوب شرقی شهر مانائوس، دو رود ریو نگرو (Rio Negro) و رود ریو سولیموس (Rio Solimões) حدود شش کیلومتر در کنار یکدیگر جریان داشته و سپس در رود آمازون به یکدیگر می‌پیوندند. با استفاده از قایق می‌توان از مانائوس به این نقطه که انکنترو داس آگواس (محل تلاقی آب‌ها) نام دارد سفر کرد.

با قایق همچنین می‌توان به قلب جنگل‌های بارانی و شبکه‌ای از رودخانه‌ها، کانال‌ها و دریاچه‌هایی که از سه رودخانه تشکیل شده‌اند، سفر کرد. در رود ریو نگرو، جزایر آناویلیاناس مجمع‌الجزایری با دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌هایی را تشکیل می‌دهند که به طور کامل نشان‌دهنده اکوسیستم (زیست ‌بوم) آمازون می‌باشند.

در سفر با قایق، گردشگران می‌توانند حیواناتی مانند میمون، تنبل درختی، طوطی‌ها، توکان، کیمن، لاک‌پشت و دیگر حیوانات وحشی را در این ناحیه مشاهده کنند. در نزدیکی مانائوس، پارک ژانواری با مساحت حدود 688 هکتار در بردارندۀ اکوسیستم‌های متنوعی است که می‌توان با قایق در امتداد آبراه‌ها، از این ناحیه بازدید کرد. سراسر دریاچه این ناحیه پوشیده از گل‌های نیلوفر آبی است. این گل‌ها فقط در منطقه آمازون رشد می‌کنند. در سفر به مانائوس، گردشگران می‌توانند از سالن تئاتر آمازون نیز دیدن کنند. این سالن به سبک معماری رنسانس ایتالیایی ساخته شده و در اعتبار بخشیدن به مانائوس به عنوان مرکز مهم فرهنگی در آمریکای جنوبی سهم به‌سزایی دارد.

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو

یکی دیگر از دیدنی‌های برزیل، آبشار ایگواسو است. در محلی بین مرز برزیل، پاراگوئه و آرژانتین، رودخانه ایگواسو قبل از تلاقی با رودخانه پارانا، با منظره‌ای تماشایی و با عبور از یک مسیر ناهموار و پر پیچ و خم به شکل یک نیم‌دایره از 247 آبشار خروشان به پایین دره جریان پیدا می‌کند. در بالای این آبشار، عرض رودخانه به میزان یک چهارم حد متوسط آن کاهش یافته و همین امر سبب می‌شود که آب با فشار بیشتری جریان پیدا کند. برخی از آبشارها بیش از 100 متر ارتفاع دارند و محوطه وسیعی را به خود اختصاص می‌دهند.

بازدید از آبشار ایگواسو یک تجربه منحصر به فرد محسوب می‌شود. قدرت و سر و صدای آبشارها که نزدیک به 3 کیلومتر امتداد دارند، برای همیشه در حافظه گردشگران باقی خواهد ماند. این آبشار بین برزیل و آرژانتین و تحت حفاظت پارک ملی ایگواسو قرار دارد. پارک ملی ایگواسو در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و محل جنگل‌های بارانی و بیش از هزاران گونه از پرندگان و پستانداران مانند گوزن، سمور آبی، گربه وحشی و برگچه‌خوار می‌باشد. راهروها و یک برج در این ناحیه چشم‌اندازهای متنوعی از این بخش ارائه می‌دهند. یک پل نیز در این محوطه به یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای این ناحیه به نام Gargante do diablo (گلوی شیطان) ختم می‌شود که نزدیک به 80 متر ارتفاع دارد. بخش قرار گرفته در آرژانتین نمای نزدیک‌تری دارد و بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند که آبشار را از دو طرف تماشا کنند.

تالاب پانتانال

تالاب پانتانال

یکی از جاهای دیدنی برزیل، تالاب زیبای پانتانال است. این تالاب گسترۀ وسیعی از دشت‌های سیلابی که به عنوان میراث جهانی یونسکو و یکی از بزرگ‌ترین تالاب‌های آب شیرین جهان شناخته می‌شوند را در بر می‌گیرد. گونه‌های مختلف حیات وحش در تالاب پانتانال زندگی می‌کنند و گردشگران می‌توانند از فرصت استثنایی مشاهده حیات وحش و تماشای پرندگان لذت ببرند. بازدید از این تالاب با استفاده از قایق، اسب و یا به صورت پیاده امکان‌پذیر است. مسافرین می‌توانند شاهد گونه‌های شگفت‌انگیز جانوران مانند پلنگ آمریکایی، برگچه‌خوار، سمور آبی و طیف وسیعی از پرندگان باشند. اکوسیستم متنوع این ناحیه شامل رودخانه‌ها، جنگل‌ها و مراتع، زیستگاه مناسبی برای گیاهان و جانوران فراهم می‌سازد. سفر به تالاب پانتانال، فرصت فراموش نشدنی بازدید از یکی از بهترین جاذبه‌های برزیل با تنوع زیستی قابل توجه در این کشور را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد.

بهترین زمان برای بازدید از پانتانال هم برای تماشای حیات وحش و هم برای سهولت دسترسی بازدیدکنندگان، فصل تابستان می‌باشد. در این فصل، فرصت مناسب برای دیدن پلنگ‌های آمریکایی و همچنین جمعیت زیاد لک لک‌های جابیرو و دیگر پرندگان برای مسافرین فراهم می‌باشد. جمعیت کیمن‌ها و دیگر موجودات آبزی نیز در این فصل از سال بیشتر بوده و تماشای آن‌ها برای بازدیدکنندگان راحت‌تر است. البته در فصل‌های بارانی هم مناظر شگفت‌انگیز و فعالیت فوق‌العاده حیات وحش به چشم می‌خورد. اگر چه در این فصل‌های سال دسترسی به قایق و هواپیما محدودتر است.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیز یکی از جاذبه‌های توریستی برزیل محسوب شده و منطقه وسیعی از تپه‌های ماسه‌ای ناهموار را در بر می‌گیرد. در زمان‌های خاصی از سال، بین این تپه‌ها دریاچه‌های آب باران تشکیل می‌شوند. این دریاچه‌ها توسط تپه‌های سفید درخشان احاطه شده و گردشگران می‌توانند پیاده، با اسب و یا با خودرو و دوچرخه از این ناحیه بازدید کنند. توصیه می‌شود گردشگران زمانی را برای سفر به شمال شرقی این ناحیه اختصاص دهند و چند روز را در این محل به گشت و گذار مشغول شوند.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز در نزدیکی اقیانوس اطلس در بخش دورافتاده از ساحل در ایالت مارانیائو در شمال برزیل قرار دارد. این نام در زبان پرتغالی به معنی ملحفه یا روتختی می‌باشد (به علت مناظر فوق‌العاده‌ای که توسط کیلومترها تپه‌های شنی صاف ایجاد شده است). این پارک نسبت به یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری برزیل یعنی آبشار ایگواسو کمتر شناخته و مورد بازدید قرار گرفته است. اما از بسیاری از جهات شگفت‌انگیزتر و خارق‌العاده‌تر به شمار می‌رود.

پارک لینسویز ماراینسیز حدود 70 کیلومتر از ساحل را در بر گرفته و 50 کیلومتر نیز در بخش داخلی ساحل امتداد دارد. سه ناحیه برای ورود به این پارک وجود دارد. بهترین راه ورود به این پارک، منطقه باریرینهاس (Barreirinhas) می‌باشد و برای پذیرایی از بازدیدکنندگانی که وارد ناحیه لینسویز می‌شوند مناسب است. این ناحیه دارای مجموعه‌ای مناسب از انواع استانداردهای اقامتی است و سازماندهی هر نوع تور گردشگری در پارک در این قسمت از شهر به راحتی امکان‌پذیر است. این ناحیه اقامتی در رودخانه ریو پرگویساس (Rio Preguicas) قرار دارد. این رودخانه به نام حیوانات تنبل (sloth) نام‌گذاری شده است و برای گردش با قایق و کاوش در مسیر باتلاقی محل بسیار مناسبی محسوب می‌شود. در این ناحیه همچنین مجموعه‌ای از رستوران‌ها که اکثر آن‌ها برزیلی هستند نیز وجود دارد.

بونیتو

بونیتو

بونیتو یکی از مقاصد گردشگری است که با دارا بودن رودخانه‌های متلاطم با آب شفاف و بلورین یکی از دیدنی‌های برزیل محسوب می‌شود. یکی از مکان‌های مشهور بونیتو، گروتا دو لاگو آزول (Gruta do Lago Azul) یا غار دریاچه آبی می‌باشد و از جمله دیدنی‌ترین نقطه‌های شهر به شمار می‌رود. این غار دارای آب‌ با خلوص بالا و ساختارهای زمین‌شناسی است و پرتوهای نور در زمان خاصی از روز و سال، جلوه خاصی به این غار می‌بخشند.

یکی دیگر از غارهای مشهور این ناحیه که از جاذبه‌های گردشگری برزیل در آمریکای جنوبی به شمار می‌رود، غار کاتدرال است که به علت ساختار زمین‌شناسی حیرت‌انگیزش و شباهتش به کلیسای جامع، در بین گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. بازدیدکنندگان می‌توانند به همراه تور 9 کیلومتری دوچرخه‌سواری از غار نیز بازدید کرده و از گردش در مسیرهای زیرزمینی که از کوه می‌گذرند لذت ببرند. یکی دیگر از نواحی مشهور در این منطقه استانسیا میموسا نام دارد. در این قسمت مسیرهایی خوش‌منظره دارای آبشار و دیگر مناظر منحصر به فرد جهت بازدید وجود دارند. در قسمت استراحتگاه از یک قایق که با انرژی خورشیدی کار می‌کند، استفاده می‌شود. همچنین، پروژه‌های زیست‌محیطی مانند باغ سبزیجات و جنگل زراعی (آگروفارستری) نیز در این ناحیه موجود می‌باشند. گردشگران می‌توانند از صرف غذا به همراه سالاد طبیعی در این مکان لذت برده و از مغازه‌‌های دارای صنایع دستی محلی خرید کنند.

ایپانما

ایپانما

ساحل ایپانما که از یک طرف توسط ساحل آرپوادور و از طرف دیگر با ساحل لبلون محدود شده است، یکی از مراکز اصلی فعالیت شهر ریو و در عین حال یکی از گران‌ترین مکان‌ها برای زندگی به شمار می‌رود. ایپانما به نام پاریس کوچک مشهور می‌باشد و به خاطر گالری‌های هنری آوانگارد، کتاب‌فروشی‌ها، سالن‌های سینما، هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایش از محبوبیت زیادی برخوردار است و سبب شده تا این شهر به یک مکان قابل‌توجه در طول سال تبدیل شود. طرح مشابه تفریح‌گاه کوپاکابانا در ایپانما نیز وجود دارد و سبب جدا شدن ماسه‌های ساحل از ساختمان‌ها می‌شود. یکشنبه‌ها در این شهر بسیار شلوغ است. وجود یک بازار عتیقه‌جات در پراکا دو کوینتالند (Praça de Quentaland) و فیرا دو آرتساناتو دو ایپانما (Feira de Artesanato de Ipanema) به همراه موسیقی، غذاهای خیابانی، آثار هنری و صنایع دستی و فروشندگانی که به فروش عروسک‌های چوبی مشغول هستند سبب شهرت این ناحیه شده است.

جاذبه‌های فرهنگی

فرهنگ غنی و پویای برزیل نیز یکی از جاذبه‌های اصلی برای گردشگرانی است که این کشور را برای تفریح برمی‌گزینند. در این قسمت به بررسی جاذبه‌های فرهنگی برزیل خواهیم پرداخت.

کارناوال ریو

کارناوال ریو

کارناوال ریو دو ژانیرو که تحت عنوان پادشاه همه کارناوال‌ها شناخته می‌شود، یکی از دیدنی‌های ریو دو ژانیروی برزیل محسوب می‌شود. هر سال، پیش از شروع لنت (ایام پرهیز) ریو دو ژانیرو دستخوش تحول قابل‌توجهی شده و به میزبان بزرگ‌ترین مهمانی تبدیل می‌شود. حدود پنج میلیون نفر از سراسر جهان جهت بازدید این رویداد عظیم که با رنگ‌ها، صداها و فعالیت‌های شورانگیز خود فراتر از حد انتظار است به این شهر سفر می‌کنند. کارناوال ریو فقط یک جشن خیابانی محسوب نمی‌شود، بلکه نمایشی عظیم است که با دقت فراوان بر روی صحنه به اجرا در می‌آید. برجسته‌ترین نکته کارناوال ریو، رقص جهانی سامبا است که در استادیوم مشهور سامبودرومو برگزار می‌شود. این استادیوم توسط معمار معروف برزیلی اسکار نیمایر طراحی شده و دارای مجموعه‌ای عظیم از سکوهای بزرگ است که صندلی‌های مخصوص در مسیر رژه 700 کیلومتری بر روی آن قرار دارند. رقصندگان و نوازندگان سامبا در مرکز صحنه قرار دارند و استعداد خود در اجرای موسیقی و نمایش را در لباس‌های خیره‌کننده این کارناوال به نمایش می‌گذارند.

حضور در شهر ریو در طول برگزاری این کارناوال یک تجربه هیجان‌انگیز محسوب می‌شود. حتی مشاغل غیرمرتبط با کارناوال نیز برای حضور در جشن کار خود را تعطیل کرده و عظمت این جشن همه شهر را فرا می‌گیرد. مردم برزیل با شور و شوق به استقبال این جشن رفته و در مراسمی که در سراسر ریو برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. البته بازدیدکنندگانی که تمایلی به شرکت در مراسم پرجمعیت ندارند می‌توانند به دیگر شهرهای برزیل مانند سالوادور، باهیا و رسیف که میزبان کارناوال‌های پرشور هستند و جشن‌های پر جنب و جوش به همراه موسیقی را برای علاقه‌مندان ارائه می‌دهند سفر کنند.

کوپاکابانا، ریو دو ژانیرو

کوپاکابانا

کوپاکابانا که شیک‌ترین منطقه مرکز شهر ریو محسوب می‌شود، بین کوه‌ها و دریاهای این شهر و به دنبال آونیدا نوسا سنهورا دو کوپاکابانا (Avenida Nossa Senhora de Copacabana) قرار گرفته است و به خاطر هتل‌های باشکوه ساحلی‌اش به طول 4 کیلومتر شهرت دارد. گردشگران می‌توانند در این ناحیه از رستوران‌ها، تئاترها، کافی‌شاپ‌ها، مغازه‌ها، کلوپ‌های شبانه و اجراهای زنده موسیقی در کنار دریا لذت ببرند. فضای سنتی و شلوغ برزیلی در این محل جریان دارد. با این حال، مهم‌ترین جاذبه در کوپاکابانا همچنان منظره حیرت‌انگیز ساحل شنی سفید به همراه موج‌سواری به شمار می‌رود.

این ساحل به وسیله یک تفرجگاه وسیع که با موزاییک‌های سیاه و سفید با طرح موج‌دار (با الهام از میدان روسیو در لیسبون، پرتغال) سنگفرش شده است، از دیگر ساختمان‌ها و ترافیک جدا می‌شود. نوار ساحل ماسه‌ای عظیم که در کنار ساحل کوپاکابانا قرار دارد در اثر فرآیند‌های طبیعی ایجاد نشده است. در دهه هفتاد میلادی، در اثر احیای زمین مساحت ساحل افزایش داده شد. افراد بسیاری از این ساحل به عنوان زمین بازی استفاده می‌کنند و در مواقعی که آب و هوا مناسب باشد، گردشگران از نور خورشید در این ناحیه لذت می‌برند.

کلیسای جامع برازیلیا

کلیسای جامع برازیلیا

کلیسای جامع برازیلیا یک ساختمان برجسته مدرن و نماد معماری برزیل محسوب می‌شود و توسط معمار مشهور اسکار نیمایر (Oscar Niemeyer) طراحی شده است. این کلیسای دوار، دارای 16 ستون بتنی است. هر ستون نشان‌دهندۀ دست‌هایی است که به سوی آسمان بلند شده‌اند. ستون‌ها در یک دایره مرتفع مرکزی به ارتفاع حدود 42 متر به یکدیگر می‌پیوندند. نور از طریق یک سقف شیشه‌ای وارد ساختمان شده و سبب می‌شود که صحنه‌ای به زیبایی بهشت با فرشتگان در حال پرواز بر فراز جمعیت جلوۀ بیشتری پیدا کند. ساختمان نیز توسط یک استخر کم‌عمق احاطه شده و باعث شده تا زیبایی این ساختمان در آب منعکس شود.

موزه هنر سائو پائولو

موزه هنر سائو پائولو

سائو پائولو دارای بعضی از برترین مجموعه‌های هنرهای زیبا در آمریکای لاتین می‌باشد. ساختمان‌های سائو پائولو نیز خود نمونه‌ای از هنر معماری این شهر محسوب می‌شوند. موزه هنر (MASP) به عنوان برترین موزه هنر برزیل محسوب می‌شود و کامل‌ترین مجموعه هنرهای غربی این قاره با آثار هنرمندانی از دوران کلاسیک، رنسانس و باروک به همراه آثار زیادی از هنرمندان برزیلی و آمریکای لاتین را به نمایش می‌گذارد. این موزه که توسط معمار ایتالیایی لینا بو باردی طراحی شده است، نقطه عطفی در هنر مدرنیسم به شمار می‌رود. بتن قرمز روشن سبب شده تا ساختار این ساختمان بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد و موزه از دیگر ساختمان‌های مرتفع رنگی که اطراف آن قرار دارند، متمایز شود. 73 مجسمه از جنس برنز ساخته شده توسط دگا و آثاری از رنوار، مانه، ون گوگ، ماتیس، پیکاسو و میرو در این موزه موجود هستند.

در موزه هنرهای معاصر در پارک ایبیراپوئرا بیش از 8000 اثر هنری وجود دارند. این موزه دارای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنر غربی آمریکای لاتین متعلق به قرن بیستم شامل مهم‌ترین هنرمندان، جنبش‌های هنری و گرایش‌های هنر مدرن و معاصر است. در این مجموعه آثاری از پیکاسو، شاگال، کاندینسکی، میرو، مودیلیانی به همراه نقاشان برتر برزیلی به چشم می‌خورند. همچنین موزه ایپیرانگا که از باغ‌های کاخ ورسای الهام گرفته است دارای آثار نقاشی و هنرهای تزئینی است.

برای بازدید از انواع متفاوت هنر گردشگران می‌توانند از کوچه Batman بازدید کنند. این کوچه در واقع یک گالری در فضای باز می‌باشد و آثار هنری خیابانی که توسط هنرمندان محلی و بین‌المللی خلق شده‌اند در این محل به نمایش گذاشته شده است. این کوچه در محله بوهمین ویلا مادالنا (bohemian Vila Madalena) قرار گرفته است. در این کوچه گالری‌های هنری نیز وجود دارند که آثار هنرمندان و صنعتگران مشهور برزیلی در آن به نمایش گذاشته می‌شود.

جاذبه‌های تاریخی

برزیل خانه‌ یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان است که هرساله عکاسان و توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌نماید. تندیس مسیح تنها یکی از این زیبایی‌ها است و ما در این بخش به معرفی دیگر جاذبه‌های تاریخی این کشور نیز خواهیم پرداخت.

مجسمه مسیح منجی

مجسمه مسیح منجی

گردشگران از سراسر دنیا از تماشای مجسمه نمادین مسیح منجی که نمادی از میراث مذهبی و فرهنگی برزیل به شمار می‌رود، حیرت‌زده می‌شوند. این مجسمه عظیم که به سبک هنری آرت دکو ساخته شده است و با ارتفاع 30 متر در بالای کوه کورکووادو در ریو دو ژانیرو در پارک ملی تیجوکا قرار گرفته، دستانش را به گونه‌ای نمادین به دو طرف باز کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند با قطار و یا پیاده به قله صعود کرده و از منظره فوق‌العاده شهر، خلیج و زیبایی‌های طبیعی لذت ببرند. در پایه مجسمه به ارتفاع 8 متر، کلیسای کوچکی وجود دارد که برای مراسم ازدواج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قله کورکووادو با داشتن یک مسیر راه‌آهن 3.5 کیلومتری، محوطه وسیعی را در اطراف مجسمه تشکیل داده که چشم‌انداز با شکوهی را ایجاد می‌کند. مجسمه مسیح منجی که معمولاً با عنوان “مسیح کوه‌های آند” (مشخص‌کننده مرز بین آرژانتین و شیلی) اشتباه گرفته می‌شود، همچنان یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های تاریخی برزیل محسوب می‌شود.

در طی مسیر بالا رفتن از کوه، یک توقف در قسمت میانی راه‌آهن به پارک ملی تیجوکا منتهی می‌شود. در این ناحیه جنگل وسیعی شامل چشمه‌های متعدد، آبشارها و انواع مختلف پرندگان، پروانه‌ها و گیاهان استوایی وجود دارد. در داخل پارک، چشم‌انداز خیره‌کننده از مناظر محیط اطراف به چشم می‌خورند. بازدید از مجسمه مسیح منجی نه تنها سفری برای تماشای یک اثر با ارزش معماری می‌باشد، بلکه فرصتی برای لذت بردن از شگفتی‌های طبیعی و زیبایی پارک ملی تیجوکا نیز به شمار می‌رود.

اورو پرتو

اورو پرتو

گردشگران می‌توانند از گذشته تاریخی برزیل در شهر زیبای اورو پرتو بازدید کنند. این شهر جزو میراث جهانی یونسکو محسوب شده و به خاطر معماری سبک باروک، خیابان‌های سنگفرش و کلیساهای پر نقش و نگارش شهرت دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از معادن تاریخی که زمانی در دوران کشف طلا ثروت زیادی را برای این منطقه به ارمغان آورد، دیدن کنند. توصیه می‌شود که مسافرین از کلیسای نمادین سائو فرانسیسکو دو آسیس که با تزئینات چوبی ظریف و هنر حیرت‌انگیز باروک زینت داده شده است، بازدید کنند. گردشگران قطعاً از شاهکارهای مجسمه‌سازی آلیادینیو (Aleijadinho) که استعداد و مهارت این هنرمند معروف برزیلی را به نمایش می‌گذارد، شگفت‌زده خواهند شد. با بازدید از اورو پرتو، مسافرین تجربه‌ای مختصر از میراث غنیِ فرهنگی و تاریخی برزیل به دست آورده و به این ترتیب بازدیدکنندگان به گذشته‌ای دور سفر می‌کنند.

پلورینیو، سالوادور

پلورینیو

پلورینیو، مرکز شهر تاریخی سالوادور، پایتخت سابق برزیل می‌باشد. خیابان‌های سنگفرش شده و ساختمان‌های با رنگ‌های متنوع و سرزنده، نمونه‌ای زیبا از همگرایی فرهنگ‌های آفریقایی، بومی و اروپایی می‌باشد که در طول قرن‌ها در سالوادور کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این مکان قدیمی به علت وجود مجموعه‌ای استثنایی از ساختمان‌های متعلق به قرن هفدهم و هجدهم در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. زیباترین کلیساها و صومعه‌های سالوادور در این ناحیه قرار دارند. این بناها زمانی ساخته شده‌اند که برزیل منبع اصلی ثروت پرتغال محسوب شده و طلای فراوانی در ساختمان‌های مذهبی این مستعمره مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بهترین و مجلل‌ترین کلیسای شهر، کلیسای سائو فرانسیسکو (São Francisco) است که در اوایل سال 1700 ساخته شده و مملو از کنده‌کاری‌های ظریف پوشیده شده از طلا می‌باشد. پلورینیو در زبان پرتغالی به معنای ستونی است که برای شلاق زدن بردگان از آن استفاده می‌شده است. پلورینیو مکان حراج برده‌ها در دوران رواج برده‌داری بوده است. برده‌داری در سال 1835 غیر قانونی اعلام شد و با گذشت زمان، این قسمت از شهر با وجود این که محل اجرای هنرمندان و موسیقی‌دان‌ها بود، تخریب شد. در دهه 1990 این منطقه مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون به یک جاذبۀ توریستی تبدیل شده است.

سؤال‌های رایج در مورد دیدنی‌های برزیل

بهترین زمان برای سفر به برزیل، چه فصلی است؟

بهترین زمان برای سفر به این کشور، بین ماه نوامبر و مارس می‌باشد. این ماه‌ها با دمای بین 27 تا 33 درجه سانتیگراد، گرم‌ترین زمان در کل کشور هستند و برای لذت بردن از کارناوال و جشن سال نو بهترین زمان محسوب می‌شوند.

مشهورترین جاذبه توریستی در برزیل شامل چه مواردی می‌باشد؟

انتخاب بین مجسمه مسیح منجی، فستیوال ریو و آبشارهای ایگواسو به عنوان مشهورترین جاذبه‌های دیدنی در برزیل دشوار می‌باشد.

واحد پول رسمی برزیل چیست؟

واحد پول رسمی برزیل رئال می‌باشد. هر رئال، 100 سنتاوو می‌باشد.

علت تمایل گردشگران جهت سفر به برزیل چیست؟

برزیل نه تنها دارای معماری زیبا و مناظر طبیعی شگفت‌انگیز می‌باشد، بلکه در تمام طول سال نیز از نشاط و جنب و جوش خاصی نیز برخوردار است. علت تمایل گردشگران به بازدید از این کشور نیز همین می‌باشد.

پُربازدیدترین موزه در ریو دو ژانیرو چه موزه‌ای است؟

موزه ملی تاریخی برزیل، پربازدیدترین موزه در ریو به شمار می‌رود.

آیا برزیل برای زنانی که تنها سفر می‌کنند، ایمن به شمار می‌رود؟

برزیل با مسائل جدی در ارتباط با فقر و جرم و جنایت مواجه است و زنانی که به طور انفرادی سفر می‌کنند بایستی از این موضوع اطلاع داشته باشند. برزیل مقصد مناسبی برای افرادی که اولین بار به این کشور سفر می‌کنند نمی‌باشد و به زنانی که به طور انفرادی سفر می‌کنند پیشنهاد می‌شود که تنها در صورت برخورداری از تجربه کافی به این کشور سفر کنند.

آیا رفتار مردم اهل برزیل با مسافرین دوستانه است؟

بله. برزیلی‌ها مردمی خونگرم و صمیمی هستند.

در برزیل به چه زبانی صحبت می‌شود؟

زبان رسمی مورد استفاده در برزیل، زبان پرتغالی می‌باشد که با گویش‌های مختلفی در سراسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مناطق روستایی نیز بیشتر به زبان پرتغالی صحبت می‌شود.

برای بازدید از برزیل به چند روز زمان نیاز می‌باشد؟

جهت بازدید از نقاط مختلف برزیل حداقل به 7 روز زمان نیاز است. در صورتی که مسافرین پنج روز یا کمتر فرصت دارند، بهتر است از یک برنامه سفر هدفمند و مشخص استفاده شود. به این منظور جهت بهره‌مندی هر چه بیشتر از زمان کوتاهی که در اختیار دارید، از تورها، فعالیت یا مکان‌های خاص برای بازدید استفاده کنید.

رفت و آمد در برزیل به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

روش‌های مختلف حمل و نقل در برزیل شامل اتوبوس، تاکسی و مترو می‌باشند که در ریو و سائو پائولو قابل استفاده هستند. برای سفر بین شهرهای بزرگ می‌توان از هواپیما استفاده کرد. فرودگاه‌های مختلفی در سراسر کشور به این منظور وجود دارند.

آیا برزیل برای سفر خانواده‌ها مقصد مناسبی محسوب می‌شود؟

برزیل برای سفر خانواده کشور مناسبی به شمار می‌رود. در این کشور فعالیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مناسب تمامی سنین وجود دارد. در برزیل انواع هتل‌ها و فعالیت‌های مناسب خانواده‌ها و کودکان موجود می‌باشند.

اطلاعات مربوط به انرژي برق مورد استفاده در برزیل شامل چه مواردی است؟

در برزیل ولتاژ برق 220 / 127 ولت می‌باشد. فرکانس برق نیز ‍۶۰ هرتز است. پریزها و دوشاخه‌ها از نوع N می‌باشند.

سفرنامه های جذاب را در آبرنگ بخوانید

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 الی 17:30

پنجشنبه 9:30 الی 13:30

با ما در ارتباط باشید